Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Objawy krzywej przegrody nosowej

Krzywa przegroda nosowa to, wbrew pozorom, całkiem powszechna przypadłość. Taki problem dotyczy bowiem sporej części populacji, choć większość z nas nie odczuwa związanego z nim dyskomfortu. Sytuacja jednak komplikuje się, gdy drożność nosa zostaje upośledzona, co obniża jakość życia i leży u podstaw wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Podpowiadamy więc, jak rozpoznać objawy krzywej przegrody nosowej i kiedy warto poszukać profesjonalnego wsparcia.

Jak może wyglądać skrzywiona przegroda nosowa?

Septoplastyka nosaGłównym zadaniem przegrody jest dzielnie jamy nosowej na dwa przewody, a pośrednio również umożliwianie swobodnego przepływu powietrza. Jej nadmierne skrzywienie może jednak doprowadzić do wielu przykrych dolegliwości. Nie zawsze jednak będzie ono wyglądać tak samo. Krzywa przegroda nosowa może bowiem występować w formie kolca, utworzonego w miejscu, gdzie chrząstka czworoboczna łączy się z lemieszem i kością sitową albo też mieć postać listwy kostnej lub chrzęstnej, powstającej w dolnym obszarze przegrody nosowej.

Często również zniekształcona przegroda uwypukla się w jednym kierunku. Każda z wymienionych sytuacji może przebiegać zupełnie bezobjawowo, choć jej efektem są na ogół przykre dolegliwości, które nie zawsze precyzyjnie wskazują na problem w tym właśnie obszarze ciała.

Objawy skrzywienia przegrody nosowej

Skrzywiona przegroda nosowa może w znaczącym stopniu zaburzać funkcję nosa, utrudniając swobodny przepływ powietrza. Wśród najczęstszych objawów takiego stanu rzeczy, wymienia się przede wszystkim:

  • uciążliwe krwawienia z nosa, związane z zaburzeniem swobodnego przepływu powietrza i wysuszaniem śluzówki,
  • nawracające zapalenia zatok przynosowych o przewlekłym lub ostrym charakterze,
  • nawracające zapalenie migdałków podniebiennych i ucha środkowego – zarówno ostre, jak i przewlekłe, co z kolei wynika z zaburzonej wentylacji,
  •  lub bezdechu sennego z powodu upośledzonej drożności nosa,
  • bóle głowy, zwłaszcza w okolicy oczodołowej lub czołowej,
  • zaburzenia węchu, pojawiające się przy dużym skrzywieniu.

 

Jak widać, skrzywienie przegrody nosowej oznacza nie tylko obniżenie walorów estetycznych, ale również leży u źródła wielu problemów, które rozwiązać może jedynie ingerencja chirurgiczna.

Skrzywienie przegrody nosa a jakość życia

Krzywy nos - operacjaKrzywa przegroda nosowa może znacząco determinować naszą codzienność. Takie schorzenie wiąże się bowiem z wieloma przykrymi konsekwencjami – od dolegliwości bólowych, przez nawracające regularnie choroby, aż po różnego rodzaju zaburzenia, u podłoża których leży sporych rozmiarów deformacja.

Dlatego też, jeśli obserwujesz u siebie podobne objawy, warto umówić się na specjalistyczną konsultację. Dzięki septoplastyce możliwa staje się bowiem szybka poprawa komfortu życia i skuteczne wyeliminowanie dolegliwości, rzutujących negatywnie na jakość codziennego funkcjonowania.

Sprawdź szczegóły | Krzywa przegroda nosowa – operacja

w Klinice Derm-Estetyka

Gdynia Śródmieście ul. Batorego 7/35
Zadzwoń, Tel: (+48)500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.