Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

UJĘDRNIANIE SKÓRY POD OCZAMI

Dlaczego skóra wokół oczu starzeje się szybciej?

Nawilżanie skory pod oczami GdyniaSkóra w okolicach oczu jest od 4-5 razy cieńsza niż w innych miejscach na twarzy. Znajduje się w niej niewiele gruczołów łojowych przez co nie ma zapewnionej odpowiedniej bariery hydrolipidowej i łatwo przesusza się. Skórze wokół oczu brakuje też mocnego podparcia, gdyż nie posiada podściółki
składającej się z komórek tłuszczowych. Liczne mięśnie w okolicy oczu należą do najbardziej aktywnych mięśni w ciele człowieka, odpowiadają za powstawanie zmarszczek mimicznych W skórze wokół oczu słabiej krążą krew i limfa. Limfa tworzy zastoje, powodując powstawanie opuchnięć.

Mezoterapia – Pierwszy etap w zabiegach anti-age

Zabieg polega na śródskórnym wprowadzeniu koktajlu z kwasu hialuronowego, witamin, minerałów, peptydów biomimetycznch, koenzymów za pomocą niewielkich nakłuć na powierzchni poddawanej biorewitalizacji. Wykorzystanie kwasu hialuronowego gwarantuje właściwy poziom nawodnienia skóry,
elastyczności i napięcia skóry.Zabieg przeprowadza się po wstępnym znieczuleniu np. kremem Emla.

Efektem jest błyskawiczna poprawa nawilżenia skóry, spłycenie drobnych zmarszczek, dodanie skórze blasku i odmłodzenie.

Wskazania: przesuszona, wiotczejąca skóra twarzy, szyi, okolicy oka, dłoni,  drobne zmarszczki, skóra po nadmiernej ekspozycji słonecznej.

Przeciwskazania: Ciąża, okres laktacji, stany zapalne skóry, choroby autoimmunologiczne, skłonność do tworzenia przerośniętych blizn, aktywna opryszczka.

Jakie produkty stosujemy do ujędrniania skóry pod oczami?

  • Stymulatory tkankowe, które przede wszystkim przyczyniają się do „spiralizowania” się włókien kolagenowych, czyli ich skracania. W konsekwencji prowadzi to do zagęszczenia struktur skóry, poprawy napięcia skóry, tworzenia działań anty-grawitacyjnych. Idealnym rozwiązaniem jest Stymulator Dedykowany Okolicy Oka, który świetnie nadaje się do poprawy wiotczenia skóry pod oczami.

 

  • Polinukleotydy czyli fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, występujące we wszystkich organizmach. Są one w całości biokompatybilne z organizmem ludzkim. Polinukleotydy mają zdolność przestrzennego przyłączania dużej ilości cząsteczek wody, zwiększając nawilżenie tkankowe, wpływają także na wzrost liczby i aktywność fibroblastów, czyli najważniejszych komórek odpowiedzialnych za ciągłą odbudowę wielu składników skóry. Poza tym pełnią też ważną funkcję w zwalczaniu wolnych rodników oraz hamują fotostarzenie, skutecznie zabezpieczając skórę przed ekspozycją na słońce.

 

  • Koktaile zawierające: kwas hialuronowy, witaminy, peptydy biomimetyczne, mikro, makroelementy. Więcej o koktajlach stosowanych do ujędrniania skóry pod oczami przeczytasz w artykule NAJLEPSZE KOKTAILE DO MEZOTERAPII

Jakie są przeciwskazania do zabiegów mezoterapii skóry pod oczami?

Do głównych przeciwskazań należą: choroby autoimmunologiczne, stany zapalne skóry okolicy poddawanej zabiegowi, opryszczka, infekcje organizmu, ciąża, okres karmienia piersią, zaburzenia emocjonalne, choroby psychiczne.

 

 

Umów zabieg ujędrniania skóry pod oczami

☎ (+48) 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.