Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Zabieg ginekomastii – jak przebiega i ile kosztuje?

Piersi ulegają pełnemu rozwojowi wyłącznie u kobiet. U mężczyzn z kolei pozostają one jedynie narządem szczątkowym. Czasem jednak również i przedstawiciele tej płci zapadają na różnego rodzaju choroby, związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem gruczołu piersiowego. Do tej kategorii zaliczana jest ginekomastia, czyli nienaturalny przerost tkanek gruczołu piersiowego. Stan ten może dotyczyć wyłącznie jednej lub też obu piersi. Na szczęście przerost gruczołu piersiowego u mężczyzn można skutecznie leczyć. Jak przebiega leczenie ginekomastii i jakie koszty ze sobą niesie?

W jaki sposób leczyć ginekomastię, czy zabieg jest konieczny?

Przerost gruczołu piersiowego u mężczyzn - ginekomastia operacja

Ginekomastia właściwa, określana również mianem gruczołowej, sprowadza się do powiększenia tkanki gruczołowej sutka. Jest to najczęściej występująca u mężczyzn choroba piersi. Pomimo tego, że zmaga się z nią spore grono osób, problem ten nadal mylony jest często z lipomastią, czyli nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w okolicach sutków, co skutkuje ich powiększeniem. Taką pseudoginekomastię może zdiagnozować lekarz na podstawie badań ultrasonograficznych.

W przypadku ginekomastii właściwej stosowane jest leczenie chirurgiczne. Jeśli w trakcie specjalistycznych konsultacji zdiagnozowana zostanie ginekomastia — zabieg będzie miał na celu usunięcie gruczołu piersiowego. Taka ingerencja chirurgiczna połączona jest często z liposukcją, czyli odessaniem zbędnej tkanki tłuszczowej z tego obszaru ciała. W skrajnych przypadkach konieczne może być również usunięcie nadmiaru skóry, która w wyniku rozciągnięcia traci elastyczność, a w konsekwencji również estetyczny wygląd. W takiej sytuacji stosuje się także korektę wielkości otoczki. Warto podkreślić jednocześnie, że ginekomastia może dotyczyć zarówno jednego, jak i obu gruczołów piersiowych, co z kolei determinuje rozmiar ingerencji chirurgicznej. Ginekomastia — zabieg ten przebiega w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, a jego średni koszt w przypadku ginekomastii, zabiegu jednostronnego wynosi ok. 5600 zł.

Sprawdź, jak przebiega zabieg ginekomastii w Klinice Medycyny Estetycznej Derm-Estetyka.
Zdecyduj się na leczenie i pozbądź się kompleksów!

Czy Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje zabieg ginekomastii?

Refundacja NFZ uzależniona będzie przede wszystkim od rozmiaru problemu i jego ewentualnych konsekwencji. Na wsparcie w tym zakresie mogą więc liczyć wyłącznie pacjenci, u których postępujące schorzenie prowadzi do zagrożenia zdrowia lub życia. Mężczyźni, którzy zmagają się ze wstydliwym problemem, którym jest ginekomastia — zabieg mogą mieć refundowany wyłącznie wówczas, gdy leczenie farmakologiczne nie przyniosło pożądanych rezultatów.

Podstawą kwalifikacji będzie w tym przypadku skierowanie od endokrynologa, choć odpowiedni dokument wydać może również psychiatra. Warto podkreślić przy tym, że pacjenci będą musieli oczekiwać na zabieg zdecydowanie dłużej niż ci, którzy zdecydowali się wykonać zabieg ginekomastii w prywatnych klinikach. Tutaj istnieje również zdecydowanie wyższy standard opieki, a sam zabieg może obejmować także odessanie tłuszczu i korektę otoczki, które nie są refundowane w przypadku ingerencji, wykonywanych w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Rodzaje, przyczyny i diagnostyka ginekomastii

Ginekomastia zabieg - jaką klinikę w Polsce wybrać? Ginekomastia może przybierać różne formy, od ginekomastii właściwej, przez lipomastię, aż po ginekomastię mieszaną. Każdy z tych rodzajów wymaga indywidualnego podejścia diagnostycznego i terapeutycznego.

Przyczyny ginekomastii mogą być różnorodne, obejmując zarówno czynniki fizjologiczne, jak i patologiczne. Wśród nich wyróżnia się:

  • Zaburzenia hormonalne,
  • Stosowanie niektórych leków,
  • Choroby takie jak nadczynność tarczycy czy niewydolność wątroby.

W związku z tym, diagnostyka ginekomastii powinna być kompleksowa i uwzględniać szerokie spektrum potencjalnych przyczyn.

Diagnostyka ginekomastii obejmuje:

  • Wywiad lekarski,
  • Badanie fizykalne,
  • Badania hormonalne,
  • USG piersi,
  • W niektórych przypadkach, biopsję.

Leczenie ginekomastii

Leczenie przerostu gruczołu piersiowego zależy od jego przyczyny i może obejmować:

  • Leczenie farmakologiczne,
  • Leczenie chirurgiczne, w tym usunięcie nadmiaru tkanki gruczołowej lub tłuszczowej.

Kiedy udać się do lekarza?

