Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Laryngolog Gdynia

Kim jest laryngolog?

Laryngologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką schorzeń związanych z układem oddechowym i głosowym. Laryngolog specjalizuje się w badaniu, diagnozowaniu i leczeniu problemów z krtanią, gardłem, strunami głosowymi, nosogardzieli oraz uchem środkowym.

Typowe schorzenia, z którymi związana jest laryngologia, to zapalenia krtani, gardła, choroby strun głosowych, zaburzenia głosu, problemy z uchem środkowym czy też niektóre schorzenia związane z przewodami nosowymi. Laryngolodzy wykonują także różne procedury diagnostyczne, takie jak laryngoskopia czy endoskopia nosa i gardła.

W skrócie, laryngologia zajmuje się szerokim spektrum problemów związanych z układem oddechowym i głosowym, starając się diagnozować i leczyć różnorodne schorzenia w tych obszarach.

Laryngolog GdyniaOtolaryngolog, znany także jako laryngolog, to lekarz specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu schorzeń związanych z uszami, nosem, gardłem (laryngologią) oraz strukturami zlokalizowanymi wokół głowy i szyi. Skrótowa nazwa „otorinolaryngolog” pochodzi od greckich słów: „oto” (dotyczące ucha), „rhino” (dotyczące nosa) i „laryngo” (dotyczące krtani).

Otolaryngolog zajmuje się szerokim zakresem problemów, takich jak infekcje ucha, przewlekłe zapalenie zatok, schorzenia strun głosowych, problemy z równowagą, zabiegi chirurgiczne w obrębie głowy i szyi, a także różne inne schorzenia związane z obszarem głowy i szyi.


Otolaryngologia
to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką schorzeń związanych z uszami, nosem, gardłem oraz strukturami zlokalizowanymi wokół głowy i szyi. Otolaryngolodzy, zwani również laryngologami, specjalizują się w różnorodnych problemach związanych z tym obszarem.

Konkretnie otolaryngologia obejmuje:

 1. Uszy (Oto-): Diagnostykę i leczenie schorzeń uszu, takich jak infekcje ucha, utraty słuchu, szumy w uszach czy zaburzenia równowagi.
 2. Nos (Rino-): Zajmuje się chorobami nosa, zatok, alergiami, zaburzeniami węchu i oddychania przez nos.
 3. Gardło (Laryngo-): Diagnostyką i leczeniem schorzeń krtani, gardła, strun głosowych, problemów z głosem.
 4. Głowa i Szyja: Chirurgią głowy i szyi, która obejmuje usuwanie guzów, zmiany nowotworowe, operacje plastyczne, a także leczenie schorzeń ślinianek.

 

Czym zajmuje się laryngolog w Derm-Estetyka?

Laryngolog w Gdyni, w Derm-Estetyka specjalizuje się m.in. w laryngologicznych procedurach chirurgicznych, które mają na celu leczenie schorzeń związanych z gardłem, nosem oraz uszami. Te operacje mogą być wykonywane w celu poprawy funkcji, usuwania zniekształceń, naprawy uszkodzeń lub złagodzenia objawów różnych schorzeń.

 

Septoplastyka nosa – operacja przegrody nosa

To chirurgiczna procedura znana również jako korekta przegrody nosowej. Przegroda nosowa jest wykonana z chrząstki i kości, a jej nieprawidłowe ukształtowanie lub przemieszczenie może prowadzić do różnych problemów związanych z oddychaniem przez nos. Główne cele septoplastyki to:

 1. Poprawa przepływu powietrza: Usunięcie lub poprawa deformacji przegrody nosowej pomaga zwiększyć przewodnictwo nosa, co ułatwia oddychanie przez nos.
 2. Leczenie problemów zatokowych: Nieprawidłowości w przegrodzie nosowej mogą przyczyniać się do nawracających infekcji zatok lub utrudnienia odpływu wydzielin.
 3. Poprawa jakości snu: Dla niektórych osób korekta przegrody nosowej może poprawić jakość snu poprzez ułatwienie swobodnego oddychania.

