Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Korekta szerokiego nosa – opis zabiegu

Operacja plastyczna zbyt szerokiego nosa

zabieg na szeroki nos - korekta nosa w Derm EstetykaNos jest jedną z tych części naszej twarzy, która najczęściej wprowadza nas w kompleksy. Wiele osób przyznaje, wprost, że jest to najmniej lubiany element ich ciała, której wygląd chcieliby zmienić za pomocą chirurgii plastycznej. Masywne nozdrza i bardzo szeroki nos są charakterystyczne raczej dla rasy negroidalnej, jednak w naszej szerokości geograficznej zdarzają się dosyć często. Taki wygląd nosa może być powodem poważnych kompleksów, szczególnie u kobiet, którym defekt ten mocno zaburza proporcje twarzy.  Szeroki, rozchodzący się na boki przy uśmiechu nos może być nie tylko problemem natury estetycznej, ale i zdrowotnej, bowiem skrzydełka nosa mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie jego zastawki. Na szczęście jest to defekt, który można zniwelować przy pomocy krótkiego zabiegu chirurgicznego.

Na czym polega zabieg zwężenia nosa?

Zabieg zwężenia zbyt szerokiego nosa wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa z reguły od 1 do 1,5 godziny. Polega na chirurgicznym usunięciu tkanki z nozdrzy, dzięki czemu nos ostaje znacząco zwężony. W jego dolnej części. Cięcie operacyjne może zostać przeprowadzone na dwa sposoby: na zewnątrz nosa lub od jego środka. Obie metody dają ten sam efekt widocznego wyszczuplenia podstawy nozdrzy, jednak kończą się całkowicie różnym umiejscowieniem blizn pozabiegowych.

Właściwa wielkość nozdrzy oraz skrzydełek nosa określana jest indywidualnie na podstawie wymiarów twarzy pacjenta na pierwszej wizycie kwalifikacyjnej. Zazwyczaj jest to ustalane poprzez narysowanie na twarzy dwóch pionowych linii biegnących od wewnętrznej krawędzi każdego oka aż do skrzydełek nosa. Odległość powstała w ten sposób powinna być równa szerokości idealnego dla nas nosa. 

Efektem zabiegu zwężenia skrzydełek nosa jest wyrównanie proporcji twarzy oraz wygładzenie ogólnego wyglądu pacjenta, co przyczynia się do prawidłowego toru oddechowego oraz zniwelowania kompleksów.

Przygotowanie do zabiegu korekty szerokiego nosa oraz przeciwskazania do jego wykonania

Zabieg zwężania nosa jest operacją chirurgiczną, dlatego wymaga wykonania badań pozwalających ustalić stan zdrowia pacjenta i ewentualne przeciwskazania do wykonania procedury. Badania te powinny zostać wykonanie nie wcześniej niż miesiąc przez zabiegiem i powinny obejmować morfologię krwi, układ krzepnięcia ( APTT, INR), antygen HBS oraz Anty-HCV.

Wśród przeciwskazań, które dyskwalifikują pacjenta do zabiegu można wyróżnić zarówno problemy zdrowotne, takie jak nieuregulowane ciśnienie tętnicze, ciąża oraz zaburzenia krzepnięcia krwi, ale i nierealne oczekiwania, co do ostatecznego wyglądu nosa oraz zaburzenia natury emocjonalnej.

Zalecenia po zabiegu zwężenia skrzydełek nosa

Zmniejszenie skrzydełek nosa nie jest zabiegiem skomplikowanym. Wymaga czasami jednodniowej hospitalizacji pacjenta, w celu monitorowania ewentualnego krwawienia i jego ogólnego stanu. Najczęściej jednak, pacjent wychodzi do domu bezpośrednio po zabiegu. W nosie czasami pozostawione zostają opatrunki oraz szwy nierozpuszczalne, które należy usunąć w trakcie wizyty kontrolnej mającej miejsce około 7 dni po zabiegu. 

Zabieg zwężenia skrzydełek nosa nie wymaga długiej rekonwalescencji, jednak ważne jest, by powstrzymać się od intensywnego wysiłku fizycznego przez okres 2 miesięcy od zabiegu. Wcześniejsze uprawianie sportu może grozić krwawieniami i rozejściem rany po cięciu.

Cena zabiegu korekty szerokiego nosa

Cena zabiegu zwężenia skrzydełek nosa jest uzależniona od miejsca, w którym jest wykonywana. Aktualny cennik naszej kliniki znajduje się TUTAJ.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.