Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Usuwanie zmarszczek na czole przy użyciu botoksu

Jędrna i napięta skóra na twarzy oraz rozświetlona i promienista cera to marzenie większości z nas. Niestety z wiekiem raz w wyniku różnych czynników zewnętrznych ale i wewnętrznych skóra traci sprężystość a na jej powierzchni pojawiają się zmarszczki, taki jak poprzeczne czoła. Rozwiązaniem, które może zmniejszyć ich widoczność jest usuwanie zmarszczek na czole przy użyciu toksyny botulinowej. Botoks czoła daje świetne efekty i zapobiega utrwalaniu się zmarszczek.

Czym są zmarszczki poprzeczne czoła?

Usuwanie zmarszczek na czole - Derm Estetyka GdyniaJednym z najpowszechniejszych rodzajów zmarszczek mimicznych pojawiających się na naszej twarzy są zmarszczki mimiczne na czole. Powstają one w wyniku intensywnej pracy mięśni odpowiedzialnych za unoszenie brwi. Unosząc brwi do góry powodujemy skurcz mięśni czoła i powstawanie poziomych równoległych zmarszczek na naszym czole. Mogą się one pojawiać już w młodym wieku, jednak z reguły im młodsza skóra tym są bardziej niewidoczne. Dopiero wraz z wiekiem i utratą jędrności skóry zmarszczki w tym miejscu zaczynają się wyraźnie rysować, dodając nam lat i sprawiając, że wyglądamy na zmęczonych. Zaawansowane i głębokie zmarszczki poprzeczne czoła mogą być również widoczne w stanie spoczynku, kiedy mięśnie tej części twarzy są całkowicie rozluźnione. Na szczęście defekt ten można bardzo szybko zniwelować przy pomocy popularnego botoksu, czyli toksyny botulinowej.

Czym jest botoks?

Botoks to preparat toksyny botulinowej, czyli jednej z najsilniejszych naturalnych trucizn świata. Z uwagi na niskie stężenie jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Usuwanie zmarszczek na czole polega na wstrzyknięciu substancji toksyny botulinowej przy pomocy cienkiej igły, bezpośrednio do mięśnia odpowiedzialnego za powstawanie danej zmarszczki. Botoks czoła powoduje jego zamrożenie co zmniejsza siłę skurczu mięśnia. W efekcie uwypuklenia i bruzdy wynikające ze skurczu tych mięśni są rzadsze i zdecydowanie mniejsze. Co ciekawe, u niektórych pacjentów po 40 roku życia sam zabieg z wykorzystaniem botoksu może być niewystarczający. Zaleca się wtedy zastosowanie tzw. terapii skojarzonej, czyli połączenia botoksu i mezoterapii. Zabiegi takie polepszają kondycję skóry i stymulują tkanki do produkowania kolagenu. W przypadku bardzo głębokich zmarszczek można pokusić się o ich wypełnienie przy pomocy kwasu hialuronowego.

Usuwanie zmarszczek na czole – przebieg zabiegu

Usuwanie zmarszczek na czole w Gabinecie Derm Estetyka w Gdyni

Ze względu na specyfikę substancji, usuwanie zmarszczek na czole z jej użyciem wymaga doświadczenia i sporej dokładności. Pierwszym etapem jest oczywiście konsultacja lekarska, która ma za zadanie wykrycie wszelkich możliwych przeciwskazań. Sam zabieg usuwania zmarszczek poprzecznych czoła trwa około 20 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Do tego celu stosuje się specjalny krem o działaniu znieczulającym, który nakłada się w odpowiednim czasie przed zabiegiem. Większość pacjentów nie odczuwa bólu w trakcie iniekcji, jednak może zdarzyć się tak, że odczuwalny będzie pewien dyskomfort i uczucie ściągnięcia skóry. W miejscu wtłoczenia preparatu może być również widoczne niewielkie zaczerwienienie, które ustąpi samoistnie w przeciągu kilku dni. U części z pacjentów może wystąpić również niewielkie zasinienie. Dzieje się tak przez fakt, że czoło jest dosyć ukrwioną częścią twarzy. Wszystkie dolegliwości bólowe powinny minąć w przeciągu tygodnia, zaś po 2 tygodniach od zabiegu należy udać się na kontrolę do lekarza.

Zmarszczki na czole vs. inwazyjność zabiegu botoksem

Redukcja zmarszczek przy użyciu botoksu nie należy do zabiegów inwazyjnych, jednak należy przestrzegać kilku zasad. Przez około tydzień nie należy korzystać z basenu, sauny, kriokomory oraz łaźni parowych. Zaleca się również picie minimum 1,5 litra płynów dziennie. Nie należy również zapominać, że botoks nie jest trwały, a  efekt zabiegu będzie utrzymywał się około 6 miesięcy. Po tym czasie należy powtórzyć zabieg, aby usuwanie zmarszczek na czole przyniosło pożądane efekty.

Więcej informacji o tym, jaki jest koszt zabiegu, w jakim okresie najlepiej wykonać zabieg i co jest lepsze – kwas hialuronowy czy Botoks, przeczytasz na stronie: Botoks na czoło, botoks pod oczy lub między brwiami – usuwanie zmarszczek

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.