Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

ZAŁUPEK PRĄCIA, OBRZĘK PENISA

Załupek penisa

Co  to jest załupek penisa?

Załupek występuje w sytuacji, gdy nie jest możliwe sprowadzenie odprowadzonego napletka na żołądź.
Załupek może pojawić się tylko u nieobrzezanych mężczyzn, którzy przez dłuższy czas mieli odprowadzony napletek. Pacjenci z załupkiem często podają, że mieli problemy z odprowadzaniem napletka podczas wzwodu co często powiązane jest ze współistniejącym pozapalnym zbliznowaceniem skóry napletka.
Przedłużąjące się w czasie odprowadzenie napletka, może doprowadzić do jego obrzęku i przekrwienia. Utrudniony odpływ krwi z napletka powoduje narastanie obrzęku doprowadzając do gorszego ukrwienia a co za tym idzie niedotlenienia tkanek. Szczególnie nasilone zmiany pojawiają się u pacjentów, u których przed wystąpieniem załupka występował pozapalny, zwłókniały pierścień w obrębie napletka.

Załupek zapobieganie

Załupek nie występuje zbyt często u mężczyzn. Zaleca się pacjentom odpowiednie postępowanie z napletkiem – odprowadzanie napletka na żołądź po oddaniu moczu,kąpieli, stosunku płciowym.

Załupek leczenie

Celem leczenia załupka jest odprowadzenie napletka na żołądź, zahamowanie narastającego obrzęku i niedopuszczenie do pojawienia się martwicy tkanek. Po stwierdzeniu załupka urolog uciskając obrzękniętą skórę napletka spróbuje odprowadzić go na żołądź. W przypadku niepowodzenia postępowania zachowawczego konieczne jest nacięcie skóry napletka w znieczuleniu miejscowym. Po wyleczeniu stanu zapalnego pacjent powinien zostać zakwalifikowany do zabiegu obrzezania.

Powrót na górę