Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

KIEDY MOŻNA WRÓCIĆ DO AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ PO POWIĘKSZANIU BIUSTU

Operacja powiększania i modelowania piersi jest zabiegiem chirurgicznym, który wiąże się z pewnymi zaleceniami pooperacyjnymi. Jednym z nich jest tymczasowe ograniczenie aktywności fizycznej, które oznacza, że przez pewien czas po operacji pacjentka nie powinna uczęszczać na basen, siłownię czy też inne intensywne zajęcia sportowe.

Jak długo obowiązuje ten zakaz i jakich aktywności fizycznych dotyczy?

Uprawianie sportu po powiększaniu piersi

Jedną z najpopularniejszych metod na powiększanie biustu jest zabieg z użyciem implantów, który wiąże się z chirurgiczną procedurą medyczną. Z tego powodu pacjentkę po operacji obowiązują pewne ograniczenia, w tym te dotyczące aktywności fizycznej po zabiegu. Zalecenia te mają na celu utrzymanie jak najlepszego efektu operacji oraz uchronienie kobiety przed możliwością wystąpienia nieprzyjemnych a nawet niebezpiecznych skutków ubocznych. Dodatkowo w pierwszych dniach po zabiegu powiększania piersi implantami może dojść do dolegliwości bólowych oraz obrzęku, które mogłyby nasilić się pod wpływem aktywności fizycznej. Powrót do intensywniejszej aktywności fizycznej takiej jak siłownia, pływanie lub gra w tenisa jest możliwy po około 6 tygodniach od operacji.

Jak dbać o piersi po zabiegu?

Ścisłe zalecenia pooperacyjne po powiększaniu piersi wynikają ze specyfiki gojenia się  obszaru operowanego oraz okresu integracji implantów z tkankami. Do całkowitego wygojenia potrzebny jest bowiem czas i względny spokój. W sytuacji intensywnego wysiłku fizycznego, kiedy piersi ulegają ruchowi zjawisko to mogłoby przebiegać dużo wolniej a w skrajnych przypadkach mogłoby dojść nawet do wystąpienia jednego z możliwych powikłań pooperacyjnych, takich jak przemieszczenie się implantów. Oczywiście to nie oznacza, że pacjentka musi pozostać w całkowitym bezruchu. Łagodne aktywności, jak np. spacery są dozwolone już po kilku dniach o operacji. Taki umiarkowany wysiłek może mieć dobry wpływ na rekonwalescencję z uwagi na lepsze dotlenienie tkanek przyspieszające proces gojenia.

Jak długo przestrzegać zaleceń pooperacyjnych?

Okres 6 tygodni zalecany zazwyczaj przez lekarzy jest jedynie przykładem i pewnym uśrednieniem. Wszystko zależy bowiem od organizmu i jego zdolności regeneracyjnych. Zdarzyć się może, że pacjentka będzie mogła wrócić do uprawiania sportu wcześniej, ale i może być tak, że z uwagi na powolne gojenie czas ten znacznie się wydłuży. Ostateczna decyzja o tym, kiedy pacjentka może wrócić do aktywności fizycznej pozostaje zawsze w rękach chirurga przeprowadzającego zabieg.

Zadzwoń i umów się na wizytę powiększania piersi! ☎ (+48) 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.