Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

ZMARSZCZKI NAD USTAMI

Zmarszczki nad ustami

Zmarszczki nad ustami są drobnymi, pionowymi zagłębieniami w skórze, które często nazywane są zmarszczkami palacza. Powstają na skutek zanikającej wraz z wiekiem elastyny i kolagenu, substancji odpowiedzialnych za zdrową i jędrną skórę. Zmarszczki palacza należą do grupy zmarszczek mimicznych, a więc powstają w wyniku powtarzającego się zaginania skóry przez mięśnie, w tym wypadku mięsień okrężny ust. Charakterystyczne ułożenie ust, towarzyszące paleniu papierosów sprawiło, że określenie to – zmarszczki palacza, na dobre weszło do słownika medycyny estetycznej.

U niektórych kobiet pojawiają się stosunkowo wcześnie, około 35-40 roku życia, co związane jest najczęściej z paleniem papierosów, stosowaniem różnych niezdrowych używek. Najczęściej jednak za ich pojawienie się odpowiadają zmiany hormonalne u kobiet, które związane są z procesem menopauzy i zanikaniem włókien kolagenowych.

Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek wokół ust?

  • Odpowiednio dobrana pielęgnacja skóry oraz zdrowy tryb życia może spowolnić proces powstawania zmarszczek wokół ust
  • Aby zapobiegać powstawaniu zmarszczek, warto pamiętać o odpowiedniej diecie, zbilansowanej i bogatej w witaminy
  • Pić odpowiednią ilość wody – przynajmniej 2,5 litra dziennie
  • Należy ograniczyć opalanie skóry twarzy
  • Pamiętać o właściwej dawce odpoczynku – skóra najlepiej regeneruje się podczas długiego, zdrowego snu

Jak pozbyć się zmarszczek wokół ust?

Powstałe zmarszczki nad ustami są trudne, ale nie niemożliwe od usunięcia. Wymagają odpowiednich zabiegów i systematyczności ich powtarzania. Poza zmianą stylu życia, o których już wspominaliśmy, polecamy zabiegi uzupełniające utraconą wraz z wiekiem tkankę. W tym celu używamy dedykowanego tej okolicy kwasu hialuronowego, który wypełnia powstałe zagłębienia, nawilża skórę i dodaje jej młodzieńczego wyglądu. Lekarz po znieczuleniu okolicy poddawanej zabiegowi, wstrzykuje cienką igłą podskórnie, odpowiedni preparat kwasu hialuronowego.

Nie każdy preparat kwasu hialuronowego nadaje się do wstrzyknięcia w zmarszczki mimiczne. 

Mam zmarszczki nad ustami od lat….

Utrwalone zmarszczki mimiczne wymagają powtórzenia zabiegów z kwasem hialuronowym. Dlatego warto rozpocząć podawanie wypełniaczy zanim zmarszczki nie staną się drobnymi bruzdami nad ustami. W tym momencie ich usunięcie może być dużo trudniejsze, wymagać wielu różnych zabiegów oraz nakładów finansowych.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu usuwania zmarszczek palacza?

Do najważniejszych przeciwskazań do zabiegu przy użyciu kwasu hialuronowego należą: choroby autoimmunologiczne, infekcja, stany zapalne skóry, aktywna opryszczka, ciąża, karmienie piersią.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.