 

Procedura septoplastyki może być wykonywana jako samodzielny zabieg lub w połączeniu z innymi procedurami, takimi jak rinoplastyka (chirurgia nosa) lub zabiegi zatokowe, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Po septoplastyce pacjenci zazwyczaj muszą przestrzegać określonych zaleceń w zakresie opieki pooperacyjnej, aby zapewnić prawidłowe gojenie się i uniknąć ewentualnych powikłań. Jeśli rozważasz septoplastykę, ważne jest skonsultowanie się z chirurgiem otolaryngologiem.

 

Operacje chrzęstne nosa

Często obejmują procedury mające na celu korektę struktury chrzęstnej nosa, zwanej przegrodą nosową, lub innych elementów nosa wykonanych z chrząstki. Te procedury mogą być wykonywane ze względu na estetyczne aspekty (np. rinoplastyka) lub w celu poprawy funkcji nosa, takiej jak poprawa oddychania przez nos poprzez septoplastykę.

 

Otoplastyka

Otoplastyka czyli korekta uszu to chirurgiczny zabieg mający na celu korektę kształtu lub pozycji uszu. Jest to procedura, która może być przeprowadzana z różnych powodów, zarówno ze względów estetycznych, jak i funkcjonalnych. Otoplastyka może być wykonywana zarówno u dzieci, jak i dorosłych.Główne cele otoplastyki to:

 1. Korekta uszu odstających: Zabieg ten jest często wykonywany w przypadku uszu, które wystają zbyt daleko od głowy. Otoplastyka pozwala na dostosowanie kształtu i pozycji uszu do bardziej estetycznej formy.
 2. Zmniejszenie rozmiaru uszu: W niektórych przypadkach pacjenci decydują się na zmniejszenie rozmiaru swoich uszu, aby dostosować je do proporcji twarzy.
 3. Poprawa proporcji i symetrii uszu: Otoplastyka może być stosowana w celu uzyskania bardziej harmonijnej proporcji i symetrii między uszami a resztą twarzy.
 4. Procedura otoplastyki zazwyczaj obejmuje usunięcie lub modelowanie chrząstki usznej, aby osiągnąć pożądany efekt. Po zabiegu pacjenci muszą przestrzegać określonych zaleceń w zakresie opieki pooperacyjnej, aby zapewnić prawidłowe gojenie się tkanek.

 

Leczenie chrapania

Odpowiednio szybka reakcja na problem z chrapaniem, pomaga uniknąć innych, poważnych problemów, np: nadciśnienia płucnego, nadciśnienia tętniczego, udarów, zaburzenia rytmu serca, niewydolności serca, choroby niedokrwiennej serca. Jeżeli pierwszy raz słyszysz, że chrapanie i bezdech senny można leczyć, poniżej wymieniamy metody do tego stosowane:

 • plastyka podniebienia miękkiego,
 • mukotomia – konchoplastyka  – plastyka małżowin nosowych dolnych
 • plastyka przegrody nosa
 • zmniejszenie – tonsilotomia) – lub całkowite wycięcie migdałków podniebiennych – tonsilektomia
 • usuwanie polipów nosa
 • plastyka nasady języka
 • plastyka nagłośni
 • redukcja masy ciała

 

Plastyka podniebienia miękkiego

Zabieg plastyki podniebienia najlepiej wykonać w krótkim znieczuleniu ogólnym dla komfortu pacjenta. Lekarz odpowiedzialny za zabieg nacina w dwóch miejscach podniebienie miękkie tuż przy języczku w sposób symetryczny, po czym skraca języczek odcinając jego dystalną część. Dzięki takiemu zabiegowi, języczek się zmniejsza, a podniebienie miękkie skraca. Zabieg ten poszerza gardło oraz usztywnia podniebienie miękkie, dzięki czemu pacjent może lepiej oddychać podczas snu, pozbywa się problemu chrapania oraz sprawia, że bezdech senny występuje dużo rzadziej.

