Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Plastyka ud – operacja

Plastykę ud wykonujemy w momencie, gdy samo odessanie tkanki tłuszczowej nie przynosi wymaganych efektów, ze względu na bardzo duży nadmiar skóry lub małą elastyczność. Najczęściej ten problem dotyczy wewnętrznego pół obwodu ud, ponieważ tam jest najwięcej luźnej i obwisłej skóry.

Wyróżniamy 2 podstawowe sposoby wykonywania zabiegu w zależności od umiejscowienia blizny :

• Blizna położona powyżej linii pachwin

Blizna jest łatwa do ukrycia pod wysoko wyciętej bieliźnie czy pod strojem kąpielowym.

Zaletą tej metody jest możliwość wykonania jej jednocześnie z plastyką brzucha, pośladków oraz podczas jednego zabiegu jeszcze powiększyć pośladki za pomocą wkładek sylikonowych. W taki sposób możemy poprawić całą sylwetkę ciała.

• Blizna znajduje się wzdłuż wewnętrznej powierzchni uda i w pachwinie

Tej metody już praktycznie się nie stosuje z uwagi na to, że blizna jest widoczna po założeniu krótkich spódniczek czy sukienek. Natomiast plusem tej metody jest możliwość wykonania jednocześnie korekcji kształtu kolan.

Jakie są korzyści plastyki ud?

Operacja plastyki ud ma zadanie napiąć i usunąć nadmiar luźnej skóry, tkanki tłuszczowej oraz poprawić ogólny kształt ud.

Jak przygotować się do zabiegu plastyki ud?

Przed zabiegiem pacjent wykonuje zalecone badania, do których należą; doppler kończyn, czasami limfoscyntygrafia, ekg, rtg klatki piersiowej, morfologię, INR, APTT, elektrolity, kreatynina, mocznik, badanie ogólne moczu, glukoza, Antygen-HBS, Anty-HCV, TSH, FT3, Ft4 ( w przypadku chorób tarczycy). W przypadku pacjentów palących, koniecznie jest zaprzestanie palenia, przynajmniej 3 miesiące przed planowaną operacją.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu plastyki ud?

Przeciwskazaniami do zabiegu plastyki ud są m.in. zaburzenia krzepnięcia krwi, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, stany zapalne skóry.

Ile trwa operacja plastyki ud?

Czas zabiegu to ok. 2-4 godzin. Zabieg jest najczęściej przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.

Jak wygląda rekonwalescencja po plastyce ud?

Podczas operacji pod skórą zostają założone dreny, które odpowiadają za odprowadzanie krwi i chłonki. Z tego powodu przez kilka dni pacjent może obserwować sączenie wydzielin, co jest rzeczą jak najbardziej normalną. Przez pierwszą dobę od zabiegu pacjent powinien leżeć. Kolejnego dnia zaś rozpocząć spacery.

Szwy są ściągane po ok. 10 dniach. Do 2 tygodni schodzi obrzęk i zasinienia, a na doskwierający ból można zażywać tabletki przeciwbólowe. Po około 2-3 tygodniach od zabiegu, można już wrócić do pełnej aktywności, a po około 4-6 tygodniach do sportu.

Jakie są efekty plastyki ud ?

Po całkowitym wygojeniu uda są smukłe i kształtne, co powoduje lepsze samopoczucie oraz poprawę samooceny pacjenta.

Zadzwoń i umów się na wizytę plastyki ud! ☎ (+48) 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.