Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Rekonstrukcja płatka ucha

Małżowina uszna, a dokładniej jej kształt jest jak linie papilarne dłoni – unikalny dla każdego człowieka. Współcześnie ta część ciała wykorzystywana jest do ozdoby i manifestacji swojego stylu, poprzez zakładanie kolczyków czy tez tuneli. Niestety, w przypadku dużych i ciężkich ozdób często dochodzi do naderwania a nawet całkowitego przerwania struktury ucha. Również wyjęcie tuneli pozostawia ślad na małżowinie w postaci nieestetycznego, rozciągniętego fragmentu tkanek. W takim przypadku niezbędna zdaje się rekonstrukcja płatka ucha.

Na czym polega rekonstrukcja płatka ucha?

Dostępne w tym przypadku techniki operacyjne w większości opierają się na odpowiednim opracowaniu oraz resekcji skóry a następnie zszyciu rany w możliwie jak najmniej widoczny sposób. Dobór odpowiedniej procedury dokonywany jest przez chirurga prowadzącego wstępną kwalifikację.

Zabieg plastyki płatka ucha wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym a jego czas trwania z reguły nie przekracza godziny. Z uwagi na mały obszar operacyjny i chęć uzyskania jak najmniejszych blizn stosuje się pojedyncze, drobne szwy usuwane na pierwszej kontroli pooperacyjnej, po około 7 dniach od zabiegu. Plastyka płatka ucha jest procedurą całkowicie nieinwazyjną, dlatego nie wymaga hospitalizacji ani dłuższej rekonwalescencji. Jedyne, o czym należy pamiętać, to fakt, że ponowne przekłucie ucha jest możliwe, co najmniej po 3 miesiącach od daty zabiegu.

Wskazania do wykonania zabiegu rozerwanego ucha

Zabieg plastyki płatka uszu wykony

rekonstrukcja płatków usznych po tunelach wany jest głównie z powodów czysto estetycznych i dotyczy przeważnie takich defektów jak:

  • zbyt duże płatki uszu,
  • rozerwanie płatka ucha,
  • deformacja płatka ucha,
  • usunięcie dużych tuneli

 

Warto wspomnieć, że zabieg ten jest procedurą długotrwałą, która nie wymaga powtarzania ani poprawek. Pierwsze efekty widoczne są od razy, jednak całkowity rezultat widoczny będzie dopiero po zagojeniu się rany.

Koszt zabiegu plastyki rozerwanego płatka ucha

Cena zabiegu korekcji rozerwanego płatka ucha może się różnic w zależności od miejsca jego wykonywania. Aktualny cennik naszej kliniki znajdą państwo TUTAJ.

Jeśli masz rozerwane ucho przez kolczyk i planujesz plastykę płatka ucha

Zadzwoń lub napisz i umów wizytę z naszym specjalistą 

gabinet@derm-estetyka.pl

Gdynia Śródmieście

ul. Batorego 7/35, V piętro

+ 48 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.