Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Podwójny podbródek – usuwanie – liposukcja

Podwójny podbródek

Podwojny podbrodek - liposukcjaPodbródek, jest miejscem znajdującym tuż pod samą brodą. Uwarunkowania genetyczne niektórych, nawet szczupłych osób sprzyjają tworzeniu się drugiego podbródka.

Podwójny podbródek częściej będzie pojawiał się u osób otyłych i starszych, jednak bywa on również zmorą młodych, zdrowych i szczupłych osób. Pomimo odchudzania, ćwiczeń na tzw.drugi podbródek pacjenci często narzekają na ten mankament urody. Pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej w jednym, konkretnym miejscu bywa często niemożliwe. Warto wówczas zdecydować się na specjalistyczne zabiegu z zakresu medycyny estetycznej.

Przyczyny powstawania drugiego podbródka?

  1. Uwarunkowania genetyczne dziedziczone po rodzicach, dziadkach. Zdarza się, że młoda, szczupła kobieta posiada zgromadzoną w nadmiarze tkankę tłuszczową jedynie w okolicach podbródka, która przypomina formę wałeczka
  2. Wady postawy: garbienie się a w konsekwencji wiotczenie mięśni okolic podbródka
  3. Spanie na wysokiej poduszce, utrzymywanie stale pochylonej głowy, np.u osób pochylonych stale nad telefonem
  4. Nieodpowiednia dieta a w konsekwencji nadwaga
  5. Brak ruchu i ćwiczeń podtrzymujących mięśnie szyi i podbródka

Podwójny podbródek – metody usuwania

Usuwanie podwojnego podbrodka w Derm Estetyka GdyniaRynek medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej oferuję szereg zabiegów usuwających drugi podbródek. Jednak niewiele z nich daje szybkie i skuteczne rezultaty.

Drugi podbródek – liposukcja podbródka

Liposukcja podbródka jest najskuteczniejszą metodą na jego likwidację. Wielu pacjentów liposukcja kojarzy się z bardzo rozległym zabiegiem, znieczuleniem ogólnym, bólem i długą rekonwalescencją. NIc bardziej mylnego. Liposukcję podbródka przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, bardzo cienką kaniulą, czyli tępo zakończoną, bezpieczną igłą. Więcej na temat liposukcji znajdziesz w artykule poświęconym zabiegowi.

Liposukcja podbródka – na czym polega?

Liposukcja podbródka rozpoczyna się od rysunku, który to wykonuje lekarz odpowiedzialny za zabieg. Zaznacza on w ten sposób  rejon objęty zabiegiem. Często poza samym podbródkiem, poddaje się liposukcji tzw.”chomiki”, konturując w te sposób linię żuchwy pacjentki.

Następnie znieczula miejsce wprowadzenie kaniuli za pomocą zastrzyku ze środkiem znieczulającym.  Wykonuje maleńkie nacięcie, około 5mm i wpuszcza za pomocą kaniuli w podbródek oraz „chomiki” specjalnie przygotowany płyn. Rolą płynu jest rozpuszczenie znajdującej się podskórnie tkanki tłuszczowej. Po około 20-30 minutach przystępuje do odessania tkanki tłuszczowej. 

Liposukcja podbródka oraz chomików – efekty?

Po zabiegu liposukcji podbródka szyja staje się smuklejsza i ładniejsza, a linia żuchwy lepiej podkreślona. Liposukcja jest zabiegiem jednorazowym, gwarantującym szybkie i trwałe efekty. Jeśli nagle nie przytyjemy kilkudziesięciu kilogramów, drugi podbródek nie powinien się już pojawić.

Liposukcja drugiego podbródka – zalecenia po zabiegu

Po zabiegu liposukcji drugiego podbródka pacjent powinien nosić opaskę liftingującą przez 2 tygodnie. Noszenie opaski umożliwia połączenie skóry z tkankami podskórnymi i efekt liftingujący podbródka a także chomików.  Efekt widoczny jest po około 6 dniach, ostateczny do kilku tygodni po całkowitym zniknięciu obrzęków.

Liposukcja podbródka – cena?

Czytaj cennik

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.