Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Wypełnienie i regeneracja warg sromowych większych? Kiedy wykonać zabieg?

Zabieg jest wskazany pacjentkom, u których występuje utrata elastyczności okolic intymnych, w tym warg sromowych większych, zmiejszenie objętości tkanek, czy asymetria warg sromowych. 

Dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny możemy zregenerować nie tylko skórę twarzy, ale także okolic intymnych.

Czy zabieg wypełnienia warg sromowych jest bezpieczny dla mnie?

Jeśli nie występują u ciebie choroby autoimmunologiczne, nie leczysz choroby nowotworowej, nie masz aktywnej opryszczki, nie jesteś przeziębiona w dniu zabiegu nie ma żadnych przeciwskazań być poddała się zabiegowi. Pamiętaj, aby wykonać zabieg wyłącznie w gabinecie lekarskim przez doświadczonego specjalistę.

Jak wygląda zabieg regeneracji warg sromowych większych?

Zabieg wypełnienia warg sromowych może być przeprowadzany wyłącznie przez wykwalifikowanego i przeszkolonego lekarza w tej dziedzinie. 

W zależności od metody podania preparatu stosuje się do tego celu igłę lub kaniulę. 

Okolica poddawana regeneracji jest wcześniej znieczulania, aby zminimalizować ewentualne niedogodności podczas zabiegu. Do celu wykorzystuje się lignocainę lub krem Emla. Decyzję o rodzaju znieczulenia podejmuje lekarz w zależności od wybranej techniki wstrzyknięcia preparatu.

Preparat dedykowany tej okolicy jest wstrzykiwany podskórne, wypełniając ubytki własnej tkanki tłuszczowej a następnie rozmasowany. Jego czas trwania to około 30 minut.

Obwisłe wargi sromowe większe czy jest to proces chorobowy?

Wraz z wiekiem wargi sromowe wiotczeją i rozchylają się, dlatego wewnętrzne części narządów intymnych bardziej przesuszają i są podatne na infekcje. 

Jaki preparat jest używany do wypełnienia warg sromowych?

Do tego celu używa się produktów dedykowanych obszarom podania. Jest to specjalny kwas hialuronowy, który jest innowacyjnym połączeniem wolnego kwasu hialuronowego w sieci kwasu usieciowanego, co wpływa na jego elastyczność, plastyczność a także czas utrzymywania się w tkankach. Preparat stymuluje produkcję kolagenu skóry właściwej oraz tkanki podskórnej działając regeneracyjne i nawilżająco. 

Czy do wypełniania warg sromowych używa się wyłącznie kwasu hialuronowego?

Wargo sromowe można wypełnić również własną tkanką tłuszczową. Więcej na temat zabiegu możesz przeczytać tutaj.

Jakie są zalecenia po zabiegu wypełnienia warg sromowych?

Jeśli zdecydujesz się zregenerować okolice intymne, unikaj przez 10 dni po zabiegu miejsc wilgotnych, typu sauna, basen, jakuzzi. Unikaj również przez kilka dni ucisku warg sromowych, takich jak jazda na rowerze, jazda konna. Nie zalecamy współżycia przez 5 dni od zabiegu.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.