W przypadku podejrzenia ginekomastii warto skonsultować się z endokrynologiem lub chirurgiem plastycznym, w zależności od przyczyny i rodzaju ginekomastii.

Ginekomastia a testosteron

Zaburzenie równowagi hormonalnej, w tym obniżony poziom testosteronu, może przyczyniać się do rozwoju ginekomastii. Ważne jest zrozumienie, że hormonalne podłoże stanu wymaga specjalistycznej diagnostyki i leczenia.

Czy istnieją ćwiczenia na ginekomastię?

Choć nie istnieją specyficzne ćwiczenia na ginekomastię, w przypadku lipomastii, ćwiczenia aerobowe mogą pomóc w redukcji tkanki tłuszczowej.

Ginekomastia: zabieg – ile kosztuje i co determinuje wysokość opłat?

Ginekomastia zabieg przerostu gruczołu piersiowego u mężczyzn

Kwalifikacja do zabiegu ginekomastii następuje w trakcie specjalistycznej konsultacji lekarskiej. To właśnie wtedy stawiana jest ostateczna diagnoza, ale również i oceniane są ewentualne przeciwwskazania do tego rodzaju ingerencji chirurgicznej. Rozmowa z lekarzem jest także okazją, by zwierzyć się ze swoich obaw i wątpliwości. Ustalenie terminu rozpoczyna natomiast proces przygotowania do operacji. Jeśli będzie nią właśnie ginekomastia — zabieg musi być poprzedzony wykonaniem stosownych badań. Decydując się na prywatne kliniki, należy liczyć się z koniecznością poniesienia ich kosztów.

Zabieg ginekomastii – Cena operacji

Cena zabiegu ginekomastii obejmuje natomiast wynagrodzenie dla lekarza i zespołu, który towarzyszy mu na sali operacyjnej, opłatę za jej rezerwację oraz znieczulenie, które będzie zastosowane w trakcie ingerencji chirurgicznej. Tak więc ginekomastia w znieczuleniu miejscowym będzie kosztować od 5000 do 7000 zł, w zależności od tego, czy problem dotyczy jednego, czy też obu gruczołów piersiowych. Jeśli pacjent zdecyduje się jednak na znieczulenie ogólne, koszty wzrosną do 9900 zł.

Opieka pooperacyjna wiąże się z koniecznością uiszczenia kolejnych opłat. Będą one związane przede wszystkim z pobytem w wybranej klinice. Dodatkowe koszty przyniesie również okres rekonwalescencji. W tym przypadku będą one wiązały się m.in. z koniecznością zakupy opatrunku kompresyjnego i odzieży uciskowej, a także z wizytami kontrolnymi, które – w zależności od cennika lekarza – mogą wynosić od 200 do 300 zł za jedno spotkanie.

Zapoznaj się z cennikiem zabiegów ginekomastii w Klinice Medycyny Estetycznej Derm-Estetyka!

Co wpływa na ostateczne koszty zabiegu ginekomastii?

Ostateczna cena zabiegu ginekomastii uzależniona jest od kilku istotnych czynników. Będzie to z pewnością wybrane województwo i miasto, a nawet konkretna placówka i jej prestiż. Nie bez znaczenia pozostają również kwalifikacje i doświadczenie lekarza i jego zespołu. Warto pokreślić jednak, że skutków ingerencji chirurgicznej nie można cofnąć. Dlatego też należy zdecydować się na klinikę, cieszącą się sporym zaufaniem pacjentów, powierzając swoje zdrowie w ręce profesjonalistów. Cenę zabiegu podwyższyć może również stopień zaawansowania przerostu, rodzaj zastosowanego znieczulenia oraz połączenie ginekomastii z liposukcją i usunięciem nadmiaru skóry z operowanego obszaru ciała.

Zbigniew Łobodziński chirurg ogólny Gdynia Derm-Estetyka

Dr n. med. Zbigniew Łobodziński

Dr n. med. Zbigniew Łobodziński jest absolwentem wydziału medycznego Akademii Medycznej w Gdańsku. Posiada specjalizację II stopnia w dziedzinie chirurgii ogólnej i pracuje w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni na oddziale chirurgicznym. Jego główne zainteresowania chirurgiczne obejmują zabiegi z zakresu chirurgii skóry i tkanki podskórnej, w tym przeszczepy skóry i operacje plastyki płatowej.

Dr Łobodziński zdobył bogate doświadczenie zawodowe, między innymi jako ordynator oddziału chirurgicznego w Szpitalu Miejskim w Gdyni. Specjalizuje się w zabiegu ginekomastii, wykonując te operacje z niezwykłą dokładnością. Ponadto zajmuje się plastyką brzucha, usuwaniem przepuklin pachwinowych i pępkowych oraz operacjami zmian skórnych, fałdów anodermalnych i żylaków kończyn dolnych.

Dr Łobodziński nieustannie rozwija swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w kursach, szkoleniach i zjazdach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Chirurgiczne.

Umów wizytę z doświadczonym chirurgiem
w celu operacji ginekomastii

Gdynia Śródmieście, ul. Batorego 7/35, V piętro

☎ (+48) 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.