Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

USUWANIE ZMIAN SKÓRNYCH

W jaki sposób usuwamy zmiany skórne?

W naszej Klinice usuwamy zmiany wyłącznie chirurgicznie, a wycinki oddajemy do badania histopatologicznego. Tylko tego typu badanie daje 100% pewność z jakiego typu zmianą mamy do czynienia. Nie wypalamy zmian laserowo. Prosimy o zwrócenie na to uwagi, umawiając się na wizytę.

Badanie histopatologiczne daje również odpowiedź, czy zmiana chorobowa została usunięta z marginesem zdrowych tkanek, czyli w całości. Podczas zabiegu chirurg pobiera tkankę do badania histopatologicznego. Ocena histopatologicznej wyciętej zmiany następuje średnio po 2-3 tygodniach po zabiegu, o czym informujemy Państwa mailowo, przesyłając wyniki.

Jakie zmiany skórne nadają się do usunięcia?

Znamiona

Łagodne nowotwory skóry, z reguły o charakterze wrodzonym (choć mogą ujawniać się w różnym okresie życia), zawierające barwnik (melaninę). Sporadycznie mogą stać się punktem wyjścia czerniaka skóry (np. jako efekt przewlekłego drażnienia). Niektóre znamiona, z uwagi na defekty kosmetyczne lub podejrzenie przemiany nowotworowej, stanowią wskazanie do usunięcia chirurgicznego i badania histopatologicznego zmiany. Jakie zmiany skórne, potocznie nazywane pieprzykami powinny budzić nasz niepokój opisane zostały w artykule: https://derm-estetyka.pl/usuwanie-pieprzykow.html/

usuwanie pieprzyków - gdynia, gdańsk, sopot

Włókniaki

Są to łagodne nowotwory wywodzące się z elementów tkanki łącznej skóry właściwej. Może lokalizować się w różnych miejscach. Często stanowi defekt kosmetyczny lub funkcjonalny (np. włókniaki powiek).

CENNIK USUWANIA PIEPRZYKÓW, ZMIAN BARWNIKOWYCH:

  • Usunięcie pojedynczej zmiany skórnej – w zależności od wielkości, lokalizacji (cena obejmuje zabieg, zdjęcie szwów) od 400zł – 1200zł
  • Badanie histopatologiczne – 60ł za 1cm

Tłuszczaki

Są to łagodne nowotwory wywodzące się z elementów tkanki łącznej skóry właściwej. Najczęściej są wynikiem ogniskowych przerostów komórek tkanki tłuszczowej. Tłuszczaki są miękkie w dotyku, czasami przesuwalne i ogólnie bezbolesne. Rosną bardzo wolno. Większość tłuszczaków jest mała, ale mogą wzrosnąć do rozmiarów ponad 6 cm. Tłuszczaki rzadko bywają zmianami złośliwymi, częściej stanowią typowy defekt kosmetyczny, jednak istnieje ryzyko ich przemiany w mięsaka.

 

CENNIK USUWANIA TŁUSZCZAKÓW:

  • Usunięcie tłuszczaków rozpoczyna się od 800zł + 60zł za 1cm badanie histopatologiczne

 

usuwanie kaszaków tłuszczaków - gdynia, gdańsk, sopot

 

Kaszaki

To łagodne, powoli rosnące guzy o charakterze torbieli, wypełnione masami rogowymi i łojowymi, a także zawierające elementy mieszków włosowych. Często umiejscawia się na twarzy, okolicy owłosionej skóry głowy lub za uchem. W przypadku infekcji kaszaka istnieje ryzyko wytworzenia ropnia.

Kaszaki, tłuszczaki, znamiona, brodawki – w jaki sposób przeprowadzane są zabiegi ?

Większość zabiegów wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu są one z reguły niebolesne. Po wycięciu można wykonać ewentualną plastykę skóry (np. płatową, przeszczep) oraz zakłada odpowiednie szwy  i opatrunek. Szwy (jeżeli są niewchłanialne) usuwa się w granicach 7-14 doby, w zależności od potrzeby.

Czy mogę być pewien(a), że moja zmiana skórna jest niezłośliwa?

Każda zmiana wycięta ze skóry lub tkanki podskórnej powinna zostać zbadana przez histopatologa. Każdy rodzaj wyciętej zmiany posiada specyficzną dla siebie budowę histologiczną (rodzaj i układ komórek). Pozwala to na odróżnienie od siebie np. brodawki od włókniaka albo znamienia barwnikowego od czerniaka złośliwego. Ma to decydujące znaczenie przy podejmowaniu decyzji o dalszym postępowaniu z chorym. Badanie histopatologiczne daje również odpowiedź, czy zmiana chorobowa została usunięta z marginesem zdrowych tkanek, czyli w całości. Podczas zabiegu chirurg pobiera tkankę do badania histopatologicznego. Ocena histopatologicznej wyciętej zmiany następuje średnio po 2-3 tygodniach po zabiegu, o czym informujemy Państwa mailowo, przesyłając wyniki.

Czy mogę przesłać do wyceny zabiegu swoją zmianę skórną ?

Mogą Państwo przesłać zdjęcia drobnych zmian skórnych, tzw. pieprzyków – znamion, brodawek. Zdjęcie powinno zawierać opis: lokalizacja zmiany, wielkość. Zdjęcie można przesłać na adres mailowy: gabinet@derm-estetyka.pl.

Większe zmiany skórne, tłuszczaki, kaszaki powinny zostać obejrzane podczas osobistej konsultacji, celem podania wyceny.

Koszt zabiegu oraz ewentualne, dostępne terminy są przesyłane w ciągu 24-48 godzin.

Umów zabieg usuwania zmian skórnych

Gdynia Śródmieście, ul. Batorego 7/35, V piętro

☎ (+48) 500 430 484

 

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.