Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

UNOSZENIE OPADAJĄCYCH POWIEK

Opadające powieki – dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Opadanie powiek, plastyka powiek, zabieg Gdynia, Gdańsk

Dla każdej kobiety i mężczyzny, u których występuje problem opadających powiek górnych, powodujący zmęczony wygląd twarzy.W niektórych przypadkach jest to problem nie tylko estetyczny, ale także medyczny, np.utrudniając pole widzenia. Najczęściej zabiegom poddają się osoby w wieku 40-60 lat, ale również w przedziale 25-30. Decyduje tu czynnik dziedziczenia, który powoduje, że skóra powiek wiotczeje i wygląda znacznie starzej.

Czasami mamy do czynienia z opadającymi, przynosowymi fałdami skóry okolicy oczu. Taką formę opadającej powieki nazywa się zmarszczką nakątną oka. Często zmarszczka nakątna rozpoczyna się na dolnej krawędzi powieki dolnej i biegnie ponad powieką górną. Przeprowadzany zabieg zmienia kształt oczu, np.”azjatyckich”.

Korekta powiek górnych – na czym polega zabieg? Czy jest bezpieczny?

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Blepharoplastyka- czyli korekta powiek zwykle trwa około godziny, zależnie od zakresu zabiegu.

W przypadku typowego zabiegu wykonuje się cięcia w przebiegu naturalnych załamków powiek górnych. Cięcia wychodzą poza kąt oka, ale zlokalizowane są w obrębie naturalnych zmarszczek,tzw.”kurzych łapek”. Poprzez te nacięcia usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej i redukuje nadmiar skóry. Cięcia są zszywane przy pomocy bardzo cienkich szwów.

Opadanie powiek, plastyka powiek, zabieg Gdynia, GdańskOpadanie powiek, plastyka powiek, zabieg Gdynia, Gdańsk

Usunięcie fałdów nakątnych polega na redukcji tłuszczu okołogałkowego, plastyce wewnętrznych kątów oczu i odsłonięcie okolicy poddawanej zabiegowi.

Wystąpienie obrzeku i zasinienia powiek po zabiegu jest sprawą ustępującą w ciagu 7-14 dni. Bywa, że nacięcia goją się odmiennie po obu stronach.

Decydując się na plastykę powiek wybierajmy tylko doświadczonych specjalistów, których wiedza oraz umiejetności będą gwarancją udanego zabiegu. Przestrzeganie zaleceń pooperacyjnych zdecydowanie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań.

Operacja opadających powiek – jakiego mogę spodziewać się efektu? W Jakim czasie?

Przez kilka dni po zabiegu tkanki są obrzęknięte. Zaleca się chłodne okłady na zmniejszenie poczatkowych dolegliwości. Po tygodniu od wykonanego zabiegu usuwane są szwy, a blizna z czasem staje się prawie niewidoczna. Rozmiar zasinień jest zmienny osobniczo, największe siniaczki mogą wystąpić w ciągu pierwszego tygodnia i następnie stopniowo ulegają wchłonięciu.

Jeżeli używasz soczewek kontaktowych to należy sie wstrzymać z ich zakładaniem przez pierwszy tydzień po zabiegu.

Większość pacjentów powraca do aktywnego życia w ciągu 7 dni po zabiegu. Kobiety mogą po tygodniu stosować delikatny makijaż powiek. W przypadku przebywania  na słońcu wskazane jest uzywanie okularów przeciwsłonecznych przez kilka tygodni.

Korekcja opadających powiek jest zabiegiem przywracającym ich naturalne położenie i kształt, co daje efekt młodego spojrzenia oraz napięcia skóry powiek.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu?

Efekty zabiegu utrzymują się przez wiele lat, nadając twarzy młody i pogodny wygląd. Właściwa pielęgnacja skóry i przestrzeganie palenia tytoniu dodatkowo wspomagają skuteczność leczenia.

Plastyka powiek – jaki jest koszt zabiegu?

Czytaj cennik

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.