Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Obrzezanie stulejki

Spis treści:

Czym jest obrzezanie stulejki i dlaczego jest wykonywane?

Obrzezanie stulejki to zabieg polegający na chirurgicznym usunięciu części lub całej napletka, czyli skórnego fałdu pokrywającego żołądź prącia u mężczyzn. W niektórych kulturach obrzezanie jest tradycyjną praktyką religijną, np. w judaizmie i islamie. W innych krajach obrzezanie może być wykonywane z powodów medycznych, takich jak nawracające infekcje lub problemy z erekcją. Obrzezanie może zostać wykonane także w sytuacji gdy nie występuje u pacjenta stulejka.

Obrzezanie stulejki

Bezpieczeństwo i metody wykonania obrzezania stulejki

Obrzezanie stulejki jest stosunkowo bezpiecznym zabiegiem. Zabieg ten powinien być zawsze wykonywany przez wykwalifikowanego lekarza lub chirurga w kontrolowanych warunkach klinicznych.

Istnieją różne metody przeprowadzania obrzezania, w zależności od preferencji lekarza oraz przyczyny medycznej, dla której zabieg jest wykonywany.

Następne kroki mogą obejmować dodanie bardziej szczegółowych informacji na temat procedury, korzyści i ryzyka związanego z obrzezaniem, a także uwzględnienie opinii ekspertów w dziedzinie urologii i chirurgii. Możesz także dodać przypadki, w których obrzezanie jest szczególnie polecane, oraz informacje na temat procesu rekonwalescencji po zabiegu.

Techniki obrzezania stulejki

Technika obrzezania „Low and Tight” – cechy i zastosowanie

„Low and Tight” to jedna z technik chirurgicznego obrzezania stulejki, która ma na celu usunięcie większej ilości skóry z napletka i zwiększenie napięcia skóry na prąciu. W tej technice chirurg używa skalpela lub innych narzędzi chirurgicznych, aby usunąć większą ilość skóry z napletka, a następnie zszywa skórę na prąciu w taki sposób, aby była bardziej napięta. W rezultacie prącie może wydawać się bardziej równe i bardziej wyróżniające się. Należy jednak pamiętać, że ta technika nie powinna być stosowana rutynowo. Zbyt mała ilość skóry na prąciu może prowadzić do bólu i dyskomfortu podczas erekcji. Decyzja o użyciu tej techniki powinna być podejmowana przez wykwalifikowanego lekarza w oparciu o medyczne wskazania i potrzeby pacjenta, a nie na podstawie wyglądu prącia.

Technika obrzezania „High and Loose” – właściwości i zastosowanie

„High and Loose” to inna technika chirurgicznego zabiegu obrzezania, która polega na usunięciu mniejszej ilości skóry z napletka i pozostawieniu większej ilości luzu między skórą a prąciem. W tej technice chirurg usuwa tylko wystarczającą ilość skóry, aby odsłonić żołądź prącia, a następnie zszywa pozostałą skórę z napletka z dala od prącia, tworząc luźniejszy fałd skórny. W rezultacie prącie może wydawać się bardziej naturalne, a ruchomość skóry na prąciu może być zachowana. W przypadku mężczyzn, którzy mają skłonność do nawracających infekcji lub zapaleń napletka, ta technika może nie być odpowiednia. Podobnie jak w przypadku innych technik obrzezania, decyzja o użyciu tej techniki powinna być podejmowana przez wykwalifikowanego lekarza w oparciu o medyczne wskazania i potrzeby pacjenta.

Technika obrzezania „Low and Loose” – korzyści i zastosowanie

„Low and Loose” to jeszcze inna technika chirurgicznego  zabiegu obrzezania, która polega na usunięciu mniejszej ilości skóry z napletka i pozostawieniu większej ilości luzu między skórą a prąciem, podobnie jak w przypadku techniki „High and Loose”. W tej technice chirurg usuwa tylko wystarczającą ilość skóry, aby odsłonić żołądź prącia, a następnie pozostawia dodatkowy luz w fałdach skóry na prąciu. To powoduje, że skóra na prąciu jest bardziej ruchoma i swobodna. Ta technika ma wiele korzyści, w tym zmniejszenie ryzyka infekcji, zmniejszenie bólu i dyskomfortu po zabiegu oraz zachowanie naturalnego ruchu skóry na prąciu. Podobnie jak w przypadku innych technik obrzezania, decyzja o użyciu tej techniki powinna być podejmowana przez wykwalifikowanego lekarza w oparciu o medyczne wskazania i potrzeby pacjenta.

Ile kosztuje zabieg obrzezania stulejki

Koszt zabiegu obrzezania w znieczuleniu miejscowym wynosi 1900 zł. Zabieg jest bezbolesny i wykonywany przez doświadczonych chirurgów. Aby dowiedzieć się więcej o opcjach i cenach, zapraszamy do sprawdzenia naszego cennika na stronie internetowej.

Przejdź do cennika

Jak wygląda zabieg obrzezania stulejki

Zabieg obrzezania stulejki to procedura małoinwazyjna, bezpieczna i praktycznie bezkrwawa. Przeprowadza się go najczęściej przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego, chyba że chodzi o małe dzieci, które nie chcą współpracować z lekarzem, wówczas stosuje się znieczulenie ogólne. W czasie zabiegu stosuje się 1% roztwór Lignocainy, który jest wstrzykiwany w miejsce operowane, zapewniając znieczulenie na czas całego zabiegu i krótki okres po nim. Kolejnym etapem jest resekcja napletka i założenie rozpuszczalnych szwów. Cały proces kończy się założeniem jałowego opatrunku. Zabieg trwa zazwyczaj około 30 minut i jest wykonywany przez doświadczonych lekarzy.

Wpływ obrzezania stulejki na życie seksualne

Obrzezanie stulejki ma na celu wyeliminowanie bólu i dyskomfortu spowodowanego naprężeniem i uciskiem napletka podczas erekcji. W przypadku mężczyzn cierpiących na nawracające infekcje czy zapalenia napletka, obrzezanie zmniejszy ryzyko wystąpienia tych problemów i zwiększy ogólne zadowolenie z życia seksualnego. Warto jednak pamiętać, że indywidualne doświadczenia pacjentów mogą się różnić i wpływ obrzezania na życie seksualne może być różny w zależności od wielu czynników, takich jak wiek pacjenta, technika obrzezania czy indywidualne odczucia i preferencje.

Konsultacja z urologiem

Dr Kaliszewski Gdynia

Dr Michał Kaliszewski

Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego i pracuje na Oddziale Chirurgii Szpitala im. Świętego Wincentego a Paulo w Gdyni. Tam doskonali swoje umiejętności, biorąc udział w zabiegach chirurgicznych.

Jego stały rozwój wiedzy zawdzięcza aktywnemu udziałowi w szkoleniach i sympozjach.

W Derm-Estetyce przeprowadza zabiegi z dziedziny chirurgii plastycznej, w tym zabieg obrzezania stulejki. Przywiązuje dużą wagę do aspektu estetycznego.

Zabieg obrzezania — u dorosłych
Gdynia ul. Batorego 7/35
Zadzwoń i umów się na wizytę
Tel: (+48)500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.