Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Trycholog –  diagnostyka i zapobieganie chorobom skóry głowy i włosów

Czym zajmuje się Trycholog

„Lekarz od włosów” – lekarz medycyny estetycznej odpowiednio przeszkolony w tej dziedzinie pomoże nam w sytuacji gdy uroda naszych włosów zostaje zaburzona przez wiele czynników takich jak: stres, ciąża, hormony, niektóre leki, choroby układowe, choroby skóry głowy, niewłaściwa dieta czy uszkodzenia mechaniczne bądź chemiczne. Włosy to zdecydowany symbol piękna, zdrowia i urody. Trychologia to interdyscyplinarne pole, w którym trycholodzy często współpracują z dermatologami, endokrynologami, dietetykami i innymi specjalistami, aby zapewnić kompleksową opiekę pacjentom z problemami z włosami i skórą głowy. Trychologia opiera się na podejściu holistycznym, uwzględniającym nie tylko leczenie objawów, ale także identyfikację i leczenie przyczyn problemów z włosami i skórą głowy. Trycholog może zalecać różne metody leczenia, zmiany w diecie, suplementy, terapie świetlne, mezoterapię skóry głowy, a także dawać porady dotyczące pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Struktura skóry głowy

Czym zajmuje się  trychologia

Dziedzina medycyny, która zajmuje się profesjonalną diagnostyką oraz leczeniem chorób skóry głowy i włosów. Zajmuje się cyklem życia włosa – jego wzrostem.

Jeśli borykasz się z poniższymi problemami koniecznie umów wizytę u specjalisty:

 

Celem trychologii jest jest zapobieganie schorzeniom skóry głowy i włosów oraz poprawą ich stanu, a także wyglądu.

Jak przygotować się do wizyty ?

 • Przed wizytą u Trychologa nie myj głowy minimum 24 godziny wcześniej. Nie obawiaj się negatywnej oceny specjalisty. Jeśli umyjesz głowę, obraz z kamery nie będzie wiarygodny.
 • Jeśli posiadasz wyniki badań, które zostały wykonane nie później niż trzy miesiące temu, zabierz je ze sobą. Do badań diagnostycznych należą: morfologia, TSH, FT3, Ft4, Anty-TPO, Anty-TG, witamina D3-25OH, witamina B12, OB, CRP, kwas foliowy, homocysteina
 • Zabierz ze sobą listę leków, które przyjmujesz, składników diety, suplementów, używanych kosmetyków
 • Nie stosuj lakieru do włosów, nie używaj suchego szamponu przynajmniej 48 godzin wcześniej. Ostatnie farbowanie włosów powinno mieć miejsce minimum minimum 3-4 tygodnie wcześniej.

Problem trychologiczny

Czy wiesz, że problem z wypadaniem włosów, a nawet łysieniem zaczyna się w tedy, gdy każdego dnia wypada więcej niż 100 włosów? Przyczyny takiego stanu skóry Twojej głowy mogą być przeróżne, dlatego w takiej sytuacji jak najszybciej powinieneś zgłosić się do Trychologa – „lekarza od włosów”. Nasz trycholog wykona dla Ciebie profesjonalne badania włosów oraz skóry głowy, czyli trichoskopię.

Koszt konsultacji u trychologa, wraz z badaniem skóry głowy oraz łodygi włosa za pomocą mikrokamery (200x powiększenie)  znajdziesz w naszym cenniku Kosmetologia Medyczna

Trichoskopia

Bezinwazyjna, cyfrowa metoda oceny skóry głowy, łodygi włosów, ujść mieszków włosowych, przeprowadzana za pomocą specjalnej kamery dającej powiększenie nawet 200 krotne. Dokładna analiza skóry głowy oraz włosów pozwala na dobranie odpowiednich zabiegów.

Skóra głowy a Twoje włosy

Dbanie o skórę głowy jest bardzo ważne ze względu na to, że właśnie tam zachodzą wszystkie procesy związane z porostem włosów. Włosy powstają z położonej najgłębiej wewnątrz mieszka włosowego cebulki włosowej. W niej znajdują się bardzo aktywne komórki macierzy włosa – które to są wytwórnią włosów odpowiedzialną za ich codzienny wzrost. Komórki macierzy należą do najbardziej namnażających się w organizmie człowieka, są też najbardziej wrażliwe na działanie szkodliwych czynników.

Odżywianiu cebulki służy tzw. brodawka, w niej bowiem znajdują się przewody – naczynia krwionośne, z których komórki macierzy czerpią substancje odżywcze i budulcowe.

Wzrost włosa jest możliwy dzięki podziałom komórek macierzy i zależy od prawidłowej współpracy pomiędzy dwiema najważniejszymi strukturami mieszka: komórkami macierzystymi i brodawką włosa. Wzrost włosa możemy podzielić na trzy fazy: faza wzrostu trwająca 2-7 lat, faza obumierania 1-2 tygodni oraz faza spoczynku – wypadania 5-6 tygodni.

Warto wiedzieć:

 • Na głowie człowieka znajduje się średnio 100-150 tysięcy mieszków włosowych
 • Gęstość na głowie u dorosłych osób to 250-300 włosów/cm3
 • Uważa się, że w ciągu życia człowieka mieszek może przechodzić cykl włosowy (tworzenie nowego włosa) średnio 20-30 razy.
 • Średnia grubość włosa ostatecznego to 0,06-0,08 mm
 • Dzienna fizjologiczna ilość wypadających włosów to 50-100
 • Włosy szybciej rosną i są grubsze u mężczyzn, osób młodych, latem
 • Włosy dłużej żyją u kobiet
 • Liczba i jakość włosów zależy przede wszystkim od czynników genetycznych. Ciemnoskórzy Afrykańczycy mają grube i kręcone włosy, Azjaci sztywne i trudne do układania, Europejczycy najcieńsze, najdelikatniejsze i najbardziej zróżnicowane pod względem koloru i rodzaju

 

Wypadanie włosów Gdynia – zarezerwuj wizytę: tel. +48 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.