Derm-Estetyka
Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Derm-Estetyka
Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Derm-Estetyka
Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Derm-Estetyka
Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Derm-Estetyka
Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

UJĘDRNIENIE SKÓRY TWARZY, SZYI, DEKOLTU, DŁONI- mezoterapia, Derma-Pen, Hydrobalans

Ujędrnianie skóry twarzy, szyi, zabiegi, Gabinet Gdynia after

Ujędrnianie skóry – dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg zalecany jest każdej kobiecie i mężczyźnie, którzy zauważają pierwsze zmiany w wyglądzie skóry twarzy i ciała, a zwłaszcza utratę nawilżenia i jędrności. Zazwyczaj dzieje się tak ok. 30 roku życia. W procesie starzenia skóry tracimy w pierwszej kolejności młodzieńcze pokłady kwasu hialuronowego. Pierwsze tego objawy to utrata nawilżenia, objętości i jędrności skóry. W dalszym etapie postępującego procesu starzenia dołącza się ścieńczenie naskórka, zanik włókien kolagenowych skóry, redukcja objętości tkanki podskórnej i naturalnej podściółki tłuszczowej. Zanim jednak to nastąpi, można spróbować przywrócić skórze pewną ilość brakującego kwasu hialuronowego, by przywrócić jej nawilżenie, jędrność i prawidłowe funkcjonowanie mimo upływającego czasu.

Nawilżanie skóry – jakiego mogę spodziewać się efektu? W jakim czasie?

Po serii zabiegów mezoterapii z koktajlem na bazie kwasu hialuronowego poprawia się jędrność i nawilżenie skóry. Skóra staje się gładsza, jest lepiej napięta i rozświetlona. Skóra z natury sucha „odczuwa” komfort nawilżenia, a na skórze łojotokowej pory stają się mniej widoczne. Ponieważ kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, zazwyczaj kilka tygodni po serii zabiegów efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Przez pewien czas skóra stopniowo zagęszcza się, gdyż poza efektem zwiększenia objętości, kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu. Zabieg wymaga serii 3-5 zabiegów, co dwa, trzy tygodnie. Pierwsze efekty są zauważalne nawet po pojedynczym zabiegu.

W przypadku zabiegu z zastosowaniem urządzenia DERMA-PEN, dochodzi dodatkowo do serii regularnych ukłuć co 1-2mm obszaru skóry poddanego zabiegowi, a to powoduje zwiększenie przeplywu krwi w skórze, pobudzenie fibroblastów do syntezy nowego kolagenu i elastyny. Skóra ulega zagęszczeniu i regeneracji. Zabieg wymaga serii 3-5 zabiegów. Pierwsze efekty są już widoczne po pierwszym zastosowaniu.

Co to jest kwas hialuronowy? W jakich preparatach występuje?

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszej skóry. Wytwarzany jest w skórze przez fibroblasty, które stanowią główną populację komórek budujących naszą skórę. Kwas hialuronowy znajduje się w skórze w przestrzeni międzykomórkowej, gdzie stanowi idealne środowisko do życia wszystkich komórek skóry. Jego rola polega również na stymulacji produkcji włókien kolagenowych przez fibroblasty oraz na ochronie wszystkich elementów skóry przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Kwas hialuronowy ma silne właściwości higroskopijne, czyli potrafi wiązać bardzo duże ilości wody, stanowiąc idealny środek nawilżający. W procesie starzenia tracimy jednak młodzieńczy rezerwuar kwasu hialuronowego. Przez to słabiej funkcjonują same fibroblasty, wytwarzając coraz mniej włókien kolagenowych. Nasilający się proces utraty kwasu hialuronowego w skórze doprowadza do jej zwiotczenia i poddawania się sile grawitacji. Podając w iniekcji naturalny kwas hialuronowy możemy zatrzymać i odwrócić ten proces, przywracając skórze młodzieńcze właściwości.

 

Dermaheal HSR– to przeciwzmarszczkowy preparat do mezoterapii, dający efekt odmładzania, regenerujący, odmładzający skórę twarzy, szyi, dekoltu, dłoni. W swoim składzie zawiera: kwas hialuronowy, 13 witamin, 24 aminokwasy, 5 minerałów, 4 koenzymy, 4 kwasy nukleinowe, 5 peptydów biomimetycznych.

Polecany kobietom oraz mężczyznom w 25-35 r.ż. Nadaje się do ujędrnienia okolicy oczu.

