Zadzwoń do nas      
+48 500-430-484

REDUKCJA PRZEBARWIEŃ, ROZSTĘPÓW, BLIZN POTRĄDZIKOWYCH

Jakie zabiegi są wskazane?

after before

 

PRZEBARWIENIA: Medyczne peelingi chemiczne Enerpeel, Retix C, Cosmelan, Dermamelan

BLIZNY POTRĄDZIKOWE: medyczne peelingi chemiczne (Enerpeel, Retix C, Vi Peel, Cosmelan, Dermamelan), mezoterapia mikroigłowa MEZO-PEN, mająca na celu wywołanie "mikrourazów" miejsc objętych bliznami i stymulację odnowy nowych włókien kolagenowych, regenerację skóry, Hydrobalans Restylane Skinbooster do wyrównania zagłębień po bliznach trądzikowych.

ROZSTĘPY: medyczne peelingi chemiczne (Enerpeel, Retix C, Vi Peel, Cosmelan, Dermamelan, mezoterapia igłowa , mezoterapia mikroigłowa MEZO-PEN mająca na celu wywołanie "mikrourazów" miejsc objętych rozstępami i stymulację odnowy nowych włókien kolagenowych, regenerację skóry.

Na czym polega zabieg? Czy jest bezpieczny?

PRZEBARWIENIA: Niwelowanie już powstałych zmian nie jest łatwe i aby było skuteczne, wymaga determinacji i konsekwencji. Preparaty aplikowane w kuracji należy stosować regularnie w serii, często przez wiele miesięcy, dlatego tego typu kuracje przeprowadzane są pod kontrolą specjalisty.

Zabieg polega na pokryciu skóry twarzy preparatem medycznego peelingu chemicznego:

  • Enerpeel GA (70% kwas glikolowy)
  • Preparatem Retix C (retinol, witamina C, koktail antyoksydantów).
  • Preparatem Cosmelan(mieszanka kwasu kojowego, fitowego, arbutyny, palmitynianu retinolu, kwasu askorbowego), dodatkowo pacjent otrzymuje do domu krem, który stosuje codziennie przez miesiąc czasu. Bardzo silne złuszczanie.
  • Enerpeel MA (40% kwas migdałowy-dotyczy przebarwień potrądzikowych)
  • Enerpeel JR ( mieszanka kwasu salicylowego, mlekowego , rezorcyny)

O wyborze peelingu decyduje specjalista , biorąc pod uwagę inne czynniki, jak: rodzaj skóry, kondycja, głębokość przebarwień i ich rodzaj. Czas trwania zabiegu 20-30 minut.Zabieg jest bezbolesny, przez kilka pierwszych dni po zabiegu skóra może być podrażniona i zaczerwieniona. Pacjenci obserwują również złuszczanie się warstwy rogowej naskórka.

BLIZNY POTRĄDZIKOWE: niwelowanie powstałych zmian wymaga serii zabiegów, konsekwencji, determinacji i zachowania cykliczności leczenia.

I. Wpierwszej fazie lekarz/kosmetolog dobiera odpowiedni preparat peelingu medycznego. Najczęstsze zastosowanie mają:

  • Enerpeel JR (mieszanka kwasu salicylowego, mlekowego , rezorcyny)
  • Cosmelan, Dermamelan
  • Enerpeel GA 70%

Leczenie wymaga kilku zabiegów (dotyczy peelingów Enerpeel), co 2-4 tygodnie. Czas trwania zabiegu 20-30 minut. Zabieg jest bezbolesny, a przez kilka pierwszych dni po zabiegu skóra może być podrażniona i zaczerwieniona. Pacjenci obserwują również złuszczanie się warstwy rogowej naskórka.

Zabieg Cosmelan/Dermamelan zazwyczaj wykonuje się raz-dwa razy do roku w zależności od potrzeb. Krem Cosmelan można stosować całorocznie.

II. Skutecznym zabiegiem wspomagającym efekt leczenia jest mezoterpia igłowa/mikroigłowa MEZO-PEN, co dwa-trzy tygodnie. Czas trwania zabiegu mezoterapii ok.30 minut.

Mezoterapia to podanie podskórne cieniutką igiełką małych dawek kwasu hialuronowego, który jest naturalnym składnikiem naszej skóry, działa jak gąbka, chłonąc wodę, pęczniec i wypycha zagłębienia skórne do góry. Dodatkowo seria ukłuć dzięki zastosowaniu terapii MEZO-PEN prowadzi do wzrostu przepływu krwi w skórze, pobudzenie fibroblastów do syntezy nowego klagenu i elastyny. Każdy kolejny zabieg stopniowo spłyca blizny. 

