Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Czy zabieg ginekomastii jest refundowany przez NFZ?

Leczenie ginekomastii może przybierać różne formy, w zależności od przyczyn problemu. Bardzo często jedynym jego rozwiązaniem jest jednak zabieg chirurgiczny. W szczególnych przypadkach taka ingerencja może być refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jakie warunki należy spełnić, by móc poddać się chirurgicznemu leczeniu ginekomastii w ramach umowy z Funduszem?

Kiedy możliwe jest usunięcie ginekomastii z refundacją NFZ?

Zabieg ginekomastii na NFZLeczenie ginekomastii w ramach refundacji NFZ nie jest możliwe w każdym przypadku. Na takie wsparcie mogą bowiem liczyć wyłącznie pacjenci, u których powiększenie gruczołów piersiowych prowadzi do zagrożenia zdrowia lub życia. Koszty operacji zostaną pokryte jednak jedynie wówczas, gdy redukcja masy ciała i terapia farmakologiczna nie przyniosły pożądanych rezultatów.

Chirurgiczne leczenie ginekomastii na NFZ – jak wygląda zabieg?

Refundacja zabiegu przez NFZ obejmuje wyłącznie klasyczną operację, bez możliwości liposukcji i korekty otoczki. Taka ingerencja przebiega w znieczuleniu ogólnym, co z kolei rodzi konieczność hospitalizacji pacjenta, w celu jego obserwacji. Warto podkreślić jednak, że obowiązujące limity znacznie wydłużają czas oczekiwania na zabieg.

Alternatywnym rozwiązaniem jest natomiast skorzystanie z usług naszej prywatnej kliniki Derm-Estetyka, co znosi konieczność oczekiwania w kolejce po pomoc. Tutaj leczenie odbywa się w niezwykle komfortowych warunkach i przeprowadzane jest na najwyższym poziomie w trosce o zdrowie i jakość życia naszych pacjentów.

Dowiedz się, jak przebiega oraz ile kosztuje zabieg ginekomastii w Derm-Estetyka w Gdyni!

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.