Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Operacja plastyczna powiek dolnych – wskazania

Plastyka powiek dolnych to zabieg chirurgii plastycznej, który ma za zadanie usunięcie nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej ulokowanej pod oczami. Inaczej mówiąc pozwala ona zlikwidować tzw. „worki pod oczami”. Zabieg z reguły wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a sama procedura jest tak małoinwazyjna, że pacjent już po kilku dniach wraca do całkowicie normalnego funkcjonowania.

Wskazania umożliwiające chirurgiczną plastykę powiek dolnych

Zabieg plastyki powiek dolnych przeprowadzany jest u pacjentów zmagających się z tzw. „workami pod oczami”. Zmiany te mogą powstawać w wyniku genetyki lub być cechą indywidualną danej osoby. Bez względu na genezę pochodzenia nadmiar skóry pojawiający się pod oczami nie tylko nadaje naszej twarzy zmęczonego wyglądu, ale i skutecznie dodaje nam lat. Co ważne, w miejscu tym może odkładać się również tkanka tłuszczowa, której nie da się pozbyć za pomocą diety oraz ćwiczeń fizycznych. Jedynym rozwiązaniem na pozbycie się tego nieestetycznego defektu jest jego chirurgiczne usunięcie.

Co ciekawe, wiele osób, które zgłaszają się do kliniki chirurgii plastycznej w celu zniwelowania worków pod oczami pragnie równocześnie pozbyć się przebarwień w okolicy oczu oraz kurzych łapek. Niestety plastyka powiek dolnych nie jest w stanie pozbyć się tych defektów. Pacjenci tacy powinni raczej rozważyć zabiegi takie jak wygładzanie zmarszczek przy pomocy kwasu hialuronowego albo toksyny botulinowej, czyli botoksu. Można również zastanowić się nad połączeniem jednej z tych technik wraz z chirurgiczną korektą powiek dolnych. Osoby takie powinny zostać poddane dokładnemu wywiadowi lekarskiemu, a same zabiegi musza być dokładnie zaplanowane i omówione przez lekarza prowadzącego.

Jak silna jest w nas potrzeba zmiany swojego wyglądu?

Przeprowadzone w 2003 roku przez Centrum Badania Opinii Społecznej badania o tematyce „Stosunek do własnego ciała – ideał pięknej kobiety i przystojnego mężczyzny” pokazują jasno, że spore grono osób nie jest zadowolone ze swojego wyglądu. Aż 34% kobiet oraz 18% mężczyzn spośród respondentów biorących udział w badaniu udzieliło odpowiedzi sugerującej, że chętnie zmieniliby swój wygląd, który nie jest przez nich do końca akceptowany. Jest to spory wynik, a przecież akceptacja swojego wyglądu nie tylko pozwala nam mieć lepsze samopoczucie, ale i znacząco poprawia nasze funkcjonowanie w społeczeństwie oraz dodaje nam odwagi w chwilach podejmowania istotnych decyzji życiowych.

Oczywiście niektóre niedoskonałości możemy sprytnie ukryć. W przypadku figury wystarczy dobrze dobrany ubiór. Można również pokusić się o zniwelowanie problemu przy pomocy odpowiedniej diety oraz ćwiczeń fizycznych. W przypadku zmian na twarzy pojawiających się wraz z wiekiem możemy liczyć na makijaż, jednak nie zawsze wystarczy on, by całkowicie zakryć defekty będące przyczyna naszych kompleksów. Nic, więc dziwnego, że wiele osób pragnie permanentnej poprawy swojego wyglądu, co kieruje je do gabinetów medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej w celu poszukiwania pomocy. Jednym z najpopularniejszych zabiegów tego typu, na które co roku zgłaszają się tysiące osób jest blepharoplasytyka, czyli chirurgiczna plastyka powiek. I o ile wiele osób zna ten zabieg, jako operację chirurgiczną powiek górnych, to bardzo mało pacjentów zdaje sobie sprawę z tego, że w taki sam sposób można zmienić okolice znajdującą się pod oczami.

Na czym polega plastyka powiek dolnych?

Korekta powiek dolnych polega na delikatnym nacięciu powieki tuż pod rzęsami oraz usunięciu nadmiaru skóry i tkanki powodujących powstawanie tzw „worka”. Dodatkowo u niektórych pacjentów można pokusić się o modelowanie mięśnia okrężnego oka. Dodatkowe informacje na temat zabiegu znajdziesz w artykule https://derm-estetyka.pl/worki-pod-oczami.html/

Kto przeprowadza zabieg plastyki powiek dolnych w Derm-Estetyka?

W Klinice Derm-Estetyka za zabiegi plastyki powiek odpowiada zespół doświadczonych okuloplastyków. Szczegółowe informacje na temat naszych specjalistów znajdziesz w zakładce NASZ ZESPÓŁ

Plastyka powiek Gdańsk – Gdynia – zarezerwuj wizytę +48 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.