Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Lip lift – powiększanie ust

Co to jest Lip Lift?

Lip Lift to innowacyjny zabieg powiększania ust z zakresu chirurgii estetycznej, który polega na podniesieniu wargi i usunięciu nadmiaru skóry poniżej nosa. Pozwala on na modyfikacje wyglądu warg i przywrócenie harmonii środkowej części twarzy. Efektem zabiegu Lip Lift są delikatnie większe jednak w pełni naturalne wargi. Co ciekawe, zabieg można łączyć z innymi procedurami z zakresu medycyny estetycznej, takimi jak zastrzyki z kwasu hialuronowego, które nadadzą ustom dodatkowej objętości i spotęgują efekt zabiegu.

Na czym dokładnie polega zabieg?

Lip Lift to chirurgiczna metoda modelowania oraz powiększania ust pozwalająca uzyskać bardzo naturalny efekt. Zabieg ten jest również alternatywą dla osób, które nie chcą korzystać z wypełniaczy, jednak są niezadowolone z kształtu i położenia swoich ust. Co ważne Lip Lift jest zabiegiem, który wykonuje się tylko raz i nie ma konieczności wznawiania procedury, bowiem efekt jest trwały i utrzymuje się całe życie. Jest to zdecydowanie ogromna zaleta tej metody.  Lip Lift jest przy tym zabiegiem, który można wykonać przy użyciu jednej z wybranych przez lekarza prowadzącego techniki chirurgicznej:

  • Bull Horn Lip Lift – jest to najpopularniejsza z technik, która może być stosowana bez względu na wiek, zarówno u osób młodych z jeszcze nieodpowiednią proporcja warg jak i u osób starszych u których wydłużeniu uległa odległość pomiędzy górna warga a podstawa nosa. Technika ta opiera się głównie na modelowaniu centralnej części górnej wargi, co pozwala powiększyć usta i nadać twarzy prawidłowe proporcje;
  • Gullwing Lip Lift – znacznie mniej popularna metoda polegająca na redukcji paska skóry znajdującej się na krawędzi górnej wargi. Pozwala to uzyskać efekt pełniejszych i bardziej widocznych ust;
  • Corner Lip Lift – technika szczególnie polecana osobom, którym zależy na przywróceniu równowagi i odpowiedniego kształtu ust oraz tym, które maja problem z opadającymi kącikami. Pozwala ona na uwydatnienie czerwieni wargowej po bokach ust i podniesieniu ich kącików. Nacięcie w tej technice wykonywane jest na styku bocznej granicy czerwieni wargowej i skóry, tuż nad górną wargą.

Wskazania do wykonania zabiegu i jego efekty

Zabieg Lip Lift polecany jest szczególnie osobom, które mają wąską górną wargę oraz dużą odległość pomiędzy nosem a ustami. Lip Lift może być z powodzeniem wykonywany również u osób, których zęby nie są widoczne podczas uśmiechu oraz takich, które mają wiotką skórę i liczne zmarszczki wokół ust. 

Efekty zabiegu z serii Lip Lift to głównie całkowicie naturalne i nieprzerysowane powiększenie górnej wargi oraz skrócenie odległości pomiędzy podstawa nosa a wargami. Lip Lift pozwala również przywrócić twarzy właściwe proporcje , podnieść opadające kąciki warg oraz zredukować asymetrię między wargami. Nasze usta stają się atrakcyjniejsze, uśmiech pełniejszy a twarz odmłodzona i wygładzona.

Przebieg zabiegu Lip Lift oraz zalecenia pozabiegowe

Zabieg Lip Lift jest procedurą z zakresu chirurgii plastycznej. Trwa około 40 – 60 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Polega na usunięciu nadmiaru skóry pod nosem oraz modelowaniu  ust w bardzo naturalny sposób. Efektem zabiegu Lip Lift jest podciągnięcie wargi górnej i znaczne zwiększenie wysokości czerwieni wargowej co pozwala powiększyć usta i poprawić ich symetrię. Zabieg pozostawia przy tym jedynie niewielką i niemalże niewidoczną bliznę schowaną w załamaniu skóry tuz pod nosem.

Tak jak każdy zabieg chirurgiczny, tak i Lip Lift może w początkowych dniach wywoływać pewien dyskomfort w obrębie rany oraz niewielkie dolegliwości bólowe. Mogą być one jednak niwelowane przy użyciu ogólnodostępnych środków przeciwbólowych. Wśród najważniejszych zaleceń pozabiegowych można wymienić bezwzględny zakaz palenia przez okres 2 tygodni po zabiegu a także zakaz opalania się przez okres 6 miesięcy.

Czy zabieg może być wykonywany u osoby, która wcześniej powiększyły usta przy pomocy kwasu hialuronowego?

Zabieg Lip Lift lepiej wykonywać bez wypełniaczy, dlatego jeśli pacjentka poddała się wypełnianiu ust kwasem hialuronowym najlepiej jest odczekać 6 miesięcy po podaniu preparatu lub też rozpuścić kwas hialuronowy w zabiegu, w którym wykonywano zabieg. Warto dodać, że nie podejmujemy się rozpuszczania kwasu hialuronowego pacjentkom, które nie wypełniały ust w naszym gabinecie.

Czy makijaż permanentny jest przeciwskazaniem do wykonania zabiegu Lip Lift?

Makijaż permanentny nie jest przeszkoda ani utrudnieniem w wykonaniu zabiegu Lip Lift.

Jakie znieczulenie stosowane jest w trakcie zabiegu?

Zabieg Lip Lift z reguły wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Istnieje jednak możliwość wykonania go w znieczuleniu ogólnym, wiąże się to ze zwiększeniem ceny zabiegu z uwagi na konieczność zaangażowania dodatkowych osób do zabiegu oraz całodniowy pobyt w szpitalu.

Czy po zabiegu Lip Lift zostaje widoczna blizna?

Tak jak każdy zabieg chirurgiczny, tak i Lip Lift pozostawia po sobie bliznę. Jest ona jednak bardzo mała i umiejscowiona tuż pod nasadą nosa. W utrzymaniu blizny w dobrym i prawie niewidocznym stanie należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarskich oraz stosować zalecane preparaty do zmniejszania widoczności blizny.

Jak umówić się na zabieg w sprawie zabiegu Lip Lift?

Pacjenci spoza Trójmiasta, którzy są zainteresowani zabiegiem proszeni są o kontakt telefoniczny z recepcją. Osoby zainteresowane konsultacją oraz zabiegiem tego samego dnia proszone są o przesłanie 4 zdjęć twarzy: twarz przodem, twarz z lekkim uśmiechem i widocznymi zębami oraz oba profile na adres e-mailowy: gabinet@derm-estetyka.pl

Zadzwoń i umów się na wizytę trwałego powiększania ust!

Gdynia Śródmieście

ul. Batorego 7/35, V piętro

☎ (+48) 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.