Po zabiegu operacyjnym:

 • Hospitalizacja kilka godzin lub jeden dzień
 • Dzień po zabiegu obowiązuje zakaz spożywania pokarmów, a przez kolejne 5 – 7 dni powinno stosować się dietę papkowatą
 • Okres maksymalnego gojenia wynosi około 2 miesiące
 • 7 – 14 dni po zabiegu może występować uczucie dyskomfortu w gardle, połykaniu może towarzyszyć ból, a stopień chrapania może się nasilić. Jest to jednak związane z gojeniem i odczynowym obrzękiem tkanek podniebienia, który może wystąpić po zabiegu
 • W celu zniwelowania bądź zmniejszenia dolegliwości bólowych, pacjent może stosować powszechnie dostępne leki przeciwbólowe (paracetamol, ibuprofen, ketoprofen, itp.) lub gdy konieczne poprzez zażywanie leków na receptę, przepisanych przez lekarza

 

Plastyka małżowin nosowych dolnych

Wspominane wcześniej chrapanie można leczyć także przez plastykę małżowin nosowych dolnych. Są to uwypuklone części bocznej ściany jamy nosowej, zbudowane ze szkieletu kostnego i otoczone błoną śluzową. Małżowiny  nosowe dolne są mocno unaczynione, aby mieć możliwość oczyszczania, nawilżania i ogrzewania wdychanego powietrza. Infekcje, bądź alergie wywołane przez zanieczyszczenia i pyłki prowadzą do powstawania stanów zapalnych, a w konsekwencji – do przerostu małżowin nosowych. Popularny zabieg związany z ich zmniejszeniem nazywamy konchoplastyką. Poza wyżej wymienionym chrapaniem, zabieg ten polecany jest także w przypadku częstych infekcji górnych dróg oddechowych i bezdechów nocnych, które są wyjątkowo niebezpieczne, ponieważ niosą za sobą poważne konsekwencje, np. niedotlenienie organizmu, osłabiony węch, czy też uzależnienie od kropli do nosa.

Jeśli planujesz laryngologiczny zabieg chirurgiczny, umów wizytę z doświadczonym chirurgiem – laryngologiem.

Doktor Małgorzata Jurkiewicz – Łobodzińska ukończyła wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku. Specjalizuje się w Doktor Małgorzata Jurkiewicz-Łobodzińskaotolaryngologii, posiada w tym kierunku specjalizację I i II stopnia. Dr Małgorzata Jurkiewicz – Łobodzińska wiele lat zajmowała stanowisko zastępcy ordynatora w Szpitalu Miejskim w Gdyni. Wykonuje zabiegi chirurgiczne nosa, uszu, gardła, a także powiązanych z nimi narządów głowy oraz szyi.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów – Chirurgów Głowy i Szyi. Dodatkowo może pochwalić się zarówno krajowymi, jak i międzynarodowymi certyfikatami w zakresie: Chirurgii Nosa, Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Otolaryngologii, Chirurgii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej Małżowin Usznych, Onkologii Laryngologicznej, Chirurgii Plastycznej Twarzy.

Dr Małgorzatę Jurkiewicz – Łobodzińską wyróżnia sumienność, wysoka kultura osobista oraz łatwość w nawiązywaniu kontaktów. Mimo wielu lat doświadczenia ciągle podnosi swoje kwalifikacje, aby móc dzielić się swoją wiedzą z pacjentami.

Profesjonalizm, wieloletnie doświadczenie oraz ogromna pasja do wykonywanego zawodu pozwoliły dr Łobodzińskiej w 2019 roku uzyskać Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni dla Pracowników Ochrony Zdrowia.

Gdynia Śródmieście ul. Batorego 7/35
Zadzwoń i umów się na wizytę
Tel: (+48)500 430 484

 

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.