• Gabinet medycyny estetycznej Gdańsk, Gdynia

    Gabinet medycyny estetycznej Gdańsk, Gdynia

  • Botox Gdańsk, Gdynia

    Botox Gdańsk, Gdynia

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna, Chirurgia plastyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

POWIĘKSZANIE, NAWILŻANIE UST, UNOSZENIE KĄCIKÓW

afterPowiększanie, nawilżanie  ust kwasem hialuronowym - Gabinet Gdynia

 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?

Dla każdej kobiety i mężczyzny, którzy zauważają utratę objętości, intensywności koloru, nawilżenia i napięcia czerwieni ust. Gdy grubość warg zmniejsza się, dając efekt „znikania” ust. Pojawiają się nawet zmarszczki na ich powierzchni. Bez makijażu stają się mniej widoczne. Mięśnie mimiczne odpowiedzialne za uśmiech wiotczeją i nie są w stanie utrzymać opadających kącików ust w ich „młodzieńczej” pozycji. Ponadto opadająca skóra policzków zaczyna tworzyć fałd powyżej kącików ust, jeszcze bardziej podkreślając ten efekt. Czasami na tym etapie przewaga sił zaczyna być po stronie mięśni odpowiedzialnych za opadanie kącików ust. Wtedy są one dodatkowo stale pociągane w dół. Daje to efekt smutnych ust. Jest to idealny moment, by przywrócić im młodzieńczy wygląd.

Jakiego mogę spodziewać się efektu po powiększeniu ust kwasem hialuronowym? W jakim czasie?

Po powiększeniu ust kwasem hialuronowym, usta stają się większe, czerwień ust jest uwypuklona, ujędrniona, bez zmarszczek. Widać wyraźnie poprawę nawilżenia i kolorytu ust. Poprawia się również jędrność i nawilżenie skóry wokół ust. 

Po zabiegu zagłębienia tuż poniżej kącików ust „wypełniają” się i lekko podnoszą kąciki, jak podpora. Zmniejsza się zagłębienie skóry w tych miejscach i same kąciki ustawiają się w bardziej poziomej pozycji. Ponieważ kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, zazwyczaj kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Pacjentki , którym zależy na bardzo dyskretnym powiększeniu ust kwasem hialuronowym powinny zgłosić swoje oczekiwania lekarzowi przed zabiegiem, zastosuje on wówczas odpowiedni preparat kwasu hialuronowego, który głównie nawilży usta, niż je powiększy. Nawilżanie ust kwasem hialuronowym daje natychmiastowy efekt i utrzymuje się przynajmniej 6 miesięcy. Usta nawilżone kwasem hialuronowym wydają się jędrne i soczyste.

Na czym polega powiększanie ust kwasem hialuronowym? Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg polega na wstrzykiwaniu w czerwień ust odpowiedniego preparatu kwasu hialuronowego. Podaje się go zazwyczaj przy użyciu igły, pozostawiając małe depozyty preparatu. Albo za pomocą cieniutkiej kaniuli z jednego wkłucia przy każdym kąciku ust, rozprowadzając preparat równomiernie w górnej i dolnej wardze. Na końcu wykonywany jest masaż skóry w celu równomiernego ułożenia preparatu.

Podczas podnoszenia kącików ust kwasem hialuronowym, specjalista wstrzykuje do skóry w okolicy kącików ust preparat kwasu hialuronowego. Preparat musi zostać podany w miejscu zagłębienia skóry pod kącikami ust oraz dodatkowo równolegle tuż obok kącików. Do wstrzyknięć stosowane są zarówno igły, jak i cieniutkie kaniule. Pod kącikami ust preparat rozprowadzany jest liniowo kilkoma wstrzyknięciami pod różnym kątem w płaszczyźnie równoległej do skóry, tak by stworzyć sieć liniowych depozytów, które będą rusztowaniem podtrzymującym opadające kąciki. Po zakończeniu iniekcji preparat zawsze musi być przez lekarza rozmasowany w skórze.

Bezpośrednio po zabiegu skóra w miejscu poddanym terapii jest zaczerwieniona, lekko opuchnięta i bolesna przy ucisku. Czasami dotykając tego obszaru, odczuwamy stwardnienie skóry, z powodu obecności świeżo podanego preparatu i obrzęku skóry. Wszystkie te dolegliwości stopniowo ustępują w ciągu kilku dni. Przeciwskazania do zabiegu: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu, szczególnie kwas hialuronowy, choroba autoimmunologiczna w wywiadzie, skłonność do tworzenia przerośniętych blizn, obecność na skórze ognisk zakażonych bakteriami, aktywna infekcja wirusem opryszczki, kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszej skóry. Wytwarzany jest w skórze przez fibroblasty, które stanowią główną populację komórek budujących naszą skórę. Kwas hialuronowy znajduje się w skórze w przestrzeni międzykomórkowej, gdzie stanowi idealne środowisko do życia wszystkich komórek skóry. Jego rola polega również na stymulacji produkcji włókien kolagenowych przez fibroblasty oraz na ochronie wszystkich elementów skóry przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Kwas hialuronowy ma silne właściwości higroskopijne, czyli potrafi wiązać bardzo duże ilości wody, stanowiąc idealny środek nawilżający. W procesie starzenia tracimy jednak młodzieńczy rezerwuar kwasu hialuronowego. Przez to słabiej funkcjonują same fibroblasty, wytwarzając coraz mniej włókien kolagenowych. Nasilający się proces utraty kwasu hialuronowego w skórze doprowadza do jej zwiotczenia i poddawania się sile grawitacji. Podając w iniekcji naturalny kwas hialuronowy możemy zatrzymać i odwrócić ten proces, przywracając skórze młodzieńcze właściwości.  

Jak długo utrzymuje się efekt powiększania ust kwasem hialuronowym?

Efekt zazwyczaj utrzymuje się 9-12 miesięcy. Decyduje o tym wiek pacjenta, rodzaj zastosowanego preparatu (trwalsze są preparaty o większym stopniu usieciowania ) oraz tryb życia i ogólna kondycja pacjenta. Zabieg nawilżania ust kwasem hialuronowym utrzymuje się nieco krócej, około 6 miesiecy. Palenie papierosów, częste korzystanie z sauny, solarium bardzo przyspiesza utratę uzyskanego efektu.

Jak często należy powtarzać powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Zabieg należy powtarzać w zależności od czasu utrzymywania się satysfakcjonującego efektu, co 9 - 12 miesięcy. Zazwyczaj kolejne zabiegi wymagają już mniejszych objętości preparatu, gdyż na znacznie dłużej pozostaje efekt restrukturyzacji skóry, uzyskany dzięki zwiększeniu ilości kolagenu w skórze poddanej terapii.

Jaki jest koszt powiększania ust kwasem hialuronowym?

Cena dotyczy podania preparatu na bazie kwasu hialuronowego dedykowanemu ustom.

Zapraszamy wszystkich pacjentów z okolicy Gdańska, Gdyni i Sopotu.

 

0
0
0
s2sdefault