Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Klinika włosa, trycholog – Gdynia

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

TRYCHOLOG –  DIAGNOSTYKA I LECZENIE CHORÓB SKÓRY GŁOWY I WŁOSÓW

Włosy to symbol piękna, zdrowia i urody. Często ta uroda zostaje zaburzona przez wiele czynników, takich jak: stres, ciąża, hormony, niektóre leki, choroby układowe, choroby skóry głowy, niewłaściwa dieta czy uszkodzenia mechaniczne bądź chemiczne. W takiej sytuacji może nam pomóc lekarz od włosów, czyli trycholog.

Struktura skóry głowy

Czym jest trychologia?

Dziedzina medycyny, która zajmuje się profesjonalną diagnostyką oraz leczeniem chorób skóry głowy i włosów. Zajmuje się cyklem życia włosa – jego wzrostem, wypadaniem, oraz problemami takimi jak:

 • wypadanie włosów
 • łysienie telogenowe
 • łysienie androgenów wczesnego stopnia
 • łojotok, łupież
 • swędzenie skóry głowy
 • rzadkie włosy

 

Celem trychologii jest jest zapobieganie schorzeniom skóry głowy i włosów oraz poprawą ich stanu, a także wyglądu.

Problem trychologiczny

Czy wiesz, że problem z wypadaniem włosów, a nawet łysieniem zaczyna się w tedy, gdy każdego dnia wypada więcej niż 100 włosów? Przyczyny takiego stanu skóry Twojej głowy mogą być przeróżne, dlatego w takiej sytuacji jak najszybciej powinieneś zgłosić się do trychologa – lekarza od włosów.

Konsultacja u trychologa

Trycholog lekarz od włosówNasz trycholog wykona dla Ciebie profesjonalne badania włosów oraz skóry głowy, czyli trichoskopię.

Koszt konsultacji u trychologa, wraz z badaniem skóry głowy oraz łodygi włosa za pomocą mikrokamery (200x powiększenie) to – 180zł

Trichoskopia

Bezinwazyjna, cyfrowa metoda oceny skóry głowy, łodygi włosów, ujść mieszków włosowych, przeprowadzana za pomocą specjalnej kamery dającej powiększenie nawet 200 krotne. Dokładna analiza skóry głowy oraz włosów pozwala na dobranie odpowiednich zabiegów.

Skóra głowy a Twoje włosy

Dbanie o skórę głowy jest bardzo ważne ze względu na to, że właśnie tam zachodzą wszystkie procesy związane z porostem włosów. Włosy powstają z położonej najgłębiej wewnątrz mieszka włosowego cebulki włosowej. W niej znajdują się bardzo aktywne komórki macierzy włosa – które to są wytwórnią włosów odpowiedzialną za ich codzienny wzrost. Komórki macierzy należą do najbardziej namnażających się w organizmie człowieka, są też najbardziej wrażliwe na działanie szkodliwych czynników.

Odżywianiu cebulki służy tzw. brodawka, w niej bowiem znajdują się przewody – naczynia krwionośne, z których komórki macierzy czerpią substancje odżywcze i budulcowe.

Wzrost włosa jest możliwy dzięki podziałom komórek macierzy i zależy od prawidłowej współpracy pomiędzy dwiema najważniejszymi strukturami mieszka: komórkami macierzystymi i brodawką włosa. Wzrost włosa możemy podzielić na trzy fazy: faza wzrostu trwająca 2-7 lat, faza obumierania 1-2 tygodni oraz faza spoczynku – wypadania 5-6 tygodni.

Warto wiedzieć:

 • Na głowie człowieka znajduje się średnio 100-150 tysięcy mieszków włosowych
 • Gęstość na głowie u dorosłych osób to 250-300 włosów/cm3
 • Uważa się, że w ciągu życia człowieka mieszek może przechodzić cykl włosowy (tworzenie nowego włosa) średnio 20-30 razy.
 • Średnia grubość włosa ostatecznego to 0,06-0,08 mm
 • Dzienna fizjologiczna ilość wypadających włosów to 50-100
 • Włosy szybciej rosną i są grubsze u mężczyzn, osób młodych, latem
 • Włosy dłużej żyją u kobiet
 • Liczba i jakość włosów zależy przede wszystkim od czynników genetycznych. Ciemnoskórzy Afrykańczycy mają grube i kręcone włosy, Azjaci sztywne i trudne do układania, Europejczycy najcieńsze, najdelikatniejsze i najbardziej zróżnicowane pod względem koloru i rodzaju

 

Trycholog – Magdalena Czwartek

Trycholog Magdalena Czwartek

Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku, wydziału Farmaceutycznego oraz Studiów Podyplomowych wydziału Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu – Kosmetologia Bioestetyczna w Gdańsku.

Specjalista rewitalizacji skóry twarzy, szyi – first step of anti-aging process.

Specjalista trycholog, należy do Stowarzyszenia Polskiego Towarzystwa Trychologicznego.

Manager Derm-Estetyka.

Stale rozwija swoje umiejętności uczestnicząc w szkoleniach i kursach z zakresu trychologii oraz kosmetologii estetycznej. Posługuje się językiem angielskim.

Trycholog Gdynia – zarezerwuj wizytę: tel. +48 500 430 484

Powrót na górę