Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Uśmiech dziąsłowy – gummy smile

Czym jest uśmiech dziąsłowy tzw. gummy smile?

uśmiech dziąsłowy leczenieO gummy smile mówimy wtedy, gdy podczas uśmiechu nadmiernie wyeksponowane są dziąsła. W polskim języku gummy smile nosi nazwę ,,końskiego uśmiechu”. Może być również nazywany uśmiechem dziąsłowym. Stwierdza się go, gdy dziąsła wystają ponad zęby przynajmniej 3 mm, zostaje wtedy zaburzona strefa biała i czerwona ust.

Kiedy dziąsła są zbyt widoczne mamy wrażenie, że zęby są zbyt krótkie. Przyczyną dziąsłowego uśmiechu mogą być: zbyt wysoka szczęka górna, wady zgryzu lub zbyt silne mięśnie górnej wargi.

W jaki sposób można radzić sobie z uśmiechem dziąsłowym?

Medycyna estetyczna i stomatologia mogą zaproponować różne możliwości leczenia gummy smile. W podjęciu decyzji, która metoda jest dla nas najlepsza pomoże nam przyczyna problemu.

Młode osoby, u których uśmiech dziąsłowy jest mało widoczny, mogą zdecydować się na założenie aparatu ortodontycznego. Możemy w taki sposób uzyskać bardzo ładne efekty. Jednak to rozwiązanie nie przynosi już takich efektów u dorosłych.

U pacjentów dorosłych można przeprowadzić zabieg wydłużania koron, chociaż on ma pewne wady. Osoby po takim zabiegu skarżą się na późniejsze problemy z ruszającymi się zębami oraz nadwrażliwością korzeni. Musimy wiedzieć również, że czas rekonwalescencji jest długi a zabieg wydłużania koron kosztowny.

Medycyna estetyczna proponuje tańsze, mniej inwazyjne i bezpieczniejsze rozwiązanie w postaci toksyny botulinowej. Jest on rozwiązaniem problemu w sytuacji, gdy za nadmierną ekspozycje dziąseł odpowiadają nad reaktywne mięśnie. Botoks zapewnie świetne efekty, jednakże trzeba zabieg regularnie powtarzać.

Uśmiech dziąsłowy – leczenie botoksem

Uśmiech jest naszą wizytówką. Gdy jest ładny i estetyczny sprawia, że od razu wyglądamy lepiej. Uśmiech nazywany jest naturalnym makijażem każdej kobiety. Osoby borykające z problemem uśmiechu dziąsłowego zakrywają usta lub powstrzymują się od pełnego uśmiechu. Nie wyrażają przez to w pełni swoich emocji. Z tego względu, tak ważna jest skuteczna korekta gummy smile, dzięki której pacjent odzyska pewność siebie i możliwość swobodnego wyrażania emocji.

Toksyna botulinowa jest jednym z najskuteczniejszych, ale również mało inwazyjnym sposobem na pozbycie się gummy smile. Botoks powoduje rozluźnienie mięśni, ponieważ blokuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe. Lekarz wykonuje wkłucia w odpowiednim miejscu. Najważniejsze jest, aby wybierać dobrych i doświadczonych specjalistów.

Zabieg tym preparatem jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut. Przez pierwsze 48 godzin powinniśmy powstrzymać się od aktywności fizycznej, jednak codzienne zajęcia możemy wykonywać razu po zabiegu.

Inne zabiegi z użyciem botoksu oferowane przez klinikę medycyny estetycznej w Gdyni znajdziesz na stronie: https://derm-estetyka.pl/zmarszczki-czola-pod-oczami-miedzy-brwiami.html/, gdzie opisano wykorzystanie toksyny botulinowej do usuwania zmarszczek.

Przeciwskazaniem do zabiegu jest uczulenie na botoks, ale również karmienie piersią, ciąża oraz poważne infekcje.

Zabieg należy powtarzać, ponieważ efekty utrzymują się do 3-6 miesięcy. Zabieg jest mało inwazyjny, ma przystępne ceny oraz dzięki temu, że jest zabiegiem odwracalnym, pozwala pacjentowi sprawdzić jak będzie wyglądał i czy satysfakcjonuje go taki efekt – są to czynniki, które zachęcają pacjentów do leczenia problemu w taki właśnie sposób.

Uśmiech dziąsłowy korekta
Zadzwoń i umów się na wizytę! ☎ (+48) 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.