Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Usuwanie zmarszczek – Botox Gdynia

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Botoks na czoło, pod oczy lub między brwiami – usuwanie zmarszczek

Botox przed i po - zmarszczki na czole, przy oczach, botoks na zmarszczki między brwiami

Dla kogo przeznaczony jest zabieg? Czy każdy może korzystać z „botoksu”

Każdy, kto ma potrzebę zlikwidowania zmarszczek na czole, między brwiami, w okolicach oczu. Nie ma granicy wieku. Zmarszczki mimiczne zdarzają się często już u bardzo młodych, 20-25 letnich osób. Toksyna botulinowa, która jest kolokwialnie nazywana „boksem” jest często jedynym sposobem zapobiegania ich pogłębianiu się. Pamiętajmy, że przy zaprzestaniu działania botoksu zmarszczki nie będą bardziej pogłębione niż przed jej podaniem, zostaną „zamrożone” w stadium sprzed podania. Przeciwwskazaniem jest: ciąża, okres karmienia piersią i zespół Lamberta-Eatona, niektóre leki.

Zabiegi z wykorzystaniem „botoksu”

Zabiegi z użyciem „botoksu” sprawiają, że rysy twarzy stają się bardziej łagodne, a twarz wygląda na młodszą. Botoks kojarzy się głównie jako efektywny sposób na walkę ze zmarszczkami, jednakże może być on stosowany nie tylko w celach estetycznych, ale również leczniczych. I tak, toksyna botulinowa stosowana jest w następujących przypadkach:

 • usuwanie zmarszczek typu kurze łapki,
 • usuwanie zmarszczek między brwiami,
 • usuwanie zmarszczek na czole (botoks na czoło),
 • usuwanie zmarszczek „króliczych” oraz zmarszczek „palacza”
 • opadanie kącików ust,
 • leczenie nadpotliwości pach/dłoni/stóp,
 • leczenie bruksizmu,
 • leczenie uśmiechu dziąsłowego „gummy smile”.

Co jest lepsze, kwas hialuronowy czy „botoks”?

Kwas hialuronowy występuje w postaci żelu, który służy m.in. do wypełniania zmarszczek, Toksyna botulinowa, popularnie nazywana „botoksem” ma za zadanie zablokować mięsień, odpowiedzialny za wytwarzanie się zmarszczek mimicznych. W okolicach czoła, między brwiami czy oczu, zwłaszcza podczas uśmiechania się dominują zmarszczki mimiczne, za powstawanie których odpowiedzialne są mięśnie. Im silniejsze mięśnie danej okolicy, tym większa skłonność do tworzenia się zmarszczek w tej okolicy. Dlatego rozwiązaniem pierwszego rzutu jest Botoks, który podawany w określonych odstępach czasu zmniejszy objętość mięśni danej okolicy, a tym samym skłonność do pojawiania się zmarszczek w danej okolicy. Gdyby rozpocząć usuwanie zmarszczek od podania kwasu hialuronowego w okolicę czoła, czy oczu, aktywne, nie zablokowane mięśnie poprzez swoją codzienną pracę, bardzo szybko spowodują nawrót do stanu wyjściowego.

„Botoks”- jak długo trwa zabieg i czy jest on bezpieczny i bolesny?

Zabieg trwa dosłownie kilka minut. Wcześniej lekarz Derm-Estetyka przeprowadza wywiad chorobowy z pacjentem, który pozwoli doprecyzować szczegóły i ewentualne przeciwskazania. Toksyna botulinowa jest lekiem, który może być zastosowany wyłącznie przez lekarza, uprawnionego do wystawiania recept. Botoks czoła - Kobieta podczas zabiegu wykonywanego botoksem między brwiamiDogłębna znajomość anatomii, doświadczenie oraz odpowiednia ilość jednostek, dobrana do konkretnej okolicy, pozwala na bezpieczne przeprowadzenie zabiegu. W trakcie zabiegu, może, choć nie musi pojawić się krwiaczek w miejscu wkłucia. Wszystkie te działania są przemijające, nie zostawiają trwałego efektu. Zabieg jest niemal bezbolesny, towarzyszy mu uczucie delikatnego kłucia w miejscu podania preparatu. Do iniekcji używa się bardzo cienkich igieł. Po zabiegu bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarskich. Pacjent nie powinien kłaść się przez 4 godziny, masować okolicy poddanej zabiegowi. Dodatkowo nie powinien uprawiać intensywnego wysiłku fizycznego w danym dniu, stosować makijażu do kilku godzin po zabiegu. Alkohol nie stanowi przeciwskazania, jednak może zwiększyć ryzyko wystąpienia ewentualnych zasinień.

