Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Botoks na czoło, pod oczy lub między brwiami – usuwanie zmarszczek

Botox przed i po - zmarszczki na czole, przy oczach, botoks na zmarszczki między brwiami

Co to jest botoks?

Zastanawiasz się nad zabiegiem botoksu i chcesz dobrze się do niego przygotować? Chcesz wiedzieć, czym jest i jak szerokie ma zastosowanie? Z pomocą przychodzi Ci zespół Derm-Estetyka — specjaliści medycyny estetycznej!

Toksyna botulinowa typu A, zwana również botoksem, to produkt, który znalazł szerokie zastosowanie w medycynie. Jest wykorzystywana do redukcji oznak starzenia się skóry oraz do działań profilaktycznych. Główne działanie toksyny botulinowej polega na blokadzie impulsów nerwowych do mięśni twarzy, w które jest wstrzykiwana, co zapobiega ich skurczom. W efekcie skóra nie marszczy się i nie fałduje, co prowadzi do wygładzenia zmarszczek. Preparaty z botulino-toksyną mają różnorodne zastosowania medyczne, choć najczęściej stosuje się je w celu odmłodzenia i poprawienia wyglądu twarzy. Zazwyczaj pacjenci decydują się na botoks na czoło i pod oczy.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg botoksu?

Czujesz potrzebę zlikwidowania zmarszczek w okolicy czoła? Niezależnie od wieku, zmarszczki mimiczne mogą pojawiać się między brwiami, w okolicach oczu i na czole. Dodatkowo możesz mieć problem z uśmiechem dziąsłowym, czy bruksizmem, lub nadmierną potliwościąTego rodzaju defekt potrafi dać się we znaki nowe u niektórych nastolatków. Toksyna botulinowa, zwana potocznie botoksem jest jedynym rozwiązaniem dla wielu osób, których skóra ukazuje przedwczesne oznaki starzenia.

Jak botoks na czoło wpływa na skórę?

Zapamiętaj ten fascynujący fakt o botoksie: choć jego działanie jest czasowe, nie masz czego się obawiać. Kiedy efekty zabiegu zaczną się ulatniać, Twoje zmarszczki nie będą bardziej widoczne niż przed zabiegiem wstrzyknięcia botuliny. Wręcz przeciwnie, wydawać się może, jakby czas zatrzymał się na chwilę, „zamrażając” naszą skórę w momencie, gdy była ona w pełni jędrna i pozbawiona zmarszczek.

Kto nie może korzystać z botoksu?

Botulina nie jest dla każdego. Istnieją pewne sytuacje, w których powinniśmy go unikać. Jest to szczególnie istotne dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Tak samo osoby z zespołem Lamberta-Eatona, czy chorobami nerwowo-mięśniowymi nie powinny korzystać z botoksu. Pamiętaj, zawsze konsultuj decyzję o zabiegu z zaufanym specjalistą zdrowia.

Dlaczego wykonywany jest botoks na czoło?

Zabieg botoksu na czoło jest często stosowany do redukcji zmarszczek poziomych. Może być również używany do zmniejszenia linii między brwiami, nazywaną lwią zmarszczką. Lwia zmarszczka to linie pojawiające się pomiędzy brwiami. Są one wynikiem ciągłego marszczenia brwi, które z czasem powoduje powstanie trwałych linii i bruzd. Tak jak w przypadku zmarszczek na czole, botulina jest w stanie zrelaksować mięśnie, co prowadzi do wygładzenia skóry i zmniejszenia widoczności tych zmarszczek.

Ile utrzymuje się botoks pod oczy?

Botoks pod oczy utrzymuje swoje działanie zgodnie z charakterystyką produktu leczniczego przez okres 3 miesięcy, przysłaniając zmarszczki i dodając blasku naszej skórze. Ale tak jak każdy z nas jest unikalny, tak samo nasz organizm reaguje na zabieg na własny, niepowtarzalny sposób. Wiele osób wykonuje zabieg raz na 5-6 miesięcy. Niektóre organizmy pochłaniają toksynę botulinową typu A szybciej, wymagając odnowienia po zaledwie 3 miesiącach. Z drugiej strony, są osoby, które emanują młodością na dłużej — u nich efekt może działać aż do dziesięciu miesięcy, zatrzymując zegar biologiczny na dłużej.

Botoks na czoło – Odkryj spektakularne efekty przed i po zabiegu

W naszej klinice specjalizujemy się w zaawansowanych zabiegach estetycznych, w tym w aplikacji botoksu na czoło. Botoks czoła to doskonały sposób na wygładzenie zmarszczek mimicznych, które często pojawiają się już w młodym wieku. Dzięki precyzyjnie wykonanemu zabiegowi efekty można zauważyć niemal natychmiast. Wielu naszych klientów podziela swoje opinie na temat zabiegu botoksu, które są niezmiennie pozytywne, zwłaszcza po zobaczeniu efektów przed i po zabiegu. Przy użyciu botoksu czoła, nawet głębokie linie mimiczne stają się mniej widoczne, co przyczynia się do odmłodzonego i świeżego wizualnych.

Botoks przed i po - Efekty po zastosowaniu botoksu w okolice oczu

Od czego zależy utrzymywanie się botoksu?

