Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Zmarszczki palacza

Jak wyglądają zmarszczki palacza? 

Zmarszczki palacza usuwanie GdyniaZmarszczki palacza, nazywane też kodem kreskowym, to pionowe zmarszczki tworzące się nad górną wargą. Główną przyczyną ich powstawania jest palenie papierosów, czemu towarzyszy charakterystyczne ustawienie ust- wargi ściśle otaczają filtr papierosa, a to prowadzi do nasilenia pracy mięśni mimicznych. Zmarszczki palacza są też jednym z objawów starzenia się skóry wokół ust oraz intensywnej mimiki związanej z ich ruchem. Z wiekiem zanika tkanka podskórna, tkanka mięśniowa oraz podstawa kostna szczęk i żuchwy, co powoduje, że zwiotczała skóra wokół ust nie ma odpowiedniego podparcia- łatwo wtedy o pojawienie się zmarszczek. Ponadto pojawianiu się zmarszczek palacza sprzyjają czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, kiepska jakość powietrza, źle zbilansowana dieta, brak odpowiedniego nawodnienia czy błędnie dobrana pielęgnacja. Zmarszczki palacza są szczególnie dotkliwe w przypadku kobiet- nie tylko je postarzają, lecz także utrudniają aplikację kosmetyków do ust. Gdy dochodzą do tego inne objawy starzenia, takie jak opadanie kącików ust czy „linie marionetki”, twarz zaczyna wyglądać na bardzo smutną i zmęczoną. 

Jak usunąć zmarszczki palacza? 

Żeby pozbyć się tych zmarszczek, przyda się pomoc lekarza medycyny estetycznej.  Nad górną wargą wstrzykuje się preparaty na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego (pozwala on lekko wypełnić utrwalone linie i zagniecenia).

W naszej Klinice stosujemy specjalne preparaty dedykowane tej okolicy. Zabieg wymaga powtórzenia, ale efekt utrzymuje się przynajmniej rok. Dodatkowo stymuluje produkcję własnego kwasu hialuronowego, dlatego skóra nigdy nie wraca do poziomu sprzed zabiegu.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu usuwania zmarszczek palacza?

Do głównych przeciwskazań należą: niektóre choroby autoimmunologiczne, aktywna opryszczka, stan zapalny okolicy poddawanej zabiegowi, ciąża, nerwice lękowe.

Zadzwoń i umów się na zabieg usuwania zmarszczek palacza !

☎ (+48) 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.