W jakim okresie najlepiej wykonać zabieg? Kiedy możemy spodziewać się pierwszych efektów „botoks”?

Nie ma lepszych czy gorszych okresów na wykonanie zabiegu. Pacjent bezpośrednio po zabiegu wychodzi bez żadnego efektu. Pierwsze efekty widać po 2-3 dniach. Pełen efekt rozwija się do 14 dni i utrzymuje się około 3-6 miesięcy.

„Botoks” efekty – Jakiej zmiany mogę się spodziewać?

Zmarszczki całkowicie lub częściowo likwidują się, wyraz twarzy staje się łagodniejszy, wygląda naturalnie, ogólna mimika zastaje zachowana. Często decydujemy się na zabieg, gdy zmarszczki są już bardzo utrwalone. Wtedy na całkowity efekt wygładzenia musimy poczekać nieco dłużej lub po zablokowaniu mięśnia odpowiedzialnego za konkretną bruzdę/zmarszczkę można zastosować wypełniacz z kwasu hialuronowego, który całkowicie ją wygładzi. Czasami pacjenci, którzy decydują się na zabieg pierwszy raz pytają, czy nie będą po zabiegu wyglądać sztucznie. Poprzez zastosowanie Botoksu, blokujemy tylko wybrane parte mięśni. Poza tym doświadczony lekarz jest w stanie dobrać odpowiednią ilość preparatu, tak aby na życzenie pacjenta, uzyskać efekt częściowego zablokowanie mięśnia konkretnej okolicy,

Botoks przed i po - Efekty po zastosowaniu botoksu w okolice oczu

Co to jest „botoks” ?

„Botoks”to toksyna botulinowa typu A jest naturalnie występującym białkiem bakteryjnym. Medycyna wykorzystuje jej właściwości, aby zminimalizować efekty starzenia się skóry, a także w ramach działań profilaktycznych. Toksyna botulinowa typu A zapobiega skurczom mięśni twarzy, do których jest wstrzykiwana, blokując przechodzenie do nich bodźców z nerwów. W ten sposób przeciwdziała marszczeniu się i fałdowaniu skóry, a w efekcie sprzyja wygładzeniu zmarszczek. Preparaty ją zawierające mają wiele zastosowań medycznych, najczęściej jednak wykorzystywane są, by przywrócić twarzy młody i pogodny wygląd. Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej typu A są często popularnie nazywane określeniem Botox – od jednego ze stosowanych preparatów.

 „Botoks” cena – jaki jest koszt zabiegu?

Cena zabiegu usuwania zmarszczek botoksem, uzależniona jest od ilości okolic poddanych zabiegowi takich jak:

 • kurze łapki
 • zmarszczki królicze
 • zmarszczki między brwiami
 • zmarszczki poprzeczne czoła

Jeżeli wybierzemy zabieg botoksem na 3 okolice, mogą to być przykładowo:
zmarszczki poprzeczne czoła, zmarszczki królicze oraz kurze łapki.

Cennik zabiegów z użyciem botoksu – cennik medycyny estetycznej.

„Botoks” Gdynia – zarezerwuj wizytę: tel. +48 500 430 484

dr Bożena Januszewska

Specjalista Medycyny Estetycznej Bożena Januszewska, wykonująca zabieg botoksem w Gdyni

Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku. Ukończyła Międzynarodowe Centrum Kształcenia Anty-Aging, zdobywając certyfikat Lekarza Medycyny Estetycznej. Posiada bogate doświadczenie, które zdobywała podczas wieloletniej pracy w różnego rodzaju placówkach medycznych między innymi w Państwowym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Gdańsku, Swissmed oraz ZSK w Gdańsku.

Medycyna Estetyczna to jej prawdziwa pasja. Specjalistka uczęszcza w różnego rodzaju szkoleniach, aby być na bieżąco z pojawiającymi się w medycynie nowościami, dotyczącymi m. in. zabiegów z wykorzystaniem botoksu. Każdy pacjent traktowany jest w sposób indywidualny, a zabiegi są przeprowadzane z należytą starannością.

Powrót na górę
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.