Istnieją cztery fundamentalne filary, które decydują o tym, jak długo botulinotoksyna będzie sprawiała, że czas na twojej twarzy stanie w miejscu:

  1. Dawka – Specjalista dobiera odpowiednią dawkę zgodnie ze standardami oraz wielkością mięśnia.
  2. Geny – Ta sama dawka botoksu może mieć zupełnie odmienny efekt u dwóch różnych osób ze względu na geny.
  3. Styl życia – To jak żyjesz, co jesz i jak dbasz o siebie, wpływa na długość działania botoksu.
  4. Przestrzeganie zaleceń po zabiegu – Im lepiej postępujesz według zaleceń wytyczonych przez specjalistę, tym dłużej nacieszysz się skarbem młodości.

Zabieg botoksu — a co przed nim?

Przed rozpoczęciem zabiegu, lekarz Derm-Estetyka przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny z pacjentem, aby ustalić konkretne szczegóły i potencjalne przeciwwskazania. Toksyna botulinowa może być stosowana jedynie przez lekarza, który ma uprawnienia do wystawiania recept. Dokładna wiedza na temat anatomii, doświadczenie oraz właściwe dozowanie, dostosowane do specyficznej strefy twarzy, umożliwia bezpieczne przeprowadzenie procedury zabiegu botoksu.

Jak wydłużyć działania botoksu?

  • Nie pozwól, aby okolica zabiegowa miała styczność z gorącym powietrzem – odpuść korzystanie z sauny przez 3 dni.
  • Pozwól swojej skórze na chwilę spokoju – unikaj zbyt intensywnych aktywności fizycznych przez 3 dni.
  • Wino i inne alkohole zastąp zieloną herbatką – odpuść spożywanie alkoholu przez 3 dni od zabiegu.

Najważniejsze zalecenia po zabiegu botoksu

Ile trwa zabieg botoksu, czy botulinotoksyna boli?

Zabieg botoksu jest naprawdę krótki, zazwyczaj trwa zaledwie kilka minut. Podczas zabiegu możliwe jest wystąpienie niewielkiego krwawienia w miejscu wkłucia, ale nie jest to regułą. Wszystkie te efekty są jedynie chwilowe i nie powodują trwałych zmian. Procedura jest prawie pozbawiona bólu, a jedynym odczuciem towarzyszącym jest delikatne ukłucie w miejscu podania środka. Dla przeprowadzenia iniekcji stosowane są bardzo cienkie igły, dlatego sam w sobie zabieg nie jest mocno wyczuwalny.

Jak długo utrzymuje się botoks po pierwszym zabiegu?

Zastanawiasz się, ile utrzymuje się botoks za pierwszym razem? Przy założeniu, że używamy takiej samej dawki zarówno za pierwszym, jak i drugim razem, jest większe prawdopodobieństwo, że po pierwszej aplikacji efekt będzie trwał krócej. Wynika to z faktu, że mięśnie będą jeszcze pełne siły, co ułatwi im powrót do pierwotnej mimiki twarzy. Istnieje również aspekt psychologiczny. Po kilku zabiegach z użyciem botulinotoksyny naturalnie zaczynamy unikać pewnych wyrazów twarzy z dużą ekspresją. Jest to pozytywna zmiana, ponieważ sami zapobiegamy powstawaniu zmarszczek!

Zabiegi z wykorzystaniem botoksu

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej sprawiają, że rysy twarzy stają się łagodniejsze, a twarz wygląda na młodszą. Botoks na czoło kojarzy się głównie jako efektywny sposób na walkę ze zmarszczkami, jednak może być on stosowany nie tylko w celach estetycznych, ale również leczniczych. Toksyna botulinowa stosowana jest również w następujących przypadkach:

Tabela z zabiegami z wykorzystaniem botoksu

Ile kosztuje botoks?

Cena zabiegu usuwania zmarszczek botulinotoksyną, uzależniona jest od ilości okolic poddanych zabiegowi. Im więcej okolic zostanie poddane zabiegowi, tym cena będzie wyższa.

Jeśli chcesz odmłodzić swoją skórę i lepiej poczuć się we własnym ciele, poznaj nasz cennik zabiegów z użyciem botoksu. Jesteśmy specjalistami medycyny estetycznej, a przede wszystkim w zabiegach botoksu pod oczy i na czoło.

Doktor Bożena Januszewska

Dr Bożena Januszewska

Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku. Ukończyła Międzynarodowe Centrum Kształcenia Anty-Aging, zdobywając certyfikat Lekarza Medycyny Estetycznej. Posiada bogate doświadczenie, które zdobywała podczas wieloletniej pracy w różnego rodzaju placówkach medycznych między innymi w Państwowym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Gdańsku, Swissmed oraz ZSK w Gdańsku.

Medycyna Estetyczna to jej prawdziwa pasja. Specjalistka uczęszcza w różnego rodzaju szkoleniach, aby być na bieżąco z pojawiającymi się w medycynie nowościami, dotyczącymi m.in. zabiegów z wykorzystaniem botoksu. Każdy pacjent traktowany jest w sposób indywidualny, a zabiegi są przeprowadzane z należytą starannością.

Zabieg botoksu na czoło – Botoks Gdynia
Gdynia ul. Batorego 7/35
Zadzwoń i umów się na wizytę
Tel: (+48)500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.