Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Operacja stulejki w Gdyni – Derm-Estetyka

Co to jest stulejka?

Leczenie stulejki w GdyniStulejka to niezwykle powszechne schorzenie polegające na nieprawidłowościach w budowie męskiego napletka. Równocześnie jest to poważny problem natury psychologiczno-społecznej, który powoduje zaburzenia wzwodu, kompleksy, niską samoocenę, a nawet problemy natury depresyjnej. Istotne jest tu, zatem szybkie diagnozowanie przyczyn schorzenia oraz zastosowanie odpowiedniego leczenia umożliwiające uniknięcie groźnych powikłań.

Stulejką (łac. phimosis) nazywamy zwężenie ujścia napletka utrudniające bądź uniemożliwiające jego zsunięcie z żołędzi prącia. O stulejce możemy mówić również wtedy, gdy ściągnięty w trakcie wzwodu napletek jest napięty i prowadzi do dolegliwości bólowych w trakcie współżycia. Szacuje się, że schorzenie to dotyczy nawet 12% nieobrzezanej populacji męskiej, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Jakie są rodzaje stulejki?

Wyróżniamy dwa rodzaje stulejki: wrodzoną oraz nabytą. Występowanie pierwszej z nich ma związek z uwarunkowaniami genetycznymi, z kolei stulejka nabyta jest następstwem urazów, niewłaściwej higieny krocza oraz pielęgnacji w wieku niemowlęcym, a także chorób takich jak łuszczyca, czy cukrzyca. Stulejka wrodzona może pojawić się również w wyniku częstych stanów zapalnych cewki moczowej, napletka oraz żołędzi.

Bagatelizowanie problemu, jakim jest stulejka, prowadzi jedynie do pogłębienia schorzenia i zintensyfikowania objawów. Nieleczona stulejka może prowadzić do powstawania mikropęknięć skóry napletka, co prowadzi do powstawania zbliznowaceń. Te z kolei pogłębiają stulejkę oraz mogą powodować krytyczne zarośnięcie napletka prowadzące do ogromnych trudności z oddawaniem moczu. Dodatkowo tak zaawansowana stulejka może prowadzić do uwięźnięcia napletka w rowku zażołędnym, a nawet powstania załupka (łac. paraphimosis), który wymaga szybkiego leczenia chirurgicznego.

Sprawdź czy masz poniższe objawy stulejki ?

W przypadku stulejki występującej u dzieci bardzo często mali pacjenci skarżą się na dolegliwości bólowe oraz uczucie pieczenia występujące w trakcie mikcji. Może to powodować wstrzymywanie moczu przez dziecko, co będzie jedynie pogłębiać problem. Napletek nie będzie bowiem miał okazji do mechanicznego rozciągania się. 

Jeżeli jesteś dorosłym mężczyzną we wszystkich grupach wiekowych, możesz zauważyć:

  • Zaczerwienienie napletka, a także nieprzyjemny zapach
  • Brak możliwości odprowadzenia napletka, który znacząco utrudnia usuwanie mastki
  • Zaleganie wydzieliny co skutkuje częstym pojawianiem się stanów zapalnych
  • Dolegliwości bólowe podczas stosunku płciowego

Sytuacja ta jest niezwykle niebezpieczna, ponieważ prowadzi również do zakażeń dróg moczowych. Nieleczona stulejka może być również niezwykle niebezpieczna dla partnerki pacjenta, ponieważ niebezpieczne drobnoustroje i patogeny mogą być jej przekazywane w trakcie stosunku. Prowadzi to do powstawania infekcji dróg moczowych oraz problemów z żeńskimi narządami płciowymi.

Dodatkowo stulejka u dorosłych mężczyzn wiąże się bardzo często z dolegliwościami bólowymi w trakcie współżycia, co sprawia ogromne problemy z nawiązywaniem relacji intymnych oraz prowadzi do powstawania kompleksów. Nieprawidłowości w ruchomości napletka powodują również problemy z utrzymaniem prawidłowej higieny intymnej, co sprzyja również rozwojowi wspomnianych wcześniej stanów zapalnych.

Jak leczyć stulejkę?

Leczenie stulejki u najmłodszych pacjentów polega zazwyczaj na stosowaniu metod zachowawczych, wśród których wymienić można specjalne maści sterydowe. Dorośli pacjenci zmagający się ze stulejką poddawani są prostym zabiegom chirurgicznym, które pozwalają na szybkie pozbycie się problemu. Należy przy tym pamiętać, że przed samym zabiegiem należy sprawdzić dokładnie swój stan zdrowia i wyleczyć wszelkie współistniejące zapalenia, co ma ogromne znaczenie dla efektów zabiegu oraz okresu pooperacyjnego.

Jak wygląda operacja stulejki?

Chirurgiczne leczenie stulejki jest stosunkowo prostym zabiegiem dla doświadczonego urologa. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszym artykule poświeconym Leczeniu Stulejki

Umów wizytę z doświadczonym urologiem w celu leczenia stulejki

Gdynia Śródmieście, ul. Batorego 7/35, V piętro

☎ (+48) 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.