• Gabinet medycyny estetycznej Gdańsk, Gdynia

    Gabinet medycyny estetycznej Gdańsk, Gdynia

  • Botox Gdańsk, Gdynia

    Botox Gdańsk, Gdynia

Derm-Estetyka

Klinika włosa - Trycholog

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

ŁUSZCZYCA SKÓRY GŁOWY

Co to jest łuszczyca skóry głowy?  Łuszczyca leczenie - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Jest to zapalna, nawrotowa, nieuleczalna choroba zapalno-rozrostowa, cechująca się występowaniem na pograniczu skóry owłosionej głowy ogniskami rumieniowo-złuszczających się. Charakterystyczna blaszka łuszczycowa pokryta jest srebrzysto-białą łuską. W Polsce na łuszczycę choruje około 1 miliona ludzi.

Co jest przyczyną łuszczycy skóry głowy?

Główną rolę odgrywają czynniki genetyczne oraz immunologiczne. Zakażenia bakteryjne, grzybicze,  uszkodzenia mechaniczne, ekspozycja na promienie ultrafioletowe, stres, picie alkoholu, wzrost masy ciała mogą stymulować chorobę.

W jaki sposób leczy się łuszczycę skóry owłosionej? 

Leczenie łuszczycy jest leczeniem do końca życia, wymaga konsekwencji, systematyczności oraz kompleksowego podejścia. Podstawę stanowi leczenie miejscowe: preparaty zawierające pochodne witaminy D, glikokortykosterydy, dziegcie, cygnolina. Wspomagająco stosuje się preparaty o działaniu złuszczającym z kwasem salicylowym oraz mocznikiem.

Jak właściwie pielęgnować skórę głowy z łuszczycą? 

Pielęgnacja skóry osób z łuszczycą powinna zawierać odpowiednio dobrane szampony oraz lotiony. W linii preparatów trychologicznych znajdują się takie, które w swoim składzie posiadają: oleje esencjalne z drzewa herbacianego, rozmarynu, tymianku, eukaliptusa, bergamotki, szałwii, lawendy, rumianku i aloesu. Preparaty trychologiczne są to olejki , szampony oraz ampułki do wcierania w skórę głowy.

 

0
0
0
s2sdefault