Spis treści
ToggleZabieg wycięcia migdałków w Gdańsku, czyli inaczej tonsillektomia polega na całkowitym usunięciu migdałków podniebiennych. Wykonuje się go, kiedy migdałki ulegają przerostowi na skutek rozmaitych procesów patologicznych, co prowadzi do zwężania górnych dróg oddechowych. Sytuacja taka może nieść za sobą następujące konsekwencje: przewlekłe stany zapalne, trudności w przełykaniu, bezdechy senne, a nawet niewyraźną mowę. Dzięki wczesnej decyzji o wykonaniu zabiegu możemy uniknąć groźnych powikłań, takich jak choroby serca.
Wskazania do zabiegu wycięcia migdałków – Gdańsk:
- nawracające anginy oraz infekcje gardła,
- zapalenia migdałków (przewlekłe),
- bezdechy senne,
- ropnie okołomigdałkowe,
- błonica, gruźlica pierwotna migdałków,
- nowotwory migdałka,
- problemy z przełykaniem, zaburzenia mowy,
- gorączka reumatyczna, zapalenie serca,
- nieprawidłowe ukształtowanie zgryzu i twarzoczaszki.
W tym miejscu warto zaznaczyć, że zabieg usunięcia migdałków w Gdańsku częściej przeprowadza się u dzieci i młodzieży niż u osób dorosłych.
Przeciwwskazania do zabiegu wycięcia migdałków:
- ostre stany zapalne dróg oddechowych,
- wybrane choroby krwi, np. białaczka,
- niewydolność podniebienno-gardłowa,
- czynna gruźlica,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,
- przewlekły zanikowy nieżyt nosa,
- niewydolność oddechowa i krążeniowa,
Co warto wiedzieć przed zabiegiem usunięcia migdałków w Gdańsku?
Przed podjęciem decyzji o operacji, niezbędna jest osobista konsultacja z laryngologiem, który zbada chorego i przeprowadzi wyczerpujący wywiad, dzięki czemu będzie w stanie ocenić stan zdrowia Pacjenta i zakwalifikować do zabiegu.
Warto mieć na uwadze, że tego typu zabiegi zwykle przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym, a co za tym idzie — przed operacją musimy wykonać badania, wskazane przez lekarza na konsultacji.
Powinniśmy także pamiętać, że około 10 dni przed zabiegiem zabronione jest stosowanie leków rozrzedzających krew, tydzień przed nie wolno również zażywać niesteroidowych leków przeciwzapalnych, a 6 godzin przed zabiegiem nie należy jeść oraz pić.
Usuwanie migdałków Gdańsk — metody:
- adenotomia – przycięcie migdałka gardłowego,
- tonsillotomia – przycięcie migdałków podniebnych (częściowe ich usunięcie),
- tonsillektomia – całkowite usunięcie migdałków (stosowana przy znacznym przeroście migdałków o charakterze przewlekłym).
Wskazania o zabiegu wycięcia migdałków w Gdańsku:
Z uwagi na to, że zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym, pacjent jedną dobę po nim spędza w szpitalu. Cały okres rekonwalescencji trwa około 3 tygodnie. W tym czasie należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego i skupić się na odpoczynku. Niewykluczone jest, że początkowo będzie nam towarzyszyć ból, który można niwelować lekami przeciwbólowymi.
Ważnym aspektem po usunięciu migdałków jest dieta, której należy przestrzegać. Powinna być ona lekkostrawna, półpłynna i składać się w większości z zimnych posiłków. Należy unikać kwaśnych, ostrych, słonych i gorących dań oraz alkoholu i napojów gazowanych.
Gdzie w Gdańsku usunę migdałki?
Zapraszamy do Kliniki Derm-Estetyka, która znajduje się blisko Gdańska. Dojazd do naszej placówki z Gdańska zajmuje zaledwie 30 minut. Derm Estetyka oferuje nowoczesne i bezpieczne zabiegi usuwania migdałków, dbając o komfort i zdrowie pacjentów z Gdańska i okolic. Dzięki dogodnej lokalizacji, mieszkańcy Gdańska mogą łatwo skorzystać z naszych usług i cieszyć się profesjonalną opieką medyczną.