Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Zabieg ginekomastii – jak przebiega i ile kosztuje?

Piersi ulegają pełnemu rozwojowi wyłącznie u kobiet. U mężczyzn z kolei pozostają one jedynie narządem szczątkowym. Czasem jednak również i przedstawiciele tej płci zapadają na różnego rodzaju choroby, związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem gruczołu piersiowego. Do tej kategorii zaliczana jest ginekomastia, czyli nienaturalny przerost tkanek gruczołu piersiowego. Stan ten może dotyczyć wyłącznie jednej lub też obu piersi. Na szczęście przerost gruczołu piersiowego u mężczyzn można skutecznie leczyć. Jak przebiega leczenie ginekomastii i jakie koszty ze sobą niesie?

W jaki sposób leczyć ginekomastię?

Przerost gruczołu piersiowego u mężczyzn - ginekomastia operacja

Ginekomastia właściwa, określana również mianem gruczołowej, sprowadza się do powiększenia tkanki gruczołowej sutka. Jest to najczęściej występująca u mężczyzn choroba piersi. Pomimo tego, że zmaga się z nią spore grono osób, problem ten nadal mylony jest często z lipomastią, czyli nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w okolicach sutków, co skutkuje ich powiększeniem. Taką pseudoginekomastię może zdiagnozować lekarz na podstawie badań ultrasonograficznych.

W przypadku ginekomastii właściwej stosowane jest leczenie chirurgiczne. Jeśli w trakcie specjalistycznych konsultacji zdiagnozowana zostanie ginekomastia — operacja będzie miała na celu usunięcie gruczołu piersiowego. Taka ingerencja chirurgiczna połączona jest często z liposukcją, czyli odessaniem zbędnej tkanki tłuszczowej z tego obszaru ciała. W skrajnych przypadkach konieczne może być również usunięcie nadmiaru skóry, która w wyniku rozciągnięcia traci elastyczność, a w konsekwencji również estetyczny wygląd. W takiej sytuacji stosuje się także korektę wielkości otoczki. Warto podkreślić jednocześnie, że ginekomastia może dotyczyć zarówno jednego, jak i obu gruczołów piersiowych, co z kolei determinuje rozmiar ingerencji chirurgicznej. Zabieg przebiega w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, a jego średni koszt w przypadku ginekomastii jednostronnej wynosi ok. 5600 zł.

Sprawdź, jak przebiega zabieg ginekomastii w Klinice Medycyny Estetycznej Derm-Estetyka.
Zdecyduj się na leczenie i pozbądź się kompleksów!

Czy Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje zabieg ginekomastii?

Refundacja NFZ uzależniona będzie przede wszystkim od rozmiaru problemu i jego ewentualnych konsekwencji. Na wsparcie w tym zakresie mogą więc liczyć wyłącznie pacjenci, u których postępujące schorzenie prowadzi do zagrożenia zdrowia lub życia. Mężczyźni, którzy zmagają się ze wstydliwym problemem, którym jest ginekomastia — zabieg mogą mieć refundowany wyłącznie wówczas, gdy leczenie farmakologiczne nie przyniosło pożądanych rezultatów.

Podstawą kwalifikacji będzie w tym przypadku skierowanie od endokrynologa, choć odpowiedni dokument wydać może również psychiatra. Warto podkreślić przy tym, że pacjenci będą musieli oczekiwać na zabieg zdecydowanie dłużej niż ci, którzy zdecydowali się wykonać operację ginekomastii w prywatnych klinikach. Tutaj istnieje również zdecydowanie wyższy standard opieki, a sam zabieg może obejmować także odessanie tłuszczu i korektę otoczki, które nie są refundowane w przypadku ingerencji, wykonywanych w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Operacja ginekomastii – ile kosztuje i co determinuje wysokość opłat?

Ginekomastia zabieg przerostu gruczołu piersiowego u mężczyzn

Kwalifikacja do zabiegu ginekomastii następuje w trakcie specjalistycznej konsultacji lekarskiej. To właśnie wtedy stawiana jest ostateczna diagnoza, ale również i oceniane są ewentualne przeciwwskazania do tego rodzaju ingerencji chirurgicznej. Rozmowa z lekarzem jest także okazją, by zwierzyć się ze swoich obaw i wątpliwości. Ustalenie terminu rozpoczyna natomiast proces przygotowania do operacji. Jeśli będzie nią właśnie ginekomastia — zabieg musi być poprzedzony wykonaniem stosownych badań. Decydując się na prywatne kliniki, należy liczyć się z koniecznością poniesienia ich kosztów.

Cena operacji ginekomastii obejmuje natomiast wynagrodzenie dla lekarza i zespołu, który towarzyszy mu na sali operacyjnej, opłatę za jej rezerwację oraz znieczulenie, które będzie zastosowane w trakcie ingerencji chirurgicznej. Tak więc ginekomastia w znieczuleniu miejscowym będzie kosztować od 5000 do 7000 zł, w zależności od tego czy problem dotyczy jednego, czy też obu gruczołów piersiowych. Jeśli pacjent zdecyduje się jednak na znieczulenie ogólne, koszty wzrosną do 9900 zł.

Opieka pooperacyjna wiąże się z koniecznością uiszczenia kolejnych opłat. Będą one związane przede wszystkim z pobytem w wybranej klinice. Dodatkowe koszty przyniesie również okres rekonwalescencji. W tym przypadku będą one wiązały się m.in. z koniecznością zakupy opatrunku kompresyjnego i odzieży uciskowej, a także z wizytami kontrolnymi, które – w zależności od cennika lekarza – mogą wynosić od 200 do 300 zł za jedno spotkanie.

Zapoznaj się z cennikiem zabiegów ginekomastii w Klinice Medycyny Estetycznej Derm-Estetyka!

Co wpływa na ostateczne koszty zabiegu ginekomastii?

Ostateczna cena zabiegu ginekomastii uzależniona jest od kilku istotnych czynników. Będzie to z pewnością wybrane województwo i miasto, a nawet konkretna placówka i jej prestiż. Nie bez znaczenia pozostają również kwalifikacje i doświadczenie lekarza i jego zespołu. Warto pokreślić jednak, że skutków ingerencji chirurgicznej nie można cofnąć. Dlatego też należy zdecydować się na klinikę, cieszącą się sporym zaufaniem pacjentów, powierzając swoje zdrowie w ręce profesjonalistów. Cenę zabiegu podwyższyć może również stopień zaawansowania przerostu, rodzaj zastosowanego znieczulenia oraz połączenie ginekomastii z liposukcją i usunięciem nadmiaru skóry z operowanego obszaru ciała.

Umów wizytę z doświadczonym chirurgiem w celu operacji ginekomastii

Gdynia Śródmieście, ul. Batorego 7/35, V piętro

☎ (+48) 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.