Dlaczego skóra wokół oczu starzeje się szybciej?
Skóra w okolicach oczu jest od 4-5 razy cieńsza niż w innych miejscach na twarzy. Znajduje się w niej niewiele gruczołów łojowych przez co nie ma zapewnionej odpowiedniej bariery hydrolipidowej i łatwo przesusza się. Skórze wokół oczu brakuje też mocnego podparcia, gdyż nie posiada podściółki
składającej się z komórek tłuszczowych. Liczne mięśnie w okolicy oczu należą do najbardziej aktywnych mięśni w ciele człowieka, odpowiadają za powstawanie zmarszczek mimicznych W skórze wokół oczu słabiej krążą krew i limfa. Limfa tworzy zastoje, powodując powstawanie opuchnięć.
Mezoterapia – Pierwszy etap w zabiegach anti-age
Zabieg polega na śródskórnym wprowadzeniu koktajlu z kwasu hialuronowego, witamin, minerałów, peptydów biomimetycznch, koenzymów za pomocą niewielkich nakłuć na powierzchni poddawanej biorewitalizacji. Wykorzystanie kwasu hialuronowego gwarantuje właściwy poziom nawodnienia skóry,
elastyczności i napięcia skóry.Zabieg przeprowadza się po wstępnym znieczuleniu np. kremem Emla.
Efektem jest błyskawiczna poprawa nawilżenia skóry, spłycenie drobnych zmarszczek, dodanie skórze blasku i odmłodzenie.
Wskazania: przesuszona, wiotczejąca skóra twarzy, szyi, okolicy oka, dłoni, drobne zmarszczki, skóra po nadmiernej ekspozycji słonecznej.
Przeciwskazania: Ciąża, okres laktacji, stany zapalne skóry, choroby autoimmunologiczne, skłonność do tworzenia przerośniętych blizn, aktywna opryszczka.
Jakie produkty stosujemy do ujędrniania skóry pod oczami?
- Stymulatory tkankowe, które przede wszystkim przyczyniają się do „spiralizowania” się włókien kolagenowych, czyli ich skracania. W konsekwencji prowadzi to do zagęszczenia struktur skóry, poprawy napięcia skóry, tworzenia działań anty-grawitacyjnych. Idealnym rozwiązaniem jest Stymulator Dedykowany Okolicy Oka, który świetnie nadaje się do poprawy wiotczenia skóry pod oczami.
- Polinukleotydy czyli fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, występujące we wszystkich organizmach. Są one w całości biokompatybilne z organizmem ludzkim. Polinukleotydy mają zdolność przestrzennego przyłączania dużej ilości cząsteczek wody, zwiększając nawilżenie tkankowe, wpływają także na wzrost liczby i aktywność fibroblastów, czyli najważniejszych komórek odpowiedzialnych za ciągłą odbudowę wielu składników skóry. Poza tym pełnią też ważną funkcję w zwalczaniu wolnych rodników oraz hamują fotostarzenie, skutecznie zabezpieczając skórę przed ekspozycją na słońce.
- Koktaile zawierające: kwas hialuronowy, witaminy, peptydy biomimetyczne, mikro, makroelementy. Więcej o koktajlach stosowanych do ujędrniania skóry pod oczami przeczytasz w artykule NAJLEPSZE KOKTAILE DO MEZOTERAPII
Jakie są przeciwskazania do zabiegów mezoterapii skóry pod oczami?
Do głównych przeciwskazań należą: choroby autoimmunologiczne, stany zapalne skóry okolicy poddawanej zabiegowi, opryszczka, infekcje organizmu, ciąża, okres karmienia piersią, zaburzenia emocjonalne, choroby psychiczne.