Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

WORKI POD OCZAMI-PLASTYKA/LIFTING POWIEK DOLNYCH

Worki pod oczami, zabieg, Gdynia, Gdańsk

Jak powstają worki pod oczami?

Worki pod oczami często pojawiają się z przyczyn strukturalnych lub dziedzicznych. Cera z wiekiem traci swoją elastyczność, a mięśnie słabną. W ten sposób wokół oczu może pojawić się luźna skóra, która marszczy się na powiekach i opada. W konsekwencji nadmiaru zwiotczałej skóry powstają zmarszczki pod oczami. Więcej na temat procesu ich powstawania znajdziesz w artykule: https://derm-estetyka.pl/zmarszczki-pod-oczami.html/.Tłuszcz, który gromadzi się w oczodołach, z czasem przesuwa się i wypełnia worki wokół powiek. Często workom towarzyszą obrzęki, czyli gromadzenie wody w tkankach. Płyn może się gromadzić z różnych powodów, najczęściej jest to złe krążenie krwi i podwyższona przepuszczalność naczyń włoskowatych. Więcej na temat różnic pomiędzy opuchlizną pod oczami, a przepuklinami tłuszczowymi znajdziesz w artykule WORKI POD OCZAMI.

W jaki usunąć worki pod oczami?

Jedynym skutecznym zabiegiem redukującym tą przypadłość, zwłaszcza kiedy skóra pod oczami staje się coraz bardziej rozciągnięta jest blefaroplastyka, czyli plastyka powiek dolnych. Jest to najczęściej spotykany zabiegiem chirurgii estetycznej.

Wskazaniami do zabiegu są: wiotczejąca skóra pod oczami, przepukliny tłuszczowe, tworzące pod oczami „worki”, odwijanie powieki dolnej na skutek nadmiaru luźnej skóry. O wskazaniach znajdziesz informację w artykule https://derm-estetyka.pl/operacja-plastyczna-powiek-dolnych-wskazania.html/

Na czym polega zabieg plastyki powiek dolnych?

Operator przeprowadzający zabieg przecina dolną powiekę zaraz pod linią rzęs a następnie wycina nadmiar skóry wraz z leżącym pod spodem fragmentem mięśnia i tkanką tłuszczową. Skóra następnie jest zszywana tak, aby pozostał jak najmniejszy ślad. Blizny po operacji są w zasadzie prawie niewidoczne. Zabieg wykonuje się najczęściej w znieczuleniu miejscowym, pacjent pozostaje cały czas przytomny. Czas zabiegu wynosi ok.1-1,5 godziny.

Worki pod oczami, zabieg, Gdynia, Gdańsk

Worki pod oczami operacja – jak będę wyglądać po zabiegu?

Po zabiegu występują obrzęki i zasinienia wokół oczu. Dolegliwości te znikają zwykle po upływie tygodnia, dziesięciu dni. Po siedmiu dniach zdejmowane są szwy. Do tego czasu należy unikać wysiłku, a zwłaszcza nachylania się i podnoszenia ciężkich przedmiotów. Przez miesiąc dobrze jest zakładać ciemne okulary chroniące oczy przed światłem. Więcej na temat rekonwalescencji po zabiegu, zaleceniach znajdziesz w artykule https://derm-estetyka.pl/plastyka-dolnych-powiek-zalecenia.html/

Operacja worków pod oczami – przeciwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazania do blefaroplastyki to zaburzenia krzepliwości, skazy naczyniowe, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieustabilizowana cukrzyca oraz infekcje ropne w miejscach mających być operowanymi.

Plastyka powiek dolnych – czy możliwa jest wstępna konsultacja przez e-mail?

Jest to idealny sposób do wstępnej diagnozy. Wystarczy pod adres : gabinet@derm-estetyka.pl załączyć zdjęcie twarzy oraz okolic oczu z prośbą o konsultację. Konsultacje drogą e-mailową są  bezpłatne. Opinia najczęściej w ciągu 24-48 godzin jest odsyłana do pacjenta.

Korekta powiek dolnych cena?

Czytaj cennik

Powrót na górę
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.