Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Trwałe powiększanie ust – Lip lift

Trwałe powiększanie ust - lip lift Derm Estetyka

Trwałe powiększenie ust – Lip Lift? Jakie są metody?

Metoda chirurgiczna tzw. Bullhorn Lip Lift – metoda podniesienia górnej wargi poprzez nacięcia w zagłębieniach tuż pod nosem i wycięcia paska skóry. Idealna dla osób z niewielką wargą górną, daje możliwość stworzenia efektu tzw. serduszka. Daje bardzo naturalne metody powiększania ust.

Metoda Gull Wing Lip Lift jest to trwałe chirurgiczne powiększenie ust, tzw. lift wargi górnej i dolnej. Zabieg polega na wykonaniu nacięć wzdłuż czerwieni wargowej i bieli wargowej, następnie usunięciu fragmentu skóry i wywinięciu czerwieni wargowej. Dzięki zabiegowi możemy również nadać kontur ustom.

Powiększanie ust własnym tłuszczem – bardzo popularna metoda, możliwość zastosowania u osób z chorobą Hashimoto, pomaga uzupełnić zanikające wraz z wiekiem tkanki. Niewielka ilość tkanki tłuszczowej pobierana jest z okolicy brzucha i wstrzykiwana w czerwień wargową. Przeszczepiony tłuszcz utrzymuje się w ustach do końca życia.

Oferujemy standardowo oczywiście powiększanie ust kwasem hialuronowym. Ilość podanego preparatu dobieramy  w zależności od oczekiwań pacjenta, wielkości czerwieni wargowej. Czas utrzymywania się kwasu hialuronowego to 9-12 miesięcy.

U kogo może być wykonany zabieg trwałego powiększenia ust – Lip-Lift?

U każdej osoby, która pragnie trwałego efektu powiększenia ust, u osób  stale powiększających usta kwasem hialuronowym, poszukujących nowych rozwiązań, u kobiet/mężczyzn, u których  stałe wypełniacze nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Osobami, które mogą poddać się trwałemu powiększaniu ust, są osoby, u których występują przeciwskazania do zabiegów z kwasem hialuronowym, np. choroby autoimmunologiczne. Dodatkowo, zabieg Bullhorn Lip Lift może być przeprowadzony u osób z długą odległością pomiędzy nosem a czerwienią wargową.

Trwałe powiększenie ust Lip-Lift – w jaki sposób jest przeprowadzany zabieg?

Trwałe powiększanie ust najczęściej wykonuje się poprzez wycięcie paska skóry tuż pod nosem. Dzięki temu górna warga ulega podciągnięciu. Rzadsze metody polegają na przeprowadzeniu nacięć wzdłuż czerwieni wargowej na granicy gdzie część czerwona ust zbiega się z cielistą częścią nad górną i dolną wargą. Cielisty pasek skóry zostaje usunięty, a warga podciągnięta i podszyta do góry. Metoda ta to metoda Gull Wing Lip Lift. Na granicy warg pozostaje cieniutka blizna, która z czasem staje się niezauważalna dla otoczenia. Czas trwania zabiegu to 1-1,5 godziny.

Metoda przeszczepu tkanki tłuszczowej w usta: Z okolicy fałdu brzusznego pobierana jest niewielka ilość tkanki tłuszczowej, odpowiednio przygotowywana i wstrzykiwana do czerwieni wargowej. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania zabiegu to 1-1,5 godziny.

Lip Lift – przed i po

LIp lift, trwałe powiększanie ust Gdańsk, Gdynia

Jak należy przygotować się do zabiegu lip lift ?

Przed zabiegiem należy wykonać badania laboratoryjne: morfologia, INR, APTT, Ag-HBS, Anty-HCV. Jeżeli osoba decydująca się na zabieg choruje na niedoczynność tarczycy, chorobę Hashimoto powinna dodatkowo wykonać badania: TSH, FT3, FT4. Badania należy dostarczyć minimum tydzień przed zabiegiem do Kliniki. Dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy zażywać leków rozrzedzających krew, między innymi Aspiryny. W dniu zabiegu należy być bez makijażu, dotyczy to również rzęs. Siedem dni po zabiegu zdejmowane są szwy. Przez pół roku od zabiegu nie wolno opalać operowanej okolicy z uwagi na możliwość pojawienia się przebarwień. Tak więc należy uwzględnić ten fakt w swoich planach urlopowych. Bliznę należy natłuszczać zwykłą wazeliną przez okres trzech tygodni po zabiegu, a następnie można włączyć preparat na blizny dostępny w aptekach.

Trwałe powiększanie ust – Lip – Lift jaki jest koszt zabiegu?

Powiększanie ust metodą plastyki – lift ust (np. Metoda chirurgiczna tzw. Bullhorn Lip Lift – 3700zł

Zapraszamy pacjentów z okolicy Gdańska, Gdyni oraz Sopotu.

Kto przeprowadza zabieg trwałego powiększania ust?

doktor Kaliszewski

 

Dr Michał Kaliszewski

Doktor Michał Kaliszewski jest Absolwentem wydziału lekarskiego, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w zabiegach chirurgii estetycznej. Na stałe związany z Oddziałem Chirurgicznym Szpitala im. Świetego Wincentego a Paulo w Gdyni gdzie przeprowadzane są zabiegi w zakresie chirurgii naprawczej skóry, tkanki podskórnej z możliwością zastosowania przeszczepów skóry pośredniej i pełnej grubości oraz plastyk płatowych, a także przepuklin powłok brzusznych i pachwiny metodą otwartą z użyciem siatek renomowanych firm. W leczeniu zabiegowym kładzie bardzo duży nacisk na walor estetyczny. Asystuje przy zabiegach powiększania piersi implantami, zmniejszania piersi,  plastyki brzucha.

Doktor Kaliszewski odbył staże kierunkowe w zakresie chirurgii plastycznej oraz chirurgii onkologicznej.  

Stale rozwija swoje umiejętności, uczestnicząc w szkoleniach, kursach oraz zjazdach Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego.

Powiększanie ust – Lip Lift
Umów wizytę ☎ +48 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.