Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

UJĘDRNIENIE SKÓRY TWARZY, SZYI, DEKOLTU, DŁONI

Ujędrnianie skóry twarzy, szyi, zabiegi, Gabinet Gdynia after

Ujędrnianie skóry – dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg zalecany jest każdej kobiecie i mężczyźnie, którzy zauważają pierwsze zmiany w wyglądzie skóry twarzy i ciała, a zwłaszcza utratę nawilżenia i jędrności.

Zazwyczaj dzieje się tak ok. 30 roku życia. W procesie starzenia skóry tracimy w pierwszej kolejności młodzieńcze pokłady kwasu hialuronowego. Pierwsze tego objawy to utrata nawilżenia, objętości i jędrności skóry.

W dalszym etapie postępującego procesu starzenia dołącza się ścieńczenie naskórka, zanik włókien kolagenowych skóry, redukcja objętości tkanki podskórnej i naturalnej podściółki tłuszczowej.

Zanim jednak to nastąpi, można spróbować przywrócić skórze pewną ilość brakującego kwasu hialuronowego, by przywrócić jej nawilżenie, jędrność i prawidłowe funkcjonowanie mimo upływającego czasu.

Nawilżanie skóry – zagęszczenie skóry, jakiego mogę spodziewać się efektu? W jakim czasie?

Po serii zabiegów mezoterapii z koktajlem na bazie kwasu hialuronowego poprawia się jędrność i nawilżenie skóry.

Skóra staje się gładsza, jest lepiej napięta i rozświetlona. Skóra z natury sucha „odczuwa” komfort nawilżenia, a na skórze łojotokowej pory stają się mniej widoczne.

Ponieważ kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, zazwyczaj kilka tygodni po serii zabiegów efekt jest jeszcze wyraźniejszy.

Przez pewien czas skóra stopniowo zagęszcza się, gdyż poza efektem zwiększenia objętości, kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu.

Co to jest kwas hialuronowy? 

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszej skóry. Wytwarzany jest w skórze przez fibroblasty, które stanowią główną populację komórek budujących naszą skórę. Kwas hialuronowy znajduje się w skórze w przestrzeni międzykomórkowej, gdzie stanowi idealne środowisko do życia wszystkich komórek skóry. Jego rola polega również na stymulacji produkcji włókien kolagenowych przez fibroblasty oraz na ochronie wszystkich elementów skóry przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Kwas hialuronowy ma silne właściwości higroskopijne, czyli potrafi wiązać bardzo duże ilości wody, stanowiąc idealny środek nawilżający. W procesie starzenia tracimy jednak młodzieńczy rezerwuar kwasu hialuronowego. Przez to słabiej funkcjonują same fibroblasty, wytwarzając coraz mniej włókien kolagenowych. Nasilający się proces utraty kwasu hialuronowego w skórze doprowadza do jej zwiotczenia i poddawania się sile grawitacji. Podając w iniekcji naturalny kwas hialuronowy możemy zatrzymać i odwrócić ten proces, przywracając skórze młodzieńcze właściwości.

 Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu mezoterapii?

  • Decyduje o tym przede wszystkim wiek pacjenta, rodzaj zastosowanego preparatu, liczba zabiegów
  • Tryb życia i ogólna kondycja pacjenta, palenie papierosów, częste opalanie bardzo przyspiesza utratę uzyskanego efektu
  • Koktaile witaminowe z kwasem hialuronowym: po wykonaniu serii 3 zabiegów raz w miesiącu – 6 miesięcy
  • Skinboostery – 6-8 miesięcy
  • Stymulatory tkankowe: po wykonaniu serii 2-3 zabiegów – do 2 lat

Inne metody regeneracji skóry poza kwasem hialuronowym :

  • Wypełniacze skórne na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego dedykowane okolicy twarzy, szyi, dekoltu. Specjalne technologie hybrydowe zapewniają możliwość formowania wstrzykniętego produktu do oczekiwanego w tkance. Czas utrzymywania się zabiegu 12-24 miesiące.
  • Stymulatory tkankowe, które przede wszystkim przyczyniają się do „spiralizowania” się włókien kolagenowych, czyli ich skracania. W konsekwencji prowadzi to do zagęszczenia struktur skóry, poprawy napięcia skóry, tworzenia działań anty-grawitacyjnych.Czas utrzymywania się zabiegu – do 2 lat po zastosowaniu serii
  • Polinukleotydy czyli fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, występujące we wszystkich organizmach. Są one w całości biokompatybilne z organizmem ludzkim. Polinukleotydy mają zdolność przestrzennego przyłączania dużej ilości cząsteczek wody, zwiększając nawilżenie tkankowe, wpływają także na wzrost liczby i aktywność fibroblastów, czyli najważniejszych komórek odpowiedzialnych za ciągłą odbudowę wielu składników skóry. Poza tym pełnią też ważną funkcję w zwalczaniu wolnych rodników oraz hamują fotostarzenie, skutecznie zabezpieczając skórę przed ekspozycją na słońce. Czas utrzymywania się zabiegu – do 2 lat po zastosowaniu serii.

Jaki jest koszt zabiegu?

Czytaj CENNIK

LETNIA PROMOCJA – UJĘDRNIENIE SKÓRY TWARZY, SZYI, DEKOLTU, DŁONI- MEZOTERAPIA IGŁOWA

850zł – cena promocyjna 550zł – kompleks witamin, mikro i makro elementów, peptydów biomimetycznych, kwas hialuronowy –  za jeden zabieg mezoterapii twarzy, szyi, dekoltuampułka 2x 5ml. (Dwie ampułki w cenie jednej)

Znieczulenie : twarz – 50zł; twarz, szyja – 70zł; twarz, szyja, dekolt – 90zł. Zalecany w serii 3 zabiegów, raz w miesiącu.

 

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.