• Gabinet medycyny estetycznej Gdańsk, Gdynia

    Gabinet medycyny estetycznej Gdańsk, Gdynia

  • Botox Gdańsk, Gdynia

    Botox Gdańsk, Gdynia

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna, Chirurgia plastyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

USUWANIE ZMIAN SKÓRNYCH

Jakie zmiany skórne nadają się do usunięcia?

Włókniaki

Są to łagodne nowotwory wywodzące się z elementów tkanki łącznej skóry właściwej. Może lokalizować się w różnych miejscach. Często stanowi defekt kosmetyczny lub funkcjonalny (np. włókniaki powiek).

Tłuszczaki

Są to Łagodne nowotwory wywodzące się z elementów tkanki łącznej skóry właściwej. Najczęściej są wynikiem ogniskowych przerostów komórek tkanki tłuszczowej. Tłuszczaki są miękkie w dotyku, czasami przesuwalne i ogólnie bezbolesne. Rosną bardzo wolno. Większość tłuszczaków jest mała, ale mogą wzrosnąć do rozmiarów ponad 6 cm. Tłuszczaki rzadko bywają zmianami złośliwymi, częściej stanowią typowy defekt kosmetyczny, jednak istnieje ryzyko ich przemiany w mięsaka.

usuwanie kaszaków tłuszczaków - gdynia, gdańsk, sopot

Znamiona

Łagodne nowotwory skóry, z reguły o charakterze wrodzonym (choć mogą ujawniać się w różnym okresie życia), zawierające barwnik (melaninę). Sporadycznie mogą stać się punktem wyjścia czerniaka skóry (np. jako efekt przewlekłego drażnienia). Niektóre znamiona, z uwagi na defekty kosmetyczne lub podejrzenie przemiany nowotworowej, stanowią wskazanie do usunięcia chirurgicznego i badania histopatologicznego zmiany.

 

usuwanie pieprzyków - gdynia, gdańsk, sopot

 

Kaszaki

To Łagodne, powoli rosnące guzy o charakterze torbieli, wypełnione masami rogowymi i łojowymi, a także zawierające elementy mieszków włosowych. Często umiejscawia się na twarzy, okolicy owłosionej skóry głowy lub za uchem. W przypadku infekcji kaszaka istnieje ryzyko wytworzenia ropnia.

Kaszaki, tłuszczaki, znamiona, brodawki - w jaki sposób przeprowadzane są zabiegi ?

Większość zabiegów wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu są one z reguły niebolesne. Po wycięciu można wykonać ewentualną plastykę skóry (np. płatową, przeszczep) oraz zakłada odpowiednie szwy  i opatrunek. Szwy (jeżeli są niewchłanialne) usuwa się w granicach 5-14 doby, w zależności od potrzeby.

Czy mogę być pewien(a), że moja zmiana skórna jest niezłośliwa?

Każda zmiana wycięta ze skóry lub tkanki podskórnej powinna zostać zbadana przez histopatologa. Każdy rodzaj wyciętej zmiany posiada specyficzną dla siebie budowę histologiczną (rodzaj i układ komórek). Pozwala to na odróżnienie od siebie np. brodawki od włókniaka albo znamienia barwnikowego od czerniaka złośliwego. Ma to decydujące znaczenie przy podejmowaniu decyzji o dalszym postępowaniu z chorym. Badanie histopatologiczne daje również odpowiedź, czy zmiana chorobowa została usunięta z marginesem zdrowych tkanek, czyli w całości. Podczas zabiegu chirurg pobiera tkankę do badania histopatologicznego. Ocena histopatologicznej wyciętej zmiany następuje średnio po 2-3 tygodniach po zabiegu, o czym informujemy Państwa telefonicznie.

Czy możliwa jest wstępna konsultacja przez e-mail?

Jest to idealny sposób do wstępnej diagnozy. Wystarczy pod adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. załączyć zdjęcia zmian z prośbą o konsultację. Konsultacje drogą e-mailową są  bezpłatne. Opinia najczęściej w ciągu 24-48 godzin jest odsyłana do pacjenta.

Zmiany skórne usuwanie cena ?

Usunięcie małej zmiany skórnej - od 600zł. Usunięcie każdej następnej zmiany - 200zł. Badanie histopatologiczne-50zł.

0
0
0
s2sdefault