• Gabinet medycyny estetycznej Gdańsk, Gdynia

    Gabinet medycyny estetycznej Gdańsk, Gdynia

  • Botox Gdańsk, Gdynia

    Botox Gdańsk, Gdynia

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna, Chirurgia plastyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

USUWANIE ZMARSZCZEK POD OCZAMI, CZOŁA, MIĘDZY BRWIAMI

Zmarszczki na czole, przy oczach, Botox, Gabinet, Gdynia

 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg? Czy każdy może korzystać z Azzalure/Botox/Vistabel?

Każdy, kto ma potrzebę zlikwidowania zmarszczek na czole, między brwiami, w okolicach oczu. Nie ma granicy wieku. Zmarszczki mimiczne zdarzają się często już u bardzo młodych, 20-25 letnich osób, dla których Toksyna botulinowa jest często jedynym sposobem zapobiegania ich pogłębianiu się. Pamiętajmy, że przy zaprzestaniu działania toksyny botulinowej zmarszczki nie będą bardziej pogłębione niż przed jej podaniem, zostaną „zamrożone” w stadium sprzed podania. Przeciwwskazaniem jest: ciąża, okres karmienia piersią i zespół Lamberta-Eatona, niektóre leki.

Co jest lepsze, kwas hialuronowy czy Botoks?

Kwas hialuronowy występuje w postaci żelu, który służy m.in. do wypełniania zmarszczek, Toksyna botulinowa, popularnie nazywana Botoksem ma za zadanie zablokować mięsień, odpowiedzialny za wytwarzanie się zmarszczek mimicznych. W okolicach czoła, między brwiami czy oczu, zwłaszcza podczas uśmiechania się dominują zmarszczki mimiczne, za powstawanie których odpowiedzialne są mięśnie. Im silniejsze mięśnie danej okolicy, tym większa skłonność do tworzenia się zmarszczek w tej okolicy. Dlatego rozwiązaniem pierwszego rzutu jest Botoks, który podawany w określonych odstępach czasu zmniejszy objętość mięśni danej okolicy, a tym samym skłonność do pojawiania się zmarszczek w danej okolicy. Gdyby rozpocząć usuwanie zmarszczek od podania kwasu hialuronowego w okolicę czoła, czy oczu, aktywne, nie zablokowane mięśnie poprzez swoją codzienną pracę, bardzo szybko spowodują nawrót do stanu wyjściowego.

Botoks - jak długo trwa zabieg i czy jest on bezpieczny i bolesny?

Zabieg trwa dosłownie kilka minut, wcześniej lekarz Derm-Estetyka przeprowadza wywiad chorobowy z pacjentem, który pozwoli doprecyzować szczegóły i ewentualne przeciwskazania. Toksyna botulinowa jest lekiem, który może być zastosowany wyłącznie przez lekarza, uprawnionego do wystawiania recept. Dogłębna znajomość anatomii, doświadczenie oraz odpowiednia ilość jednostek, dobrana do konkretnej okolicy, pozwala na bezpieczne przeprowadzenie zabiegu. W trakcie zabiegu, może, choć nie musi pojawić się krwiaczek w miejscu wkłucia. Wszystkie te działania są przemijające, nie zostawiają trwałego efektu. Zabieg jest niemal bezbolesny, towarzyszy mu uczucie delikatnego kłucia w miejscu podania preparatu. Do iniekcji używa się bardzo cienkich igieł. Po zabiegu bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarskich, m.in. pacjent nie powinien kłaść się przez 4 godziny, masować okolicy poddanej zabiegowi, uprawiać intensywnego wysiłku fizycznego w danym dniu, stosować makijażu do kilku godzin po zabiegu. Alkohol nie stanowi przeciwskazania, jednak może zwiększyć ryzyko wystąpienia ewentualnych zasinień.

W jakim okresie najlepiej wykonać zabieg? Kiedy możemy spodziewać się pierwszych efektów Azzalure?Botox/Vistabel?

Nie ma lepszych czy gorszych okresów na wykonanie zabiegu. Pacjent bezpośrednio po zabiegu wychodzi bez żadnego efektu. Pierwsze efekty widać po 2-3 dniach. Pełen efekt rozwija się do 14 dni i utrzymuje się około 3-6 miesięcy.  

Jakiego mogę spodziewać się efektu?

Zmarszczki całkowicie lub częściowo likwidują się, wyraz twarzy staje się łagodniejszy, wygląda naturalnie, ogólna mimika zastaje zachowana. Często decydujemy się na zabieg, gdy zmarszczki są już bardzo utrwalone, wtedy na całkowity efekt wygładzenia musimy poczekać nieco dłużej lub po zablokowaniu mięśnia odpowiedzialnego za konkretną bruzdę/zmarszczkę można zastosować wypełniacz z kwasu hialuronowego, który całkowicie ją wygładzi. Czasami pacjenci, którzy decydują się na zabieg pierwszy raz pytają, czy nie będą po zabiegu wyglądać sztucznie. Poprzez zastosowanie Botoksu, blokujemy tylko wybrane parte mięśni. Poza tym doświadczony lekarz jest w stanie dobrać odpowiednią ilość preparatu, tak aby na życzenie pacjenta, uzyskać efekt częściowego zablokowanie mięśnia konkretnej okolicy,

Co to jest Azzalure/Botox/Vistabel ?

Azzalure/Bootox/Vistabel to toksyna botulinowa typu A jest naturalnie występującym białkiem bakteryjnym. Medycyna wykorzystuje jej właściwości, aby zminimalizować efekty starzenia się skóry, a także w ramach działań profilaktycznych. Toksyna botulinowa typu A zapobiega skurczom mięśni twarzy, do których jest wstrzykiwana, blokując przechodzenie do nich bodźców z nerwów. W ten sposób przeciwdziała marszczeniu się i fałdowaniu skóry, a w efekcie sprzyja wygładzeniu zmarszczek. Preparaty ją zawierające mają wiele zastosowań medycznych, najczęściej jednak wykorzystywane są, by przywrócić twarzy młody i pogodny wygląd. Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej typu A są często popularnie nazywane określeniem Botox - od jednego ze stosowanych preparatów.

 Jaki jest koszt zabiegu?

Cena jest uzależniona od ilości okolic poddanych zabiegowi. 

0
0
0
s2sdefault