• Gabinet medycyny estetycznej Gdańsk, Gdynia

    Gabinet medycyny estetycznej Gdańsk, Gdynia

  • Botox Gdańsk, Gdynia

    Botox Gdańsk, Gdynia

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna, Chirurgia plastyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

LIFTING TWARZY, SZYI


Lifting twarzy - Gabinet Gdynia, Sopot, Gdańsk

Na czym polega lifting twarzy?

Lifting twarzy polega na naciągnięciu i wygładzeniu skóry twarzy  oraz szyi, redukując bruzdy, zmarszczki, poprawiając owal twarzy oraz jego kontury.
Chirurg plastyk prowadzi cięcie w okolicach skroni, przed małżowiną uszną, poza uchem, w okolicach obszaru owłosionego, usuwając nadmiar skóry, tkanki mięśniowej oraz tłuszczowej.  Cięcia przeprowadzane są w taki sposób, aby były jak najmniej widoczne.
W przypadku liftingu mięśnia szerokiego szyi – platysmy możemy napiąć zwiotczałe mięśnie szyi oraz żuchwy. Podczas zabiegu mięsień ten jest zszywany, a nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej usuwany. Niektórzy pacjenci decydują się na tzw. mini lifting twarzy, podczas którego napinane zostają fałdy nosowo-wargowe, opadające policzki, dolna część twarzy, czyli tzw. chomiki. Poprawie ulega owal twarzy. Zabieg przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Czas jego trwania to 3 godziny.

Czy efekt zabiegu nie będzie przerysowany?

Aby efekt zabiegu był jak najbardziej naturalny, rekomendowany jest zabieg łączony, tzn. lifting wraz z przeszczepem własnej tkanki tłuszczowej. Dzięki liftingowi naciągana jest zwiotczała skóra, natomiast przeszczepione komórki tłuszczowe modelują utraconą z wiekiem podściółkę tłuszczową, nadając twarzy po zabiegu bardzo naturalny wygląd.

Tkanka tłuszczowa pobierana jest najczęściej z okolic brzucha, odpowiednio przygotowywana i wstrzykiwana za pomocą mikrokaniul.

Jak należy przygotować się do operacji?

Przed zabiegiem należy wykonać następujące badania krwi: morfologia, INR, APTT, Anty-HCV, Ag-HBS.
Miesiąc przed zabiegiem należy rzucić palenie papierosów, dwa tygodnie przed zabiegiem nie można zażywać Aspiryny ani jej pochodnych.

Jak przebiega rekonwalescencja po mini - liftingu twarzy ?

Po zabiegu mini-lift w znieczuleniu miejscowym pacjent bezpośrednio po operacji wraca do domu. Najczęściej dwa dni później następuje wizyta kontrolna, gdzie duży opatrunek jest zamieniany na specjalną opaskę liftingującą. W celu prawidłowego procesu gojenia, opaska powinna być noszona w ciągu dnia i nocy przez okres dwóch-trzech tygodni.

Zdjęcie pierwszych szwów  następuje w 7 dobie. Po zabiegu twarz jest opuchnięta i zasiniona, co jest jak najbardziej normalnym stanem, objawy te stopniowo zanikają w kolejnych dniach. Obrzęk z każdej strony może być Pacjenci  przynajmniej przez miesiąc czasu od przeprowadzonej operacji nie mogą uprawiać intensywnych sportów.
Całkowity proces gojenia trwa około miesiąca. Końcowy efekt zabiegu oceniany jest po trzech miesiącach od zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do liftingu twarzy?

Zaburzenia krzepliwości, nieregulowane nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, ciąża, palenie papierosów, zaburzenia lękowe, nierealne oczekiwania.

Jaka jest cena  zabiegu?

Mini Lifting dolnej części twarzy - 5600zł-7000 zł.

Mini Lift plus przeszczep tłuszczu 9100-1010 zł.
Pełen lifting - 9900-10900 zł

0
0
0
s2sdefault