Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Plastyka powiek – wygląd po zabiegu Blefaroplastyki

Joanna
Wiek: 45 lat
Wykonywany zawód: Przedsiębiorca

Z jakiego powodu zdecydowała się Pani na zabieg plastyki powiek górnych?

Po przekroczeniu 40-ego roku życia skóra w okolicy czoła, powiek nie była już tak jędrna. Oczy wydawały się smutne, brwi obniżone. Początkowo nawet nie myślałam o żadnym zabiegu chirurgicznym. Stosowałam kwas hialuronowy na skronie i czoło, próbowałam unosić brwi za pomocą Botoksu. Wszystkie te zabiegi przynosiły efekt ale w niewielkim stopniu. Na rynku medycyny estetycznej pojawiły się urządzenia, które w niechirurgiczny sposób miały unosić
powieki. Gdy tylko się o tym dowiedziałam od razu zdecydowałam się na zabieg z użyciem Plazmy. Tak wiele dobrego o tym pisano. Niestety po zabiegu nie zauważyłam żadnego efektu, a i tak musiałam przez tydzień chodzić w ciemnych okularach.

Co było takim przełomowym momentem, który zadecydował o chirurgicznej korekcie powiek?

Moja koleżanka zrobiła zabieg plastyki powiek w Derm-Estetyka. Zazdrościłam jej niesamowitego efektu i tego, że w ciągu tygodnia od zabiegu wyglądała jak gdyby nic się nie wydarzyło. Myślałam, że będzie miała straszne siniaki i krwiaki. Jednak myliłam się. Poza tym nie mogłam się już normalnie umalować, cały cień odbijał się na powiekach w ciągu pół godziny od wykonanego makijażu. Nie mówiąc o tym, że od dłuższego czasu czułam ciężkość powiek.

Czy przygotowała się Pani do zabiegu w jakiś specjalny sposób?

Poza badaniami, które musiałam zrobić tak jak wszyscy, postanowiłam zacząć przyjmować 2 tygodnie przed zabiegiem preparat w tabletkach o nazwie NIverosin. Mam skłonności do siniaków, więc pomyślałam sobie, że tak dobrze jak moja koleżanka nie będę wyglądała. Niverosin uzupełnia codzienną dietę w diosminę, rutozyd i hesperydynę oraz witaminy, które mają korzystny wpływ na naczynia krwionośne i skórę. Dodatkowo wyjęłam okulary przeciwsłoneczne 🙂

Czy sam zabieg był bolesny dla Pani?

Nie, zabieg nie był bolesny, jedynie podanie znieczulenia nie należało do przyjemności, chociaż już zapomniałam jak to było, tak bardzo cieszę się z efektu. Po podaniu znieczulenia w formie zastrzyku nie czułam już nic, zabieg przebiegł bardzo sprawnie, może trwał 30 minut. Poza tym panowała bardzo życzliwa atmosfera całego zespołu operacyjnego, a z głośników płynęła relaksująca muzyka. Oczywiście nie ukrywam tego, że przed samym zabiegiem bardzo się stresowałam, jak będę wyglądała, czy wszystko przebiegnie pomyślnie, czy będzie bolało. Ale gdy wstałam z fotela zabiegowego i poprosiłam o lustro, już widziałam, że efekt będzie mnie satysfakcjonował.

Jak przebiegał proces rekonwalescencji po zabiegu korekty powiek górnych?

Przez 5 dni miałam obrzęki powiek, nawet muszę stwierdzić, że większy obrzęk był po 3 dniach niż tuż po samym zabiegu. Całe powieki górne były zaczerwienione, przez pierwsze dwa dni lekko sączyło się z rany. Zaniepokoiłam się dlaczego powieki są czerwone, ale pani doktor uspokoiła mnie, że to stan zapalny i wszystko przebiega zgodnie z planem. W kolejnych dniach zaczerwienienie spłynęło na powieki dolne. Po pięciu dniach wszystko zaczęło wracać do normy, obrzęki zaczęły ustępować. Przez ten czas uczestniczyłam w normalnym życiu, ale oczywiście chodziłam w okularach. Nikogo to za bardzo nie dziwiło ponieważ jest ciepło i świeci słońce. Oczywiście darowałam sobie wystąpienia publiczne z uwagi na charakter pracy. Ze względów
osobistych zdjęłam szwy 6 dni po zabiegu, a siódmego dnia założyłam makijaż, kamuflując lekkie zaczerwienienie powiek. Z radością patrzę jak blizna z każdym dniem staje się coraz mniej widoczna. Poza tym makijaż ją idealnie kamufluje. Moja koleżanka, która wykonała zabieg pięć miesięcy temu nie ma żadnego śladu po zabiegu.

Co radziłaby Pani kobietom, które od dłuższego czasu zastanawiają się nad wykonaniem zabiegu plastyki powiek?

Radziłabym zarezerwować tydzień, dwa wolnego czasu dla siebie. Okres lata jest świetny ponieważ można uczestniczyć w normalnym życiu nosząc okulary. Nigdy nie opalam twarzy, więc problem unikania słońca dla mnie nie istnieje. Zdecydowanie wybrałabym sprawdzony Gabinet, gdzie specjaliści mają doświadczenie w zakresie wykonywanych zabiegów oraz wyczucie estetyki, tak ważne dla kobiet.

Plastyka powiek Gdańsk – Gdynia – zarezerwuj wizytę +48 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.