Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Blefaroplastyka – obawy pacjentów

Czego najczęściej obawiają się pacjenci, którzy rozważają blefaroplastykę ?

Blefaroplastyka powiek, znana również jako operacja powiek, to chirurgiczny zabieg, który ma na celu poprawę wyglądu powiek. Procedura ta może być wykonana zarówno na powiekach górnych, jak i dolnych. Podczas blefaroplastyki powiek górnych chirurg usuwa nadmiar skóry, tłuszczu i/lub mięśni z okolicy powiek, aby poprawić ich wygląd. Zabieg ten może być wykonany w przypadku występowania opadających powiek, worków pod oczami lub nadmiaru skóry, które mogą sprawiać, że spojrzenie wydaje się zmęczone lub starsze. Blefaroplastyka powiek dolnych jest często wykonywana w celu redukcji worków pod oczami, usuwania nadmiaru skóry lub korekcji opadających powiek dolnych. Zabieg blefaroplastyki powiek powinien być przeprowadzany przez wykwalifikowanego chirurga i zazwyczaj wymaga miejscowej lub ogólnej anestezji. Chirurg wykonuje niewielkie nacięcia w naturalnych fałdach powiek, aby ukryć ewentualne blizny. Następnie usuwa nadmiar skóry, tłuszczu i tkanki, a następnie zamyka nacięcia za pomocą drobnych szwów.

O najczęstszych obawach pacjentów pisze Medical Manager Magdalena Czwartek, Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku, wydziału Farmaceutycznego oraz Studiów Podyplomowych wydziału Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu – Kosmetologia Bioestetyczna w Gdańsku.

Czy nie dostanę infekcji po zabiegu?

Do korekty powiek kwalifikujemy zdrowych pacjentów. Pacjent z chorobami przewlekłymi musi być w stanie stabilnym. Przed zabiegiem pacjent wykonuje badania laboratoryjne, które wskazują w jakiej kondycji jest organizm. Jeśli mamy do czynienia z  procesem zapalnym, np. niewyleczonymi zębami, infekcjami, osoba zainteresowana plastyką powiek musi w pierwszej kolejności wyleczyć stan zapalny. Zapobiegamy w ten sposób ewentualnych powikłaniom. Zabieg jest przeprowadzany z zachowaniem standardów jałowego pola operacyjnego. Ryzyko infekcji przy zachowaniu w/wymienionych procedur jest naprawdę niewielkie. 

Czy nie zostanie mi wycięta zbyt duża ilośc skóry i nie będę mogła zamknąć oka?

W Derm-Estetyka pracują doświadczeni specjaliści, którzy wykonali setki zabiegów operacyjnych plastyki powiek. Przed korektą powiek dokonują precyzyjnych pomiarów oraz rysunku pola wycięcia, tak aby usunąć właściwą ilość zwiotczałej skóry. Podczas rekonwalescencji i pojawiającego się obrzęku przez pierwsze dni od zabiegu może nastąpić przejściowa niedomykalność powiek. Jest to zjawisko normalne i przemijające. Zalecamy wtedy pacjentom odpowiednie krople.

Czy nie będę miała uszkodzonego wzroku, przecież zabieg jest przeprowadzany „na oku”?

Zabieg nie jest przeprowadzany na oku, a jedynie na powiece. Nie ma to związku ze wzrokiem. Operator nie wykonuje żadnych cięć na gałce ocznej. Pacjenci mylnie oceniają sytuację ponieważ powieka osłania gałkę oczną i uważają, że jest to również narząd wzroku.

Boję się, że będę miała brzydką bliznę na powiece?

Blizny na powiekach goją się zazwyczaj bardzo dobrze. Cięcie prowadzone jest w załamaniu powieki, a więc staje się praktycznie niezauważalne dla otoczenia. Przez pierwsze tygodnie blizna jest w kolorze różowo-czerwonym, następnie przybiera biały kolor. Nikt z otoczenia nie jest w stanie stwierdzić, że miał miejsce zabieg operacyjny. Pacjenci otrzymują zalecenia jak pielęgnować właściwie bliznę. Główną rolę odgrywa tutaj czas. Oczywiście można wykonywać po trzech tygodniach od operacji delikatny masaż blizny, pilnując, aby nie rozciągnąć blizny. W międzyczasie gdy blizna jest jeszcze różowa, panie mogą zastosować korygujący makijaż powiek.

Czy nie zrobi mi się bliznowiec?

Bliznowce praktycznie nie pojawiają się w takich miejscach jak powieki. Podczas kwalifikacji do zabiegu przeprowadzamy wywiad również w kierunku blizn przerostowych, nazywanych bliznowcami. Bliznowce mogą pojawić się na uszach, plecach, klatce piersiowej. 

Blizna po zabiegu kształtuje się do kilku miesięcy, to znaczy zmienia swój kolor, może ulegać zgrubieniu, mogą pojawić się kaszaki, zwłaszcza u osób z tłustą skórą. Jednak to nie są bliznowce. Odpowiednia pielęgnacja pomaga poradzić sobie z ewentualnymi niedogodnościami.

Czy będę widziała po zabiegu?

Pacjencji wychodzą po zabiegu ze sterylnymi plasterkami na powiekach i jak najbardziej widzą.

Chcesz porozmawiać z naszym specjalistą na temat blefaroplastyki?

Umów wizytę

Gdynia ul. Batorego 7/35
Zadzwoń i umów się na wizytę
Tel: (+48)500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.