Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Problem stulejki – jak wpływa na współżycie?

Pod nazwą stulejka kryje się zwężenie napletka, przez które jego odprowadzenie poniżej żołędzi staje się utrudnione, a często wręcz niemożliwe. Warto wiedzieć jednak, że ten poważny problem zdrowotny nie zawsze jest obarczony koniecznością skomplikowanego leczenia operacyjnego. Jego zaniedbanie może jednak determinować pojawienie się wielu przykrych konsekwencji. Jedną z nich są bolesne stosunki, a także nawracające stany zapalne, które mogą przenosić się również na partnerkę w trakcie zbliżenia. W jaki sposób stulejka wpływa na współżycie i dlaczego nie warto unikać konsultacji lekarskiej?

Czym jest stulejka i jakie są jej przyczyny?

Stulejak zabieg i operacja

Zanim przejdziemy do problemu stulejki w kontekście stosunków seksualnych, warto wyjaśnić, czym tak naprawdę jest to schorzenie i jakie są jego przyczyny. Otóż stulejka to nic innego, jak zwężenie ujścia napletka, które uniemożliwia jego odprowadzenie poza żołądź zarówno w trakcie spoczynku, jak i podczas erekcji. We współczesnej medycynie mówi się o stulejce całkowitej oraz częściowej, w zależności od stopnia, w której zasłania ona żołądź.

Taki stan rzeczy może być zarówno zjawiskiem całkowicie naturalnym, jak i patologicznym. W pierwszym przypadku mowa o stulejce wrodzonej, wynikającej z budowy penisa i będącej normalnym zjawiskiem u chłopców, którzy nie ukończyli jeszcze trzech lat. Stulejka nabyta to z kolei problem, będący wynikiem urazów mechanicznych, stanów zapalnych i infekcji lub też chorób skóry, takich jak np. egzema. Za przyczynę stulejki uznaje się również nieprawidłową higienę codzienną okolic intymnych. Chyba nikogo nie dziwi fakt, że to właśnie w tym obszarze ciała gromadzą się grzyby i bakterie, wpływające na rozwój stanów zapalnych i infekcji, a w konsekwencji na powstawanie stulejki.

Męski problem w gabinecie lekarskim, czyli jak leczyć stulejkę?

Jeśli chodzi o problem, którym jest stulejka — zabieg nie zawsze będzie konieczny. Dotyczy to zwłaszcza młodych chłopców, którym można odciągać napletek w trakcie kąpieli. Warto tutaj zachować szczególną ostrożność, by nie narazić malucha na dyskomfort i ból, a w skrajnych przypadkach na pęknięcie napletka i jego zbliznowacenie. Często stosowanym przez lekarzy rozwiązaniem jest również maść na bazie sterydów, która z reguły likwiduje konieczność leczenia operacyjnego.

U mężczyzn konieczna będzie na ogół operacja stulejki, która może przybierać dwie formy. Jedną z nich jest plastyka napletka, drugą z kolei jego obrzezanie. Plastyka napletka sprowadza się do poszerzenia jego ujścia. Z kolei obrzezanie stulejki wymaga nieco większej ingerencji lekarza. W trakcie operacji chirurg usuwa bowiem całość lub część napletka. Tym samym likwiduje on ryzyko nawrotu, które istnieje w sytuacji, gdy operacja stulejki opiera się na jego plastyce.

Dokucza Ci problem stulejki? Kliknij i sprawdź, jak przebiega operacja stulejki w Klinice Medycyny Estetycznej Derm-Estetyka. Nie zwlekaj i zadbaj o swoje zdrowie!

Stulejka a kontakty seksualne – jak to wygląda w praktyce?

Zabieg na stulejkę

Stulejka u dorosłych mężczyzn wiąże się z licznymi problemami, spośród których wymienić można, chociażby brak pełni przyjemności z kontaktów seksualnych. Jest to związane nie tylko z dyskomfortem czy bólem, ale również i zasłonięciem przez fałd skórny najbardziej czułych fragmentów prącia. U mężczyzn, borykających się z problemem stulejki, erekcja jest możliwa, choć brak możliwości cofnięcia napletka poza żołądź uniemożliwia najlepsze doznania seksualne. To z kolei może determinować problem zarówno z utrzymaniem wzwodu, jak i z przedwczesnym wytryskiem.

Co więcej, współżycie ze stulejką wiąże się często z ryzykiem pęknięcia napletka, co z kolei zwiększa możliwość pojawienia się infekcji dróg moczowych u partnerki. Odkładające się w tym obszarze ciała krople moczu, sperma, bakterie i grzyby to środowisko przyjazne dla rozwoju różnego rodzaju infekcji, choć – jak pokazują badania – stulejka u mężczyzny zwiększa też ryzyko pojawiania się nowotworu szyjki macicy u kobiety.

Czy stulejka może powodować niepłodność?

Wiele osób zastanawia się z pewnością, czy zaniedbana stulejka może doprowadzić do niepłodności. Jak się jednak okazuje, problem ten sam w sobie nie rodzi trudności w poczęciu dziecka. Niemniej jednak związane z nim stany zapalne układu moczowego i narządów płciowych mogą leżeć u podstaw niepłodności zarówno w przypadku mężczyzny, jak i kobiety. Dodatkowo dolegliwości bólowe i dyskomfort w trakcie stosunku, odbierają przyjemność ze zbliżenia, a w skrajnych przypadkach całkowicie go uniemożliwiają.

Czy operacja stulejki eliminuje możliwość współżycia?

Zarówno plastyka napletka, jak i obrzezanie stulejki, wymuszają powstrzymywanie się od masturbacji i stosunków seksualnych przez okres minimum jednego miesiąca. Aby czas rekonwalescencji przebiegał prawidłowo, konieczne będzie również ścisłe dostosowanie się do zaleceń pooperacyjnych. Pacjenci, którzy poddali się operacji napletka, muszą również przejść okres rehabilitacji. Takie wyrzeczenia z pewnością wynagrodzi powrót do pełnej sprawności oraz satysfakcja z intymnych zbliżeń bez bólu i dyskomfortu.

Umów wizytę z doświadczonym chirurgiem w celu zabiegu stulejki

Gdynia Śródmieście, ul. Batorego 7/35, V piętro

☎ (+48) 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.