• Gabinet medycyny estetycznej Gdańsk, Gdynia

  Gabinet medycyny estetycznej Gdańsk, Gdynia

 • Botox Gdańsk, Gdynia

  Botox Gdańsk, Gdynia

Derm-Estetyka

Klinika włosa - Trycholog

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

ŁYSIENIE ANDROGENOWE-U MĘŻCZYZN I KOBIET

Na czym polega łysienie androgenowe u kobiet i mężczyzn?    Łysienie u mężczyzn leczenie- Gdynia, Gdańsk, Sopot             

Łysienie androgenowe, nazywane pospolicie łysieniem typu męskiego, chociaż dotyczy również kobiet, to postępująca utrata włosów związana ze skracaniem okresu wzrostu włosów. Co w konsekwencji powoduje miniaturyzację mieszków włosowych oraz ich obumieranie.

Ten rodzaj łysienia obejmuje około 80% mężczyzn i około 60% kobiet. Uwarunkowania genetyczne odgrywają tu decydującą rolę.

Jak przebiega łysienie androgenowe?

U mężczyzn występują dwa typy łysienia androgenowego: kątowy oraz szczytowy. Natomiast  łysienie u kobiet można podzielić na łysienie rozlane (częstsza forma) oraz łysienie typu męskiego (rzadziej spotykane).

U kobiet proces łysienia może przebiegać niezauważalnie, ale może również doprowadzić do znacznego przerzedzenia włosów w okolicy ciemieniowo-szczytowej i stanowić bardzo poważny problem.

Rozpoznanie łysienia androgenowego u mężczyzn nie sprawia trudności ze względu na charakterystyczny obraz kliniczny. Dodatni wywiad rodzinny oraz zwiększona ilość włosów telogenowych w typowych okolicach potwierdza diagnozę.

Czy jest możliwe leczenie łysienia „typu męskiego”?

Zapobieganie utracie włosów oraz pobudzenie istniejących mieszków włosowych jest możliwe dzięki nowoczesnym kuracjom, jednak wymaga konsekwencji i systematyczności jej stosowania do końca życia.

Za łysienie odpowiedzialna jest substancja: enzym 5-alfa-reduktaza, występująca w mieszkach włosowych, która pod wpływem dihydrotestosteronu (DHT) – metabolitu tkankowego powstającego z testosteronu skraca czas życia mieszka włosowego.

Dobranie odpowiedniej terapii pozwala na zahamowanie enzymu 5-alfa-reduktazy oraz pobudzenie komórek macierzystych mieszków włosowych do regeneracji i odbudowy mieszka i cebulki włosa.

Jakie zabiegi są rekomendowane przy łysieniu androgenowym?   Zabieg z własnej krwi na głowę-Gdynia, Gdańsk, Sopot

Poza odpowiednio dobranymi preparatami trychologicznymi, do stosowania w domu, jednym z najskuteczniejszych zabiegów jest mezoterapia z własnego osocza, nazywana przez pacjentów "zabiegiem z własnej krwi". Nowością w medycynie estetycznej jest peptydowa terapia włosów - Dr. Cyj Hair Filler.

Preparaty trychologiczne są ampułkami do codziennego stosowania w domu. Stanowią alternatywne rozwiązanie dla osób, które obawiają się zabiegów mezoterapii.

Mezoterapia Dr. Cyj Hair Filler - zatrzymuje wypadanie włosów, przyśpiesza ich odrost, zagęszcza i pogrubia. Polecany w łysieniu androgenowym, po przeszczepie a także jako świetny zabieg wzmacniający włosy. Innowacyjność preparatu polega na przedłużonym uwalnianiu i wnikaniu substancji aktywnych - Dekapeptydu-10, Oktapeptydu-11, Oktapeptydu-2, Dekapeptydu-18, Dekapeptydu-28, Oligopeptydu-54, Oligopeptydu-71.

Co to jest osocze bogatopłytkowe? 

Osocze jest płynnym składnikiem krwi, w którym zawieszone są elementy morfotyczne – płytki krwi, proteiny, komórki macierzyste. Uzyskuje się je poprzez odwirowanie pobranej krwi od pacjenta. Ilość pobranej krwi to około 20ml, taka objętość nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia i życia pacjenta. Odwirowanie krwi pozwala na uzyskanie osocza o bardzo dużej koncentracji płytek krwi, a co za tym idzie czynników wzrostowych, pobudzających regenerację tkanek i odrost włosów. Osocze jest wstrzykiwane za pomocą bardzo cienkiej igły i strzykawki w miejsca poddawane terapii.

Jakie są wskazania do zabiegu?

 • Łysienie androgenowe - nazywane pospolicie łysieniem typu męskiego, dotykające również kobiet
 • Łysienie telogenowe - spowodowane np. działaniem czynnika uszkadzającego: stres, przyjmowanie leków, zabiegi operacyjne, infekcje, zakończenie ciąży
 • Łysienie plackowate - na tle autoimmunologicznym
 • Dla osób które chcą poprawić kondycję włosów
 • Jako zabieg profilaktyczny

Jakie rezultaty można osiągnąć ?

Uwolnione z płytek krwi czynniki wzrostu stymulują komórki macierzyste mieszków włosowych do przejścia od stanu uśpienia do stanu aktywnego, co w rezultacie przekłada się na:

 • Pobudzenie mieszków włosowych do szybszego odrastania
 • Zahamowanie procesu wypadania włosów
 • Poprawę jakości i gęstości włosów

Ile zabiegów należy wykonać, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt?

Seria zabiegów powinna składać się z 4-6 zabiegów co 3-4 tygodnie. Można też stosować zabiegi powstrzymujące raz na 2-3 miesiące.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

 • Przebyte choroby nowotworowe
 • Choroby krwi
 • Aktywna infekcja wirusem opryszczki
 • Kobiety w ciąży i karmiące piersią
 • Obecność na skórze ognisk zapalnych

Ile kosztuje zabieg z własnym osoczem?

1 zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego – 800zł. Happy Days: Piatki/Soboty 500zł.

1 zabeg Dr.Cyj Hair Filler - 750zł. Happy Days: Piątki/Soboty 550zł

0
0
0
s2sdefault