Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Lifting Nefretete – Lifting szyi

Lifting Nefretete – co to jest?

Lifting szyi GdyniaSpecjalistyczny lifting szyi i podbródka nazywany liftingiem Nefretete polega na wymodelowaniu botoksem dolnej części twarzy i szyi. Dzięki zabiegowi z toksyną botulinową możemy lekko wymodelować kształt twarzy. Zabieg pozwala nam na optyczne wyszczuplenie twarzy oraz wygładzenie bruzd na szyi. Botoks jest podawany bezpośrednio we włókna platyzmy, relaksuje mięśnie obniżacza kącików ust. Powoduje to wygładzenie zmarszczek, uniesienie kącików ust i poprawienie zarysu żuchwy.

Czym jest botoks?

Toksyna botulinowa typu A, to neurotoksyna, którą zdobywa się z wyizolowanych oczyszczonych bakterii Clostridium botulinum. Zwana potocznie botoksem zaczęła pojawiać się już w latach 70. Obecnie ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie i zabiegach estetycznych. Botoks został poddany dokładnemu badaniu i weryfikacji bezpieczeństwa, dlatego ma status leku. Zabiegi z użyciem leków powinny być wykonywane wyłącznie przez przeszkolonych lekarzy.

O tym, co należy wiedzieć przed zabiegiem z użyciem botoksu przeczytasz we wpisie: https://derm-estetyka.pl/botoks-co-nalezy-wiedziec-przed-zabiegiem.html/, gdzie wytłumaczono, dla kogo dedykowane są tego rodzaju zabiegi.

Objawami starzenia dolnej części twarzy są:

Zmniejszenie zarysu żuchwy, zauważalne tzw. „chomiki”, zanik gęstości skóry

Natomiast objawami starzenia szyi są:

Zmarszczki, wiotkość oraz tzw. sznury szyjne

Jakie dodatkowe korzyści daje nam lifting twarzy i szyi?

Nefretete Lift, czyli lifting twarzy bez skalpela, nie tylko poprawia kształt twarzy, ale również ma zastosowanie w leczeniu bruksizmu. Bruksizm powoduje, że szczęka staje się męska, czyli bardziej masywna.

W jakich wskazaniach zastosujemy lifting szyi i podbródka?

– bruksizm

– słabo zarysowana linia żuchwy

– męsko zarysowana szczęka

– masywna, dolna część twarzy

Lifting Nefretete – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania liftingu twarzy i szyi są: zaburzenia nerwowo-mięśniowe, alergia na botoks, przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych, ciąża, karmienie piersią infekcje skóry, zaburzenia psychiczne.

Lifting szyi i podbródka Gdynia – umów się na konsultację!

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.