Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

USUWANIE ZAGŁĘBIEŃ, CIENI POD OCZAMI

 Cienie pod oczami, zabiegi, Gabinet, Gdynia 

Usuwanie cieni pod oczami – dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Dla osób, u których występuje zapadnięta powieka dolna tzw. dolina łez, czyli bruzda biegnąca skośnie w dół począwszy od wewnętrznego kącika oka. Skóra wokół oczu staje się cienka, przez która prześwitują naczynia krwionośne.

Zabieg zalecany jest każdej kobiecie i mężczyźnie, którym zarysowują się „doliny łez” pod oczami. Każdy z nas w różnym wieku zauważy, że są one zbyt widoczne i zaczynają decydować o smutnym i starzejącym się wyrazie naszej twarzy. Ten moment jest najlepszy na podjęcie decyzji o ich korygowaniu.

Na czym polega zabieg, czy jest bezpieczny?

Specjalista medycyny estetycznej podaje kwas hialuronowy w okolicę zagłębienia za pomocą bardzo cienkiej igły lub mikrokaniuli. Dla komfortu pacjenta można zastosować krem znieczulający. Zabieg trwa ok. 20 minut.  U niektórych pacjentów mogą pojawić się drobne siniaczki, które znikają w przeciągu kilku dni, a które można od razu zatuszować makijażem. Takim zabiegom zawsze towarzyszy tkliwość miejsca jeszcze przez kilka dni (2-3 dni), jest to normalne, gdyż okolica oka jest bardzo wrażliwa. Przeciwskazaniami są: ciąża, karmienie piersią, stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy, choroby układu odpornościowego, skłonność do blizn przerostowych.

Jakiego mogę spodziewać się efektu po zastosowaniu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego? W jakim czasie?

Bezpośrednio po zabiegu skośne zagłębienia, jakie tworzą się pod oczami i na policzkach, spłycają się. Mniej widoczny jest cień, jaki tworzy się w obrębie oczodołu i policzka. Wygładzenie twarzy w tym obszarze od razu optycznie odmładza ją i nadaje jej bardziej wypoczęty wygląd. Ponieważ kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, zazwyczaj kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Przez pewien czas skóra stopniowo zagęszcza się, gdyż poza efektem zwiększenia objętości, kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu. Finalnie uzyskujemy więc spłycenie zagłębienia, zmniejszenie zasinienia oraz zagęszczenie i ujędrnienie skóry w obszarze poddanym terapii.

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszej skóry. Wytwarzany jest w skórze przez fibroblasty, które stanowią główną populację komórek budujących naszą skórę. Kwas hialuronowy znajduje się w skórze w przestrzeni międzykomórkowej, gdzie stanowi idealne środowisko do życia wszystkich komórek skóry. Jego rola polega również na stymulacji produkcji włókien kolagenowych przez fibroblasty oraz na ochronie wszystkich elementów skóry przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Kwas hialuronowy ma silne właściwości higroskopijne, czyli potrafi wiązać bardzo duże ilości wody, stanowiąc idealny środek nawilżający. W procesie starzenia tracimy jednak młodzieńczy rezerwuar kwasu hialuronowego. Przez to słabiej funkcjonują same fibroblasty, wytwarzając coraz mniej włókien kolagenowych. Nasilający się proces utraty kwasu hialuronowego w skórze doprowadza do jej zwiotczenia i poddawania się sile grawitacji. Podając w iniekcji naturalny kwas hialuronowy możemy zatrzymać i odwrócić ten proces, przywracając skórze młodzieńcze właściwości.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu usuwania cieni pod oczami?

Efekt zazwyczaj utrzymuje się około 12 miesięcy. Decyduje o tym wiek pacjenta, rodzaj zastosowanego preparatu (trwalsze są preparaty o większym stopniu gęstości) oraz tryb życia i ogólna kondycja pacjenta. Palenie papierosów bardzo przyspiesza utratę uzyskanego efektu.

Kiedy należy powtórzyć zabieg?

Zabieg należy powtarzać w zależności od czasu utrzymywania się satysfakcjonującego efektu, co 12  miesięcy. Zazwyczaj kolejne zabiegi wymagają już mniejszych objętości preparatu, gdyż na znacznie dłużej pozostaje efekt restrukturyzacji skóry, uzyskany dzięki zwiększeniu ilości kolagenu w skórze poddanej terapii.

Jaki jest koszt zabiegu?

Czytaj CENNIK

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.