Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

GANGLION – GUZEK NA NADGARSTKU

Co to jest ganglion?

Ganglion to ruchomy guzek – torbiel wypełniona galaretowatą substancją, może pojawić się na nadgarstku, palcu, stawie kolanowym. Może być bolesny, pojawiać się i znikać, ograniczać ruchomość stawu, ulegać podrażnieniu, stanom zapalnym.

Z jakiego powodu pojawiają się gangliony?

Przyczyny powstawania nie są do końca znane. Najprawdopodobniej ganglion powstaje na skutek przewlekłego urazu (mikrourazów)stawu. Częściej występuje u kobiet niż mężczyzn, przeważnie między 20 a 40 rokiem życia. Najczęstszą lokalizacją jest okolica grzbietowa nadgarstka.

Ganglion – guz ręki rozpoznanie?

Rozpoznanie galaretowatej torbieli ustala się na podstawie obrazu klinicznego oraz występujących dolegliwości. W wątpliwych sytuacjach wykonuje się USG oraz rezonans magnetyczny

Ganglion – leczenie?

Ganglion można usunąć za pomocą punkcji, czyli nakłucia zmiany i odessania zawartości, jednakże wiąże się to z ryzykiem nawrotu ganglionu. Drugim rozwiązaniem jest zabieg chirurgiczny, podczas którego guzek zostaje wycięty. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa około pół godziny. Chirurg przeprowadza cięcie po zewnętrznej stronie nadgarstka. Szwy zostają usunięte po tygodniu od zabiegu. Po miesiącu od zabiegu zaleca się rehabilitację nadgarstka.

Ganglion – zabieg usunięcia – cena?

 3300zł.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.