• Gabinet medycyny estetycznej Gdańsk, Gdynia

  Gabinet medycyny estetycznej Gdańsk, Gdynia

 • Botox Gdańsk, Gdynia

  Botox Gdańsk, Gdynia

Zadzwoń do nas      
+48 500-430-484

 • Gabinet medycyny estetycznej Gdańsk, Gdynia

  Gabinet medycyny estetycznej Gdańsk, Gdynia

 • Botox Gdańsk, Gdynia

  Botox Gdańsk, Gdynia

ZMNIEJSZENIE BIUSTU A PODNIESIENIE BIUSTU

Zmniejszenie / podniesienie biustu

Dla kogo jest zabieg zmniejszenia piersi?

Operacja zmniejszenia biustu jest przeprowadzana najczęściej w sytuacjach kiedy duże i zbyt obfite piersi przeszkadzają w wykonywaniu codziennych czynności,  wpływają na powstawanie wad postawy, bóle kręgosłupa, pleców. Zmniejszenie biustu może znacznie poprawić jakość życia, komfort psychiczny i wyeliminować dolegliwości zdrowotne.

Kiedy przeprowadza się zabieg podniesienia piersi?

Na tego typu zabiegi decydują się najczęściej kobiety, które rodziły oraz wielokrotnie karmiły piersią, ich biust stracił dawny, jędrny  wygląd, elastyczne włókna uległy zniszczeniu, skóra rozciągnęła się i nie powróciła do poprzedniego kształtu.

Jak przebiega operacja zmniejszenia i podniesienia  biustu?

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około trzech godzin. Podczas redukcji piersizmniejszana jest ich objętość, rozmiar wraz z otoczkami sutkowymi. Piersi można zmniejszyć od jednego do czterech rozmiarów, tak aby dopasować ich wielkość do  sylwetki, proporcji oraz wagi pacjentki.

Zabieg podniesienia biustu – mastopeksja , w tym przypadku chirurg plastyk wycina nadmiar skóry wraz z częścią gruczołu, modelując pierś w taki sposób, aby brodawki znalazły się na zaplanowanej wysokości.
Techniki operacyjne które stosowane są podczas zabiegu zależą od budowy anatomicznej piersi kobiety, a wszelkie detale są ustalane są z chirurgiem plastykiem przed planowaną operacją plastyczną.

Jakie badania należy wykonać przed zabiegiem?

Morfologia wraz z grupa krwi, Ob, INR, APTT, kreatynina, poziom glukozy, badanie ogólne moczu, elektrolity: Sód, Potas, Anty -HCV, Anty-HBS, rentgen klatki piersiowej, EKG.

Jak przebiega proces rekonwalescencji po zabiegu operacji piersi?

Po zabiegu zmniejszenia piersi a także ich podniesienia pacjentka pozostaje w szpitalu około dwóch dni. Około siódmego dnia po zabiegu zdejmowane są szwy. Przez trzydzieści dni od zabiegu należy nosić specjalny, ochronny biustonosz. W okresie rekonwalescencji (4-6 tygodni) należy unikać nadmiernej aktywności fizycznej, noszenia ciężkich przedmiotów, korzystać z sauny. Powrót do pracy następuje najczęściej w drugim tygodniu od zabiegu, zaś uprawianie sportów po okresie całkowitego gojenia - 3 miesięcy.
Zabieg zmniejszenia piersi a także zabieg podniesienia biustu wymaga właściwej pielęgnacji skóry. Po zdjęciu szwów należy natłuszczać bliznę najlepiej oliwką dla dzieci.

Jakie komplikacje mogą pojawić się po operacji piersi?

Po zabiegach zmniejszenia jak i podniesienia piersi występują zazwyczaj takie dolegliwości jak ból, opuchlizna, miejscowy zanik czucia w okolicach brodawek i otoczek sutkowych. Do objawów niepożądanych, które mogą pojawić się po tego typu zabiegach należą: krwiaki, długotrwały obrzęk, infekcje pooperacyjne, przerośnięte blizny, które należy usunąć.

Ile kosztuje zmniejszenie biustu?

Operacja zmniejszenia biustu: od 15000zł.

Ile kosztuje podniesienie biustu?

12000zł - 15000zł.

0
0
0
s2sdefault