 Redensity I zawiera wysokiej jakości niesieciowany kwas hialuronowy o właściwościach głęboko nawilżających oraz wyselekcjonowane składniki wspomagające proces odzyskania prawidłowej gęstości skóry. Zawiera kompleks aminokwasow, witaminę B6, minerały: Cynk, Miedź, antyoksydanty. Dodatkowo preparat wzbogacony jest o lidokainę-substancję znieczulającą, zapewniającą komfort podczas iniekcji. Wskazania: odbudowa i zagęszczenie skóry twarzy, okolic oczu,  szyi, dekoltu, dłoni.

 Polecany dla osób w wieku 35-65. Idealnie nadaje się do nawilżania okolic oczu.

  Hydrobalans Restylane Skinboosters (Restylane Vital, Restylane Vital Light) – innowacyjna mezoterapia twarzy, szyi, dłoni. Efekt utrzymuje się do 6 miesięcy. Jest preparatem, który daje wyjatkowe nawilżenie skóry oraz pobudzenie produkcji własnego kolagenu. Wskazania do zabiegu to drobne zmarszczki, przesuszona, wiotka skóra, podtrzymanie efektów innych zabiegów medycyny estetycznej. Efektem jest dogłebne nawilżenie skóry, wzrost napięcia, poprawa jędrności i koloru skóry. Zabiegi dla kobiet i mężczyzn 25-65 r.ż.

Na czym polega zabieg? Czy jest bezpieczny?

Zabieg polega na seryjnym wstrzykiwaniu do skóry specjalnego preparatu kwasu hialuronowego we wszystkich obszarach twarzy i ciała, gdzie wymagane jest uzupełnienie nawilżenia i wzmocnienie skóry (MEZOTERAPIA). Podaje się go równomiernie na całej powierzchni wybranych obszarów, ze szczególnym uwzględnieniem twarzy i szyi. Ale również dotyczyć to może dekoltu, biustu, grzbietów rąk i grzbietów stóp. Wykorzystuje się do tego celu cieniutkie igły lub specjalne elastyczne kaniule. Zabieg wymaga seryjnych powtórzeń, co 3 – 4 tygodnie.

W przypadku zabiegu z zastosowaniem urządzenia DERMA-PEN, powstałe mikroukłucia stymulują skórę do procesów naprawczych i tworzenia kolagenu. Dzięki zautomatyzowanemu sposobowi nakłuwania skóry minimalizuje ból i dyskomfort, a jednocześnie zapewnia większą efektywność zabiegu.

 dermapen gdynia, gdańsk, sopot Efekt zabiegu porównywalny jest do zabiegu z zastosowaniem Laseru frakcyjnego. Dodatkowo zastosowany koktail na bazie kwasu hialuronowego przyśpiesza procesy nawilżenia i rewitalizacji skóry. Bezpośrednio po zabiegu skóra w miejscu poddanym terapii jest lekko zaczerwieniona.

Mogą byc widoczne punkty wkłucia igły (dotyczy mezoterapii igłowej) w skórę, które znikają w ciągu dnia. U niektórych osób mogą pojawić się maleńkie siniaczki. Żeby zapobiec ewentualnym efektom ubocznym należy przygotować skórę, zwłaszcza naczynkową, smarując ją, około dwoch tygodni przed planowanym zabiegiem, np. kremem NIVEROSIN dostępnym w aptekach. W skład kremu wchodzą: diosmina, rutyna, hesperydyna, witammina PP, C oraz K, które mają działanie uszczelniające naczynia krwionośne, zapobiegając pękaniu naczynek podczas zabiegu. Korzystne również jest przyjmowanie minimum tydzień przed zabiegiem 4 tabletek dziennie Rutinoscorbinu.

Przeciwskazania do zabiegu: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu, szczególnie kwas hialuronowy, choroba autoimmunologiczna w wywiadzie, skłonność do tworzenia przerośniętych blizn, obecność na skórze ognisk zakażonych bakteriami, aktywna infekcja wirusem opryszczki, kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu mezoterapii?

Po serii 3-5 zabiegów mezoterapii efekt utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy. Decyduje o tym wiek pacjenta, rodzaj zastosowanego preparatu oraz tryb życia i ogólna kondycja pacjenta. Palenie papierosów bardzo przyspiesza utratę uzyskanego efektu.

Jak często należy powtarzać mezoterapię?

Zabieg należy powtarzać w zależności od czasu utrzymywania się satysfakcjonującego efektu, co 4 – 6 miesięcy (dotyczy mezoterapii).

Jaki jest koszt zabiegu?

CZYTAJ O PROMOCJACH/CENNIK

Powrót na górę