Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Korekta brody w gabinecie medycyny estetycznej

Dlaczego wygląd brody jest taki ważny? Dlaczego jej kształt i proporcje są tak istotne w odbiorze naszego wizerunku? 

Cofnięta broda, zabieg Derm-Estetyka GdyniaOceniając twarze intuicyjnie szukamy symetrii oraz proporcji. W obrębie twarzy możemy wydzielić piętro górne, piętro środkowe oraz piętro dolne. Zazwyczaj w twarzach postrzeganych jako piękne wysokości tych pięter są do siebie zbliżone. Dlatego właśnie broda wpływa na proporcje dolnej 1/3 części twarzy i tym samym na proporcje całej twarzy. Co więcej, również szerokość brody jest istotna. U mężczyzn broda zazwyczaj jest szersza, kanciasta a jej szerokość za zwyczaj odzwierciedla szerokość szpary ust. U kobiet broda ma mniejszą szerokość, odpowiadającą odległości między skrzydełkami nosa oraz bardziej łagodny półokrągły zarys. Zatem broda z jednej strony wpływa na percepcję proporcji twarzy, z drugiej jest elementem dymorfizmu płciowego. 

Z czego wynika problem z wyglądem brody? 

Najczęściej wynika z wad budowy twarzoczaszki, czyli podparcia kostnego. Możemy mieć do czynienia z mikrognacją, czyli niedostatecznie wykształconą żuchwą bądź retrognacją – jej nieprawidłowym przesunięciem ku tyłowi. Tym zaburzeniom w obrębie kośćca często towarzyszy nadmierne napięcie mięśni brody, głównie mięśnia bródkowego a z czasem dołączają również: nadmierna aktywność mięśni obniżających kąciki ust czy platyzmy. Niekiedy problem cofniętej brody może potęgować podwójny podbródek. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule https://derm-estetyka.pl/podwojny-podbrodek-usuwanie-liposukcja.html/

Co można zrobić z cofniętą bródką? 

W przypadku znacznego cofnięcia brody  wskazana jest konsultacja chirurga szczękowo–twarzowego i rozważenie możliwości korekcji chirurgicznej i dodatkowo leczenia ortodontycznego. W przypadkach łagodniejszego cofnięcia brody warto wziąć pod uwagę możliwość korekcji kwasem hialuronowym. Możemy skorygować długość brody, jej projekcję ku przodowi, a w niektórych przypadkach również jednoczasowo skorygować tak zwane linie marionetki. 

O czym należy pamiętać przy zabiegu korekty brody w gabinecie medycyny estetycznej? 

Przede wszystkim od jakości produktu bo to podstawa. Kluczowe jest to, aby produkty były przebadane klinicznie, miały rejestrację do podawania w konkretnych wskazaniach. Innych produktów możemy użyć gdy przy dobrym pokryciu tkankami miękkimi potrzebujemy skorygować jedynie podparcie kostne wówczas potrzeba produktu, który będzie się zachowywał jak implant, miał bardzo wysoką zdolność unoszenia tkanek i nie będzie ulegał integracji z otaczającymi tkankami miękkimi. Ale gdy poza deficytem podpory kostnej mamy także „ słabe ” pokrycie tkankowe, ubytek objętości tkanek miękkich warto sięgnąć po produkt, który z jednej strony będzie trwały i będzie dawał dobre podparcie, unoszenie tkanek , a z drugiej jednak strony będzie miał zdolność integracji z otaczającymi tkankami by nadać łagodne, naturalne kształty dolnej 1/3 twarzy.

Czy zabieg korekty cofnięte brody jest dla każdego? 

Jak każdy zabieg istnieją przeciwskazania do zabiegu korekcji brody kwasem hialuronowym. Należą do nich np. infekcje w obrębie pola zabiegowego, układowe choroby tkanki łącznej czy aktywne stany zapalne w obrębie jamy ustnej stanowią przeciwskazania do zabiegu. Sam zabieg korekcji brody kwasem hialuronowym jest zazwyczaj bardzo dobrze tolerowany, gdyż produkt zawiera lidokainę a dodatkowo nie wyłącza pacjenta z normalnego funkcjonowania. Choć faktycznie może się zdarzyć, że w zaawansowanych przypadkach cofnięcia brody, z wtórnym silnym napięciem okolicznych mięśni i niedostatecznym pokryciem tkankowym może wiązać się to z dyskomfortem, zwłaszcza podczas przechodzenia kaniulą ponad mięśniami. Z tego powodu pacjent może wymagać dodatkowego znieczulenia stomatologicznego.

Zadzwoń i umów się na wizytę!

☎ (+48) 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.