Liczba wskazanych zabiegów: 2-5, co dwa, trzy tygodnie. Zabieg po zastosowaniu kremu miejscowo znieczulającego typu Emla jest bezbolesny.

III. Hydrobalans Restylane Skinbooster to innowacja w medycynie estetycznej, ktora dostarcza skórze stabilizowany kwas hialuronowy dla długotrwałego i głębokiego nawilżenia. Dzięki stabilizacji kwasu hialuronowego, ulega on powolnej biodegradacji w ciagu kilku miesięcy. Dodatkowo następuje uruchomienie procesu produkcji nowego kolagenu i odbudowa uszkodzonych włókien kolagenowych. Efektem jest wzrost jędrności, napięcia skóry, wyrównanie nierówności po bliznach trądzikowych, efekt świeżości i witalności.

ROZSTĘPY: Niwelowanie już powstałych zmian nie jest łatwe i aby było skuteczne, wymaga determinacji i konsekwencji. Preparaty aplikowane w kuracji należy stosować regularnie w serii, często przez wiele miesięcy.

I. W leczeniu rozstępów w fazie czerwonej używa się medycznego peelingu kwasu glikolowego.W leczeniu rozstępów w fazie białej medycznego peelingu kwasu trójchlorooctowego. Zabieg jest bezbolesny, a przez kilka pierwszych dni po zabiegu skóra może być podrażniona i zaczerwieniona. Pacjenci obserwują również złuszczanie się warstwy rogowej naskórka.

II. Wspaniałym rozwiązaniem jest zastosowanie MEZO-PENU, urządzenia, które daje bardzo dobre efekty leczenia niedoskonałości skóry, jakim są rozstępy. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. MEZO-PEN to unikatowe urządzenie frakcyjne z wymienną końcówką zaopatrzone w jednorazowe igły. Dzięki zautomatyzowanemu sposobowi nakłuwania skóry minimalizuje się ból i dyskomfort, a jednocześnie zapewnia większą efektywność zabiegu. Po pierwsze mikrourazy powstałe na skutek serii mikronakłuć stymulują skórę do procesów naprawczych i tworzenia kolagenu. Po drugie dzięki mikrokanalikom powstałym poprzez nakłucia dużo łatwiej penetrują substancje(do zabiegu używa się aktywnych ampułek) stymulujące odnowę komórkową.

III. Dodatkowo leczenie można wspierać zabiegami mezoterapii na bazie koktaili zawierających witaminy, aminokwasy, oligoelementy, kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, krzem, enzymy, wyciągi tkankowe. Czas trwania zabiegu mezoterapii ok.30 minut. Zabieg po zastosowaniu kremu miejscowo znieczulającego typu Emla jest bezbolesny.

Przeciwskazaniami do zabiegu peelingami chemicznymi są: obecność infekcji wirusowych Herpes Simplex w obszarze skóry, który ma być poddany leczeniu, niedawne zabiegi chirurgiczne twarzy, kuracje laserowe twarzy, wcześniejsza radioterapia, skłonność do bliznowacenia, ciąża, karmienie piersią.

Przeciwskazania do zabiegu mezoterapii(igłowej, mikroigłowej, MEZO-PEN): nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu, szczególnie kwas hialuronowy, choroba autoimmunologiczna w wywiadzie, skłonność do tworzenia przerośniętych blizn, obecność na skórze ognisk zakażonych bakteriami, aktywna infekcja wirusem opryszczki, kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Jakiego mogę spodziewać się efektu? W Jakim czasie?

I. Przebarwienia, blizny potrądzikowe znikają, skóra staje się rozjaśniona, napięta i sprężysta.

II. W przypadku leczenia rozstępów, skóra staje się rozjaśniona, sprężysta, wyrównuje się jej koloryt.

Pierwsze efekty są zauważalne po około dwóch tygodniach od rozpoczęcia terapii Cosmelan/Dermamelan.

W przypadku terapii MEZO-PEN, mezoterpii igłowej, wymagane są ok. 3-4 zabiegi w odstępie 3-4 tygodni.

To samo dotyczy medycznych peelingów Enerpeel oraz Retix C.

Usuwanie przebarwień - Gabinet Gdynia, Gdańsk, Sopot

 

Jaki jest koszt zabiegu?

CZYTAJ O PROMOCJACH W CENNIKU.

Retix C- 200zł, Enerpeel MA, GA, JR - 250zł.

W przypadku mezoterapii, zabiegu MEZO-PEN 450-500 zł za jeden zabieg, w zależności od ilości okolic.

Zabieg Cosmelan- 1450 zł + krem do codziennego stosowania(miesięczna kuracja).

Hydrobalans Restylane Skinbooster- 2ml 1200zł.

 

 

0
0
0